2012 Blue Dragon Film Awards

Blue Dragon Film Awards są ekwiwalentne z Grand Bell Awards – na obu galach nagradza się blockbustery. Opublikowałam miesiąc temu podsumowanie tegorocznej edycji Grand Bell Awards, które stało się obiektem krytyki przez danie prawie wszystkich nagród jednemu filmowi – „Masquerade” z Lee Byung Hunem. Wygrał on właściwie w każdej kategorii,  jakiej był nominowany, co na przykład zagranicą udało się trzeciej części „Władcy Pierścieni” na Oscarach w 2004 roku, ale procent wygranych tego filmu w stosunku do wszystkich kategorii nie był tak miażdżący…

Producenci i eksperci Blue Dragon Film Awards najwyraźniej chcieli uniknąć negatywnej prasy i dali tylko jedną, techniczną nagrodę „Masquerade”. W pierwszym momencie trochę posmutniałam, ponieważ wydawało mi się to zachowaniem dziecka, ale potem stwierdziłam, że w sumie dobrze – będę mogła za to obejrzeć więcej moich ulubieńców. Co do samego wyniku tegorocznej edycji Blue Dragon Film Awards nie mogłabym bardziej zgodzić się z wynikami… Naprawdę.

.

Lista zwycięzców:

Najlepszy film:

Masquerade
Nameless Gangster
PIETA
The Thieves
Unbowed

Najlepsza reżyseria:

Choi Dong Hun (The Thieves)
Chu Chang Min (Masquerade)
JUNG JI YOUNG (Unbowed)
Kim Ki Duk (Pieta)
Yoon Jong Bin (Nameless Gangster)

Najlepszy scenariusz:

Choi Dong Hun & Lee Ki Chul (The Thieves)
Heo Sung Hye & Min Kyu Dong (All About My Wife)
Hwang Jo Yoon (Masquerade)
Lee Yong Joo (Introduction to Architecture)
YOON JONG BIN (Nameless Gangster)

Najlepszy aktor:

Ahn Sung Ki (Unbowed)
CHOI MIN SHIK (Nameless Gangster)
Ha Jung Woo (Nameless Gangster)
Kim Yoon Seok (Punch)
Lee Byung Hun (Masquerade)

Najlepsza aktorka:

Gong Hyo Jin (Love Fiction)
Jo Min Soo (Pieta)
Kim Min Hee (Helpless)
LIM SOO JUNG (All About My Wife)
Uhm Jung Hwa (Dancing Queen)

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Jang Kwang (Masquerade)
Jo Sung Ha (Helpless)
Kwak Do Won (Nameless Gangster)
Ma Dong Seok (The Neighbors)
RYU SEUNG RYONG (All About My Wife)

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Jang Young Nam (The Neighbors)
Kim Hae Sook (The Thieves)
MOON JUNG HEE (Deranged)
Park Hyo Joo (Punch)
Ra Mi Ran (Dancing Queen)

Najlepszy nowy reżyser:

KIM HONG SUN (The Traffickers)
Kim Hwi (The Neighbors)
Kim Joo Ho (The Grand Heist)
Shin Aga & Lee Sang Chul (Jesus Hospital)
Woo Sun Ho (Over My Dead Body)

Najlepszy nowy aktor:

JO JUNG SEOK (Introduction to Architecture)
Kim Soo Hyun (The Thieves)
Kim Sung Kyun (Nameless Gangster)
Lee Kwang Soo (All About My Wife)
Yoo Yeon Seok (Horror Stories)

Najlepsza nowa aktorka:

Go Ara (Papa)
Han Yeri (As One)
Jung Ji Yoon (The Traffickers)
KIM GO EUN (A Muse)
Suzy z miss A (Introduction to Architecture)

Najlepsze zdjęcia:

Introduction to Architecture
Masquerade
A MUSE
Nameless Gangster
The Thieves

Najlepsze oświetlenie:

Introduction to Architecture
Masquerade
A MUSE
Nameless Gangster
The Thieves

Najlepsza muzyka:

All About My Wife
Dancing Queen
Introduction to Architecture
Masquerade
NAMELESS GANGSTER

Najlepsze kierownictwo artystyczne:

All About My Wife
Introduction to Architecture
MASQUERADE
A Muse
Nameless Gangster

Najlepsze osiągniecie techniczne:

Deranged
Masquerade
A Muse
THE THIEVES

Najlepszy film krótkometrażowy:

NIGHT

Nagroda popularności:

GONG HYO JIN (Love Fiction)
HA JUNG WOO (Nameless Gangster)
KIM SOO HYUN (The Thieves)
SUZY z miss A (Introduction to Architecture)

Biggest Audience Award:

THE THIEVES

Reklamy