The Greatest Love

The-Greatest-Love16Znane też jako: Best Love, Discovery of Affection, Choegoui Sarang, 최고의 사랑

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komedia romantyczna

Ilość odcinków: 16 x 70 min.

Premiera: 2011

Obsada: Gong Hyo Jin, Cha Seung Won, Yoon Kye Sang, Yoo In Na, Lee Hee Jin, Lim Ji Kyu, Jung Jun Ha

.

Przeciwieństwa do potęgi

Goo Ae Jung chwałę i sławę ma już dawno za sobą – była liderką girlsbandu National Treasure Girls jako idolek pierwszej generacji, ale grupa rozpadła się po jednym hicie, a Ae Jung wzięła całą odpowiedzialność na siebie. Wydała potem solową płytę, która okazała się klapą, była główną bohaterką jeszcze większej ilości skandali i właśnie sięgnęła dna, zarabiając wyłącznie na variety shows, w którym jest ofiarą do upokorzeń. Dokko Jin to jej kompletne przeciwieństwo, gwiazda kina z A-listy, o którym chodzą pogłoski, że zadebiutuje wkrótce w Hollywood.

W rzeczywistości Ae Jung jest słodką i troskliwą osoba, która mimo nieprzychylnej prasy ciężko pracuje razem ze swoim bratem-managerem, aby utrzymać ojca i bratanka. Dokko natomiast jest zwyczajnym dupkiem, którego manager Jae Seok zawsze przeżywa ciężkie chwile. Spotkanie tych dwóch osób nie jest najmilsze, ale Ae Jung ma asa w rękawie – jako jedyna wie, że Dokko próbował przekupić hollywoodzkiego reżysera, choć to nie wyszło. Wkrótce roznosi się plotka, że ta dwójka jest znajomymi, co kończy się telefonem do Dokko w czasie udziału Ae Jung w programie „Quiz That Changed The World”. Kobieta staje się z dnia na dzień gorącym tematem. Zostaje zatrudniona w reality show „Couple Making”, w którym gwiazdy i celebrytki starają się o względy idealnego mężczyzny Yoon Pil Joo, na co dzień lekarza.

Ae Jung spotkała go już wcześniej i upokorzyła się przed nim z powodu nieporozumienia, ale oboje szybko rzucają to w niepamięć, śmiejąc się z tego. Pil Joo postanawia wziąć udział w programie dla Ae Jung właśnie, którą bardzo polubił. Prowadzącą „Couple Making” jest Kang Seri, kiedyś maknae National Treasure Girl, a teraz wielka gwiazda. Formalnie jest dziewczyną Dokko Jina, chociaż to tylko chwyt reklamowy. Nienawidzi od dawna swojej unni Ae Jung, dlatego postanawia upokorzyć ją w programie i wyrzucić, ale nic nie idzie po jej myśli, kiedy Pil Joo lubi ją i odrzuca inne uczestniczki. Zazdrosny staje się również sam Dokko Jin.

Ahjussi zamiast pretty boya

Byłam pełna optymizmu przed premierą „The Greatest Love”, gdyż wspaniale było widzieć zmianę o sto osiemdziesiąt stopni Cha Seung Wona od jego ostatniej dramy „Athena” oraz sympatyczną Gong Hyo Jin, którą lubię od ostatniej „Pasty”. Okazało się jednak w trakcie, że jestem w tym momencie kompletnie zidolowana i już nie potrafię cieszyć się w pełni z dobrej komedii romantycznej, skoro nie ma w niej młodego przystojniaczka. Cha Seung Won po prostu mi nie podszedł, wiem że 99% widzów byłoby innego zdania. Ale o tym później.

Siostry Hong umieszczają akcję swojej dramy w świecie showbiznesu po raz drugi, od czasów „You’re Beautiful”. Jang Geun Seok i banda byli idolami na wzór F.T.Island i CNBLUE, w „The Greatest Love”natomiast mamy do czynienia z ludźmi starszymi, którzy niejeden skandal już przeżyli. Scenarzystki naprawiły pewne aspekty, które powtarzały się w ich dramach i które mnie irytowały, jednak tu znalazłam inne wady, które po raz pierwszy pojawiły się w dramie sióstr Hong.

Po raz pierwszy nie było okropnej rywalki, która po latach nagle kocha głównego bohatera i wspina się na wyżyny samolubstwa, aby go zdobyć. Naprawdę się obawiałam, skoro w świetle dziennym Dokko Jin i Kang Seri byli parą przez większą część dramy, że Seri nagle się w nim zakocha, ale na szczęście nic z tego! Próbowała odbić Pil Joo, co jak na realia koreańskich komedii romantycznych było niecodzienne. Pomogło też, że w jej rolę wcieliła się Yoo In Na, która jest naprawdę sympatyczna, choć zawsze było coś w niej takiego ukrytego, dobrze się wpasowała w podstępną rolę. Zabrakło również poświęceń ze strony kobiety i wymuszonych rozstań, kiedy wiadomo, że oboje się kochają. Siostry Hong nauczyły się jednak czegoś po „My Girlfriend is a Gumiho” – nic nie jest tak efektywne i w miarę realistyczne jak widmo śmierci…

