KBS recenzje dram

Romance Town

town21Znane też jako: Maids, The Help, Romaenseu Taun, 로맨스 타운

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: romans

Ilość odcinków: 20 x 70 min.

Premiera: 2011

Obsada: Sung Yuri, Jung Kyeo Woon, Kim Min Joon, Min Hyo Rin, Park Ji Young, Lee Kyung Shil, Kim Ye Won, Lee Jae Yong, Yang Jung Ah, Jo Sung Ha, Kim Soo Hyun

.

Książę i żebraczka

Ojciec No Soon Geum jest alkoholikiem i hazardzistą, kiedy jej matka, babka i prababka są pokojówkami. Nie chcą oczywiście, żeby ich córka skończyła jako kolejne pokolenie w tym zawodzie, ale Soon Geum odmawia studiowania, skoro potrzebuje pieniędzy nie tylko dla siebie, rodziny i na spłatę długów ojca, ale także żeby pomóc swojej najlepszej przyjaciółce z dzieckiem. W końcu jednak z powodów finansowych zostaje pokojówką w jednym z domostw na 1st Street.

Po latach do domu wraca Kang Gun Woo. Wcześniej był otyły i ignorowany nawet przez własnego ojca, a jedyną osobą, która jakoś go „zaakceptowała” była właśnie Soon Geum, którą spotkał przypadkiem w nocnym klubie. Teraz ona pracuje w jego domu, więc powinno to być spotkanie przeznaczenia… gdyby nie wściekłość Gun Woo, że zwolniono poprzednią pokojówkę, jego ukochaną „babcię” i ukrywano to przed nim. Nie jest on w stanie zaakceptować Soon Geum, jednak niewiele może zrobić, skoro to ojciec ma władzę w domu. Wkrótce pozbawia on go wszelkich pieniędzy i poza mieszkaniem w luksusowej willi – Gun Woo zostaje właściwie zdegradowany do pozycji społecznej równej pokojówkom na 1st Street.

Sytuacja odwraca się kompletnie, kiedy Soon Geum wygrywa na loterii grube miliony. Od lat z innymi pokojówkami grają w lotto i zawsze się wszystkim dzielą, ale tym razem ukrywa ona ten fakt. Spienięża los u gangsterów, których szefem okazuje się sympatyczny Hwang Yong, jeden z bogaczy na 1st Street. Soon Geum może sobie pozwolić na drogie ciuchy i własne mieszkanie, ale ostrożnie się obchodzi z fortuną. Niespodziewanie spotyka w centrum handlowym Gun Woo, który kompletnie nie poznaje jej w mocnym makijażu, ubraniu od projektanta i przedłużonych włosach. Zaczynają flirtować, co szybko przeradza się w zakochanie. Soon Geum jednak próbuje rywalizować o serce Gun Woo z wykreowaną przez siebie Shi Ah, tyle że w jej prawdziwym ja, pokojówce, zakochuje się Kim Young Hee, kolejny z bogaczy na 1st Street i najlepszy przyjaciel Gun Woo.

Obrócenie wszystkiego

Oglądanie „Romance Town” było niczym przejażdżka rollercoasterem. Pierwsze dwa odcinki więcej przewinęłam niż faktycznie obejrzałam, ponieważ ustawianie sytuacji okazało się w tym przypadku w ogóle niepotrzebne lub przynajmniej niewarte tyle czasu – jedynym ważnym wątkiem było pierwsze spotkanie Soon Geum z Gun Woo. Kolejne odcinki były niczym crack… W tym czasie oceniałam rozrywkę zapewnianą przez „Romance Town” na pełną liczbę punktów i aż nosiło mnie przez cały tydzień, bo nie mogłam się doczekać nowych odcinków. Po prostu wszystko było nie tak, jak się spodziewałam… Po pierwsze to nie jest komedia romantyczna. W takich przypadkach ogląda się zazwyczaj pierwsze kilka odcinków jak na szpilkach, uśmiechając się od ucha do ucha. To nie jest też historia o Kopciuszku, gdyż Gun Woo biednieje, a Soon Geum staje się milionerką.

Obsada jet fantastyczna, mimo że dla mnie prawie anonimowa. Znałam Sung Yuri, Jung Kyeo Woona i Min Hyo Rin tylko z nazwiska, pierwszy raz widziałam tych aktorów w akcji. Nie wiem czy to do końca zasługa umiejętności aktorskich, czy po protu pomysłu, ale w „Romance Town” przewija się cały tabun bohaterów i niezwykle świeże było to, że wielu z nich było ważnych, niż tylko skupiać się na głównej parze i dodatkowych rywalach.

Pięć domostw i pięć pokojówek. Rzadko widzimy je na swoich stanowiskach, bardziej łażą po całym 1st Street i mieszają się w różne sprawy, a mi ten widok zakumplowanych sąsiadów bardzo się podobał. „Romance Town” aspirowało do posiadania obsady roku… Da Kyum jest bardzo młoda, ale w pewnym sensie „niebezpieczna”, kiedy wszyscy postrzegają ją jeszcze jako dziecko. Soo Jung to taka typowa głośna ahjumma ze skłonnościami do kart i alkoholu, kiedy najstarsza Hyun Joo jest bardzo elegancka, co zaowocowało byciem kochanką gospodarza. Wietnamka Zar Lin jest strasznie naiwna i nie do końca odnajduje się w Korei, a Sun Geum jest idealnie pośrodku – ma dwie starsze unni, dwie młodsze dongsaeng, ikrę ahjummy, ale wciąż jeszcze seksapil młodej kobiety.

Zżerająca chciwość

„Romance Town” mimo wszystko zostało jednak zmarnowanym materiałem. Jak już mówiłam, początek jest fantastyczny – odstępstwa od schematów, interesujący bohaterowie, brak na siłę wciśniętej rywalki do serca Gun Woo. Drama jednak wypala się po pewnym czasie, a zaczyna się to siatką uczuciową niczym z telenoweli, bo ktoś sobie wymyślił, że trzeba użyć wszystkim bohaterów, by tworzyć z 1st Street prawdziwe romance town. Telenowelę może bym jeszcze zdzierżyła, ale sęk w tym, że wątki miłosne zostają zepchnięte na dalszy plan przez chciwość i pieniądze.

Próba sportretowania chciwości w świecie bogaczy i zestawienie ich z „niższą” klasą społeczną czyli pokojówkami była bardzo wydumanym pomysłem, może zbyt ambitnym. Wiadomo, że wobec chciwości wszyscy są tacy sami, ale jeśli oglądam koreańską dramę, to oczekuję romansu, chyba że gatunek jasno wskazuje coś innego. W „Romance Town” z pozornie błahej sprawy zrobili motor napędowy całej fabuły, który szybko się zakrztusił. Chodzi o… kupon loteryjny!

Myślałam, że wygrana na loterii będzie tylko narzędziem do odwrócenia ról Soon Geum i Gun Woo, ale bardzo się myliłam. Niby Soon Geum spieniężyła go u wierzycieli, ale wciąż można było się zgłosić do komisji po wygraną. Pogoń za świstkiem papieru z wydrukowanymi cyferkami stała się powodem zazdrości, kłamstw, kubłów rozlanych łez. Później nawet doszła pogoń za cennym obrazem, a ja coraz bardziej się z „Romance Town” męczyłam. Czas romansu i genialnego kumpelskiego trójkąta Soon Geum, Gun Woo i Young Hee minął, a za to dostałam konspirujące pokojówki i kto kogo wystrychnie na dudka. Nawet za bardzo nie chce mi się o tym rozpisywać… Jestem strasznie zawiedziona, mimo że końcowa ocena nie wyszła mi wcale taka niska.

Ocena

Fabuła – 6/10

Kwestie techniczne – 5/10

Aktorstwo – 7/10

Wartość rozrywki – 7/10

Średnia – 6,25/10

0 komentarzy dotyczących “Romance Town

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: