47th Baeksang Arts Awards

Nagród w koreańskim biznesie filmowym i rozrywkowym jest od groma. Szczególnie bawią mnie nagrody dla variety shows i programów radiowych, bo są również podzielone na trzy stacje jak te dramowe – a wyobrażacie sobie w Polsce coś takiego? Żeby na przykład prowadzący programów TVNu konkurowali na jakiejś gali?

O Baeksang Arts Awards nie wiem zbyt wiele, ale obejmują one trzy główne nurty srebrnych i szklanych ekranów – filmy, dramy oraz variety shows, jako jedyne w branży. Gala pewnie jak każda inna od KBSu, MBC lub SBSu, jednak niezwykłe w jej przypadku jest to, że ma ona miejsce w środku kolejnego roku, a nie pod koniec, kiedy im bliżej Sylwestra tym więcej różnych uroczystości dzień po dniu, żeby nagrodzić za mijający rok.

Niekwestionowanym hitem 2010 była drama „Secret Garden” i Hyun Bin słusznie zgarnął Daesanga, ponieważ w tej chwili nawet nie potrafię sobie przypomnieć jakie dramy były w zeszłym roku i kto w nich grał, tak szybko to wszystko przemija…

T.O.P nadal jedzie na fali „71: Into the Fire”, które obejrzałam oczywiście. Rzecz w tym, że film jest za słaby, żeby konkurować w prawdziwie ważnych nagrodach, ale z drugiej strony dotyka przecież istotnego konfliktu koreańskiego, więc trzeba tu i ówdzie coś dać. Raper z BIGBANGU staje się więc wygodnym rozwiązaniem – tu nagroda dla debiutanta, tu nagroda popularności i nie ma, że „71: Into the Fire” jest ignorowane… Uwielbiam go, ale koledzy z planu Kwon Sang Woo czy Cha Seung Won są według mnie lepsi.

Wiele się mówiło, że T.O.P jest pierwszym idolem, który zdobył nagrodę na gali filmowej (bo na telewizyjnych co rusz ktoś dostaje)… Ma on też swojego odpowiednika w sekcji telewizyjnej Baeksang Arts Awards – Yoochun z JYJ, a dawniej TVXQ… Myślałam, że „Sungkyunkwan Scandal” jest dramą wartą tylko nagród KBSu, a tu nagle wygrywa coś więcej… Mam jednak nieodparte wrażenie, że większość swojego sukcesu zawdzięcza sławie, niczym Yoona z SNSD, która zgarnęła masę za tasiemiec „You’re My Destiny” parę lat temu.

Sekcja filmowa:

Najlepszy film:

Ahjussi
Moss
Poetry
The Unjust
The Yellow Sea

Najlepsza reżyseria:

Kang Woo Suk (Moss)
Lee Chang Dong (Poetry)
Lee Jung Bum (Ahjussi)
Na Hong Jin (The Yellow Sea)
Ryu Seung Wan (The Unjust)

Najlepszy nowy reżyser:

Jang Chul Soo (Bedevilled)
Jang Yoo Jung (Finding Mr. Destiny)
Kim Jung Hun (Petty Romance)
Kim Kwang Shik (My Gangster Boyfriend)
Kim Young Tak (Hello Ghost)

Top Excellence, aktor:

Cha Tae Hyun (Hello Ghost)
Ha Jung Woo (The Yellow Sea)
Lee Byung Hun (I Saw the Devil) – zdobywca Daesanga
Ryu Seung Bum (The Unjust)
Won Bin (Ahjussi)

Top Excellence, aktorka:

Jo Yeo Jung (The Servant)
Seo Young Hee (Bedevilled)
Su Ae (Midnight FM)
Tang Wei (Late Autumn)
Yoon Jung Hee (Poetry)

Najlepszy nowy aktor:

Choi Daniel (Cyrano Dating Agency)
Jo Jin Woong (Glove)
Song Sae Byuk (The Servant)
T.O.P z BIGBANG (71: Into the Fire)
Uhm Ki Joon (The Demolished Man)

Najlepsza nowa aktorka:

Ji Sung Won (Bedevilled)
Kim Sae Ron (Ahjussi)
Lee Min Jung (Cyrano Dating Agency)
Shim Eun Kyung (Happy Killers)
Shin Hyun Bin (He’s On Duty)

Najlepszy scenariusz:

Kim Dae Woo (The Servant)
Kim Hyun Seok (Cyrano Dating Agency)
Lee Chang Dong (Poetry)
Park Hun Jung (The Unjust)
Yook Sang Hyo (He’s On Duty)

Nagroda popularności, aktor:

Cha Tae Hyun (Hello Ghost)
Choi Daniel (Cyrano Dating Agency)
Go Soo (Psychic)
Gong Yoo (Finding Mr. Destiny)
Ha Jung Woo (The Yellow Sea)
Jo Jin Woong (Glove)
Joo Jin Mo (A Better Tomorrow)
Jung Jae Young (Moss)
Kang Dong Won (Psychic)
Kim Joo Hyuk (The Servant)
Kim Myung Min (Detective K)
Kim Yoon Seok (The Yellow Sea)
Lee Byung Hun (I Saw the Devil)
Lee Jung Jae (The Housemaid)
Lee Sun Gyun (Petty Romance)
Ryu Seung Bum (The Unjust)
Song Joong Ki (Hearty Paws 2)
Song Sae Byuk (The Servant)
Song Seung Hun (The Invincible)
T.O.P z BIGBANG (71: Into the Fire)
Uhm Ki Joon (The Demolished Man)
Uhm Tae Woong (Cyrano Dating Agency)
Won Bin (Ahjussi)
Yoo Ji Tae (Midnight FM)

Nagroda popularności, aktorka:

Choi Kang Hee (Petty Romance)
Gong Hyo Jin (Rolling Home With a Bull)
Jeon Do Yeon (The Housemaid)
Han Ji Hye (Blades of Blood)
Han Ji Min (Detective K)
Ji Sung Won (Bedevilled)
Jiyeon z T-ary (Death Bell 2)
Jo Yeo Jung (The Servant)
Kang Ye Won (Hello Ghost)
Kim Sae Ron (Ahjussi)
Lee Min Jung (Cyrano Dating Agency)
Lim Soo Jung (Finding Mr. Destiny)
Park Shin Hye (Cyrano Dating Agency)
Seo Young Hee (Bedevilled)
Shim Eun Kyung (Happy Killers)
Shin Hyun Bin (He’s On Duty)
Su Ae (Midnight FM)
Tang Wei (Late Autumn)
Uhm Ji Won (Bad Couple)
Uhm Jung Hwa (Bestseller)
Yoon Jin Seo (Secret Love)
Yoon Jung Hee (Poetry)

Sekcja telewizyjna:

Najlepsza drama:

Dong Yi (MBC)
Giant
(SBS)
King of Baking, Kim Tak Goo
(KBS)
Secret Garden (SBS)
Sungkyunkwan Scandal (KBS)

Najlepszy program edukacyjny:

Documetary 3 Days (KBS)
Road for Hope (KBS)
Tears of Africa (MBC)
The Last Tundra (SBS)
What Is School (EBS)

Najlepszy program rozrywkowy:

Come to Play (MBC)
Gag Concert (KBS)
Qualifications of Men (KBS)
Quiz That Changes The World (MBC)
Strong Heart (SBS)

Najlepsza reżyseria:

Jung Eul Young (Life is Beautiful, SBS)
Lee Byung Hun (Dong Yi, MBC)
Lee Jung Sub (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)
Shin Woo Chul (Secret Garden, SBS)
Yoo In Shik (Giant, SBS)

Najlepszy nowy reżyser:

Kim Dae Jin (Enjoy Life, MBC)
Kim Won Suk (Sungkyunkwan Scandal, KBS)
Lee Dong Hun (Daring Women, SBS)
Lee Eung Bok (Dream High, KBS)

Top Excellence, aktor:

Hyun Bin (Secret Garden, SBS) – zdobywca Daesanga
Jung Bo Seok (Giant, SBS)
Kwon Sang Woo (Daemul, SBS)
Lee Bum Soo (Giant, SBS)
Yoon Shi Yoon (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)

Top Excellence, aktorka:

Ha Ji Won (Secret Garden, SBS)
Han Hyo Joo (Dong Yi, MBC)
Jeon In Hwa (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)
Kim Ah Joong (Sign, SBS)
Park Min Young (Sungkyunkwan Scandal, KBS)

Najlepszy nowy aktor:

JYP (Dream High, KBS)
Kim Soo Hyun (Dream High, KBS)
Kim Sung Oh (Secret Garden, SBS)
Taecyeon z 2PM (Cinderella’s Sister, KBS / Dream High, KBS)
Yoochun z JYJ (Sungkyunkwan Scandal, KBS)

Najlepsza nowa aktorka:

Lee Shi Young (Birth of the Rich, KBS)
Nam Gyu Ri (Life is Beautiful, SBS)
Park Ha Sun (Dong Yi, MBC)
Suzy z miss A (Dream High, KB S)
Yoo In Na (Secret Garden, SBS)

Najlepszy wykonawca w programie rozrywkowym:

Kim Tae Won (Qualifications of Men, KBS)
Lee Kyung Kyu (Qualifications of Men, KBS)
Lee Seung Ki (1 Night 2 Days, KBS)
Lee Soo Geun (1 Night 2 Days, KBS)
Park Young Jin (Gag Concert, KBS)

Najlepsza wykonawczyni w programie rozrywkowym:

Ga-In z Brown Eyed Girls (We Got Married, MBC)
Jo Hye Ryun (Quiz That Changes The World, MBC)
Jung Juri (Strong Heart, SBS)
Kim Won Hee (Come to Play, MBC)
Kim Young Hee (Gag Concert, KBS)

Najlepszy scenariusz:

Jang Young Chul (Giant, SBS)
Jung Ha Yeon (Flames of Ambition, MBC)
Kang Eun Kyung (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)
Kim Eun Sook (Secret Garden, SBS)
Kim Kyu Wan (Cinderella’s Sister, KBS)

Nagroda popularności, aktor:

Doojoon z Beast (All My Love, MBC)
Hyun Bin (Secret Garden, SBS)
Jang Geun Seok (Mary Stayed Out All Night, KBS)
Jo Kwon z 2AM (All My Love, MBC)
Joo Sang Wook (Giant, SBS)
Joo Won (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)
Jung Bo Seok (Giant, SBS)
JYP (Dream High, KBS)
Kim Hyun Joong z SS501 (Mischievous Kiss, MBC)
Kim Soo Hyun (Dream High, KBS)
Kim Sung Oh (Secret Garden, SBS)
Kwon Sang Woo (Daemul, SBS)
Lee Bum Soo (Giant, SBS)
Lee Seung Ki (My Girlfriend is a Gumiho, SBS)
Park Shi Hoo (Prosecutor Princess, SBS)
Rain (Fugitive: Plan B, KBS)
So Ji Sub (Road No. 1, MBC)
Song Chang Ui (Life is Beautiful, SBS)
Song Joong Ki (Sungkyunkwan Scandal, KBS)
Song Seung Hun (My Princess, MBC)
Taecyeon z 2PM (Cinderella’s Sister, KBS / Dream High, KBS)
Yoo Ah In (Sungkyunkwan Scandal, KBS)
Yoochun z JYJ (Sungkyunkwan Scandal, KBS)
Yoon Sang Hyun (Secret Garden, SBS)
Yoon Shi Yoon (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)

Nagroda popularności, aktorka:

Eunjung z T-ary (Dream High, KBS)
Ga-In z Brown Eyed Girls (All My Love, MBC)
Go Hyun Jung (Daemul, SBS)
Ha Ji Won (Secret Garden, SBS)
Han Hyo Joo (Dong Yi, MBC)
Hwang Jung Eum (Giant, SBS)
IU (Dream High, KBS)
Jeon In Hwa (King of Baking, Kim Tak Goo, KBS)
Kim Ah Joong (Sign, SBS)
Kim Jung Eun (I Am Legend, SBS)
Kim Sa Rang (Secret Garden, SBS)
Kim So Yeon (Prosecutor Princess, SBS)
Kim Tae Hee (My Princess, MBC)
Lee Na Young (Fugitive: Plan B, KBS)
Lee Shi Young (Birth of the Rich, KBS)
Lee So Yeon (Dong Yi, MBC)
Moon Geun Young (Cinderella’s Sister, KBS)
Nam Gyu Ri (Life is Beautiful, SBS)
Park Ha Sun (Dong Yi, MBC)
Park Min Young (Sungkyunkwan Scandal, KBS)
Seo Ji Hye (Kim Soo Ro, MBC)
Seo Woo (Flames of Ambition, MBC)
Shin Min Ah (My Girlfriend is a Gumiho, SBS)
Su Ae (Athena, SBS)
Suzy z miss A (Dream High, KBS)
Yoo In Na (Secret Garden, SBS)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s