Niestety, jak już wspomniałam, nie pokochałam Dokko Jina. To jedno z najbardziej podstawowych wymagań, żeby cieszyć się z oglądania dramy – uwielbiać głównego bohatera. Jest to pierwszy raz w mojej znajomości z produkcjami sióstr Hong… Do Lee Dong Wooka („My Girl”) i Oh Ji Ho („Fantasy Couple”) też ciężko nie wzdychałam, ale przynajmniej byli ciachami, Jae Hee („Delightful Girl Chun Hyang”) po dziwnym pierwszym wrażeniu stał się moim obiektem westchnień, a Lee Seung Ki („My Girlfriend is a Gumiho”) i Jang Geun Seok („You’re Beautiful”) byli idealni w swoich rolach.

Cha Seung Won jest świetnym aktorem. Ogólnie „The Greatest Love” jest bardzo solidną dramą z jeszcze solidniejszą obsadą, ale w wielu momentach stawała się po prostu HISTERYCZNA w nie najlepszym znaczeniu tego słowa. Dokko Jin jako charakter jest bardzo dziecinny i samolubny, chociaż gdzieś pod warstwami kryje się romantyzm. Nie mogłam jednak znieść nadinterpretacji aktorskiej i komicznej, ponieważ na miejscu Goo Ae Jung już dawno uciekłabym od tego przerażającego psychopaty niż się w nim zakochiwała. Szczególnie boli to na początku dramy, kiedy przerysowanie jest największe, później wszystko łagodnieje oczywiście wraz z wkroczeniem elementów melodramatycznych. W tych właśnie najbardziej mi się Cha Seung Won podobał, bo jego czysty talent oraz charyzma sprawiały, że łzy nie były kiczowate.

Ziemniaki i azalie

Gong Hyo Jin jest zawsze dobra, chociaż tutaj głównym bohaterem oprócz Dokko Jina są metafory w ogromnych ilościach. Normalnie siostry Hong tworzyły catchphrases i jakieś przedmioty-ikony, ilość tego zwiększyła się trochę w „My Girlfriend is a Gumiho”, żeby w końcu eksplodować w „The Greatest Love”, gdzie bohaterowie mogliby równie dobrze mówić wierszem, bo ich słowa są przykryte tyloma znaczeniami. Dosłownie wszystko może stać się nową alegorią – ziemniaki, azalie, wykrywacz kłamstw Pororo, woda witaminowa, długopis, magnesy… Najzabawniejsze jest chyba to, że najważniejsze stało się coś tak prozaicznego jak ziemniaki, nawet jjajangmyun z „Fantasy Couple” nie niósł takiego przesłania i nie ilustrował miłości. Wszystko to w celu zamaskowania kiczowatych wyznań z „kocham cię” w dramatycznej wymowie, jednak miejscami było dla mnie już tego za dużo, kiedy wcześniej w jednym odcinku dramy sióstr Hong naprawdę dużo się działo, teraz mogliśmy dostać od jednego do trzech nowych symboli.

Śledząc opinie w internecie, naprawdę rzadko natrafiałam na podobne do moich – widzowie są zachwyceni Cha Seung Wonem i niekończącymi się metaforami. „The Greatest Love” stało się naprawdę skondensowaną esencją stylu sióstr Hong. Nie powiem, drama to wielce rozrywkowa. Jednak wciąż czekam na zmianę w tendencji – czy to będzie inny gatunek czy może adaptacja już jakiegoś gotowego materiału? Mimo że nowe dramy sióstr Hong są o wiele lepsze niż te starsze, wciąż mam to samo uczucie – jestem zmęczona oglądaniem już gdzieś w połowie.

Zdobyte nagrody

2011 MBC Drama Awards:

 • Daesang dla najlepszej dramy
 • Top Excellence dla Cha Seung Wona
 • Top Excellence dla Gong Hyo Jin
 • najlepszy aktor dziecięcy – Yang Han Yeol
 • nagroda popularności dla Gong Hyo Jin
 • najlepsza para – Cha Seung Won & Gong Hyo Jin
 • najlepszy scenariusz

2011 Korea Drama Awards:

 • najlepszy OST –  Huh Gak – Don’t Forget Me

2011 Grimae Awards:

 • najlepszy aktor – Cha Seung Won
 • najlepsza drama

48th Baeksang Arts Awards:

 • Top Excellence dla Gong Hyo Jin

19th Korean Culture Entertainment Awards:

 • New Acting Award dla Lee Hee Jin

2011 Mnet 20’s Choice Awards:

 • Hot Drama Actor – Cha Seung Won
 • Hot Drama Actress – Gong Hyo Jin

2011 Korea Broadcasting Awards:

 • najlepszy aktor – Cha Seung Won

2011 Melon Music Awards:

 • najlepszy OST – Sunny Hill – Pit-a-Pat

Ocena

Fabuła – 7/10

Kwestie techniczne – 6/10

Aktorstwo – 7/10

Wartość rozrywki – 8/10

Średnia – 7/10

Reklamy