My Girlfriend is an Agent

my girlfriend is an agentZnane też jako: Level 7 Civil Servant, 7th Grade Civil Servant, Secret Couple, 7geup Gongmuwon, 7급 공무원

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komedia romantyczna, sensacyjny

Reżyseria: Shin Tae Ra

Premiera: 2009

Obsada: Kim Ha Neul, Kang Ji Hwan, Jang Young Nam, Ryu Seung Ryong

.

Jako że dzisiaj jest premiera nowej dramy „Level 7 Civil Servant”, postanowiłam zrecenzować na tę okazję film (który będę dla odróżnienia nazywać „My Girlfriend is an Agent”), na podstawie którego powstał ten serial. Zresztą po to go w ogóle obejrzałam… Muszę jednak przyznać, że nie zmienił on mojego złego nastawienia do „Level 7 Civil Servant”.

Lee Jae Joon zerwał ze swoją dziewczyną Ahn Soo Ji, gdyż miał dość jej ciągłych kłamstw i wykręceń się na wieczną nieobecność w kluczowych momentach. Nie wiedział jednak, że Soo Ji była tak naprawdę tajną agentką, której tożsamość organizatorki ślubów była tylko przykrywką. Trzy lata później Soo Ji nadal czuje się skrzywdzona przez niego, dlatego tym bardziej rzuca się w wir pracy, rozpracowując rosyjską mafię i sprawę broni biologicznej. Kiedy podczas jednej z akcji odgrywa rolę sprzątaczki, niespodziewanie spotyka Jae Joona. Okazuje się, że on również stał się tajnym agentem, tyle że w innym wydziale i celem obojga jest ten sam rosyjski gang. Nie ujawniają jednak sobie swoich prawdziwych tożsamości, a złość spowodowana nagłym rozstaniem miesza się z powracającymi uczuciami.

Zawsze wydawało mi się, że praktycznie niemożliwe jest zgrabnie połączyć komedię romantyczną z akcją. Przynajmniej jest tak w dramach, w których budżetu starcza na parę porządniejszych scen akcji w pierwszych odcinkach, a potem i tak wszystko zmierza do wiadomego. Amerykanie natomiast zabierają się do tego z zupełnie innej strony, tworząc filmy głównie sensacyjne i dorzucając do tego jakieś bardziej rozbudowane niż zazwyczaj wątki romantyczne. Również nie widziałam w swoim życiu niczego dobrego poza „Mr. i Mrs. Smith”.

Krytyka może miażdżyć ten film, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że dostarcza sporej dawki rozrywki. W tym momencie mogę porównać „My Girlfriend is an Agent”, które jest zaskakująco sensacyjne, bo szczerze spodziewałam się jedynie komedii romantycznej z motywem. Reżysera Shin Tae Ra znam z późniejszego „Runway Cop”, które działa na podobnej zasadzie (może więcej w tym było slapsticku…), ale kiedy ten głupi film nawet mi się spodobał, tak wiem, że „My Girlfriend is an Agent” jest w zasadzie dobre, ale kompletnie nie potrafiłam zaczerpnąć żadnej przyjemności z obejrzenia tego…

Spowodowane jest to Kim Ha Neul, która zdominowała ekran, przysłaniając Kang Ji Hwana. Moja awersja do tej aktorki nie wzięła się nagle z dramy „A Gentleman’s Dignity”… Widziałam z nią jeszcze trzy inne filmy (komedie romantyczne) i w każdej mnie irytowała! Jak widać, odbiór tych komercyjnych filmów zależy przede wszystkich od osobistych preferencji, ponieważ Angelina Jolie i Brad Pitt w „Mr. i Mrs. Smith” sprawili, że obejrzałam ten film po raz drugi i trzeci, a dla kontrastu na chwilę obecną nie mam chęci sięgać po absolutnie żaden tytuł z Kim Ha Neul.

Tak więc nie traktujcie tego tekstu o „My Girlfriend is an Agent” jak recenzji, to tylko wyraz niechęci do pewnej aktorki.

Zdobyte nagrody

2009 Grand Bell Awards:

  • najlepszy nowy aktor – Kang Ji Hwan

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.