artykuły o dramach

Co by było gdyby… O dramowych rolach, które mogły się trafić komuś innemu

 

Ostatnio z bólem oglądam „The Great Seer”, bo kiedy moje odczucia co do tej dramy nie są tak negatywne, jak rozczarowująca jest jej porażka (do tej pory uważam, że to był po prostu pech, a nie konkretna wina), to ostatnio przypomniałam sobie jak to było te cztery miesiące temu… Byłam wtedy szczerze podekscytowana premierą – nazwiska Ji Sunga i Ji Jin Hee w jednej produkcji sprawiały, że wydawałam wręcz dzikie okrzyki (co pewnie mieszkańcy jednego domostwa boleśnie odczuli…). Mało tego, byłam przekonana, że drama ta będzie wielkim hitem… Teraz zostaje tylko gorzki posmak.

Jak mnie naszło na wspominki, tak zaczęłam sobie wyobrażać, co by było gdyby tytułową rolę wielkiego wieszcza Ji Sanga zagrał Go Soo, a nie Ji Sung? W końcu jego nazwisko tak długo było przyczepione do tej produkcji, aż nagle zrezygnował, kiedy casting odtwórców innych ról zaczął się na poważnie. To mnie zainspirowało do poszukania innych przypadków, kiedy główne role w znanych dramach miały być początkowo grane przez innych ludzi niż ostatecznie lub po prostu próbowano z marnym skutkiem kogoś nakłonić.

Okazuje się, że to szeroki temat. Siedzę w dramach od ponad trzech lat, ale niespodziewanie sama zdołałam sobie przypomnieć wiele wiadomości o angażu aktorów do dram, które potem okazały się nieaktualne, co było dobrym punktem wyjścia do dalszych poszukiwań. A przyznam, że gdyby nie mój łańcuch skojarzeń, nie byłoby wcale tak łatwo znaleźć cokolwiek w temacie, ponieważ nikt nie robi wielkiego newsa z tego, że producenci narobili medialnego zamieszania w celu wywarcia presji na aktorze i skłonienia go do wzięcia roli, a potem to nie wypaliło i zatrudnili kogoś innego. Oczywiście podkreślam część o medialnym zamieszaniu, ponieważ jeśli wyrzuca się kogoś, kogo już wcześniej zatrudniono, tak jak w przypadku Eunjung z T-ary w dramie „Five Fingers”, to jest to zwyczajnie brzydka zagrywka. Twórcy musieli się wystraszyć skandalu T-ary, jaki wybuchł w wakacje 2012 roku, dlatego dosłownie na dni przed rozpoczęciem zdjęć dorosłej obsady wymieniono Eunjung na Jin Se Yeon, która jest na tym etapie kariery, że powinna chwytać każdą okazję.

Jeśli jesteśmy w temacie „Five Fingers”, odtwórcy głównej roli Joo Ji Hunowi nie było łatwo zagrać w jakiejkolwiek dramie po swoim skandalu narkotykowym sprzed lat i ukończeniu służby wojskowej. Z początku był kandydatem do roli, o której już wspomniałam – Ji Sanga w „The Great Seer”, która przeszła przez Go Soo wprost w ręce Ji Sunga. Najwyraźniej był to jednak zbyt wielki projekt, a stacje telewizyjne wciąż są oporne w pokazywaniu Joo Ji Huna na ekranie, dlatego pewnie trafił do makjangu – z braku lepszych propozycji. Co ciekawe, jest jeszcze jedna rola, z której ostatecznie zrezygnował… Joo Ji Hun i Yoon Eun Hye mieli zagrać ze sobą jeszcze raz (po „Goong”) w „Personal Taste”, ale drama ta trafiła do produkcyjnego piekła, a po dwuletnim marazmie wystartowała w 2010 z Lee Min Ho i Son Ye Jin w głównych rolach.

Problem z rozpoczęciem produkcji jest zresztą najczęstszym powodem zmian w obsadzie. „The 3rd Hospital” reklamowało się nazwiskiem Cha Seung Wona, a potem Uhm Tae Woonga, zanim ostatecznie nie wylądowało w stacji kablowej z Kim Seung Woo. Główna rola męska w „Faith” również przeszła przez trzy pary rąk, kiedy Kim Hee Sun lojalnie czekała – Lee Jun Ki, Kang Ji Hwana, aż w końcu generała Choi Younga zagrał Lee Min Ho. Dorzucę jeszcze coś starszego – Jung Ryeo Won miała zagrać z So Ji Subem w „Cain and Abel” (rola trafiła się Chae Jung Ahn), które było niekończącym się pasmem problemów powiązanym z podobnie opóźnianym „Daemul”. W tamtej dramie przynajmniej Go Hyun Jung i Kwon Sang Woo zostali do końca…

Kim byłby dzisiaj Hyun Bin, gdyby nie „Secret Garden”? Czy potraficie wyobrazić sobie teraz Jang Hyuka w roli Kim Joo Wona? Ja z pewnością nie widzę go w żadnej komedii romantycznej, bo jego sześciopak zasługuje na coś w rodzaju „Chuno”, a nie jakieś sceny pod prysznicem. Kiedy wyszły pierwsze newsy o produkcji „Secret Garden”, obok nazwiska Jang Hyuka pojawiła się Kim Sa Rang jako reżyserka teledysków. Z kontekstu można było wynieść, że jej bohaterka miała być female lead, a potem nagle wyskoczono z kaskaderką Ha Ji Won… Do tej pory się zastanawiam czy to było po prostu niedokładne tłumaczenie z koreańskiego, czy scenarzystka Kim Eun Sook wprowadziła zmiany. W każdym razie przydałaby się jakaś główna rola w karierze Kim Sa Rang… Chyba nawet wolałabym ją niż Ha Ji Won. Jeszcze bardziej ubolewam w przypadku następnej dramy słynnej scenarzystki, „A Gentleman’s Dignity”. Potencjalnymi kandydatami do głównych ról byli Lee Na Young i Jang Dong Gun. Kiedy jemu zajęło mnóstwo czasu ostateczne potwierdzenie roli, w międzyczasie wymieniano Kim Myung Mina jako drugiego kandydata, a Lee Na Young wreszcie zrezygnowała, będąc zastąpioną przez Kim Ha Neul, która jest z tej samej wytwórni, co Jang Dong Gun. Chyba czujecie mój ból, kiedy w tym przypadku wymieniono jedną z moich ulubionych aktorek na jedną z tych, których nie mogę znieść?

Jeśli chodzi o dramy młodzieżowe (i dla dwudziestolatków), to nie zatrudnia się ludzi ze względu na siłę ich nazwiska tylko po to, żeby ich wypromować na większej gwiazdy. Dlatego kandydaci do głównych ról w takich serialach zazwyczaj pojawiają się całą grupą chyba w celu sprawdzenia reakcji publiki lub są to zwyczajnie plotki. Jesteście ciekawi, kto mógł zagrać w najpopularniejszych dramach wśród internautów? Przy „My Girlfriend is a Gumiho” wymieniano Darę z 2NE1, Lee Min Jung i Jeon Ji Hyun, Shin Se Kyung była nawet potwierdzona, ale jak wiemy główną rolę zgarnęła Shin Min Ah. Jeszcze więcej kandydatek było do roli Jung So Min w „Mischievous Kiss” – Park Shin Hye, Park Bo Young, Seungyeon z KARA, Sulli z f(x) i Park Eun Bin. Przy „Boys Before Flowers” wymieniano Go Arę i Lee Yeon Hee, które wydają się być kandydatkami do każdej dramy młodzieżowej, jaka wychodzi, a ikonicznego Goo Jun Pyo zaproponowano początkowo Jang Geun Seokowi. Główną rolę w „Sungkyunkwan Scandal” potwierdziła Jung Da Young i nawet uczestniczyła w próbach, ale wycofała się z nieznanego powodu.

Chciałam się z wami podzielić tym wszystkim w ramach ciekawostki. Na zakończenie przypadki z dziesięciu dram, których recenzje również znajdziecie na moim blogu:

Untitled 2

1 komentarz dotyczący “Co by było gdyby… O dramowych rolach, które mogły się trafić komuś innemu

  1. Karolina

    Niektóre ze zmian wcale takie złe nie były, ale masz rację Secret Garden bez Hyun Bina nie byłby już taki dobry:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: