recenzje filmów

The Classic

2Znane też jako: Love Story, Keulraesik, 클래식

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: melodramat

Reżyseria: Kwak Jae Yong

Premiera: 2003

Obsada: Son Ye Jin, Jo In Sung, Jo Seung Woo, Lee Ki Woo, Lee Sang In

.

Miliony razy powtarzałam, jak ważni są dla mnie określeni aktorzy, ponieważ rzadko się zdarza, aby fabuła filmu była sama w sobie zachwycająca. Mam tak zarówno z koreańskimi filmami, jak i z każdymi innymi. Teraz więc chyba jest jasne, dlaczego w ogóle porywam się na takie tytuły jak „The Classic”, mimo że melodramaty i romanse, a już szczególnie te starsze, są kompletnie nie w moim stylu. Przynętą „Ditto”, na jaką mnie złapano, był Yoo Ji Tae – w tym przypadku są to obaj Jo In Sung i Jo Seung Woo, w sumie Son Ye Jin też. Po raz kolejny się jednak przekonałam, że nie wszyscy aktorzy byli wspaniali od samego początku…

„The Classic” to film, który był podwalinami wielkiej kariery Son Ye Jin, szczególnie kiedy był tak popularny w innych krajach azjatyckich. Zastanawiam się, co było decydującym o tym czynnikiem, kiedy to po prostu zwykły melodramat. Wizerunek Son Ye Jin? W końcu była oryginalną nation’s first love, ikoną… Dzięki „The Classic” ujrzałam na własne oczy, dlaczego uważa się dramę „Alone In Love” za punkt zwrotny w jej karierze, ponieważ wcześniej nie była uznawana za dobrą aktorkę (uwierzylibyście?). Tutaj ma dwie role, które dla mnie różnią się od siebie tylko w teorii.

Gra ona córkę i jej matkę w retrospekcjach. Ji Hye jest studentką, która nie potrafi wyznać swoich uczuć popularnemu Sang Minowi z uniwersyteckiego teatru, aż w końcu dochodzi do tego, że pisze do niego listy miłosne w imieniu swojej przyjaciółki Soo Kyung, która przedstawia Sang Mina Ji Hye. Dziewczyna w międzyczasie odnajduje w domu pudełko ze starymi listami swojej matki i w ten sposób jej historia przeplata się w retrospekcjami o Joo Hee, która podczas wakacji na wsi zakochuje się w przypadkowo poznanym Jun Ha, najlepszym przyjacielem Tae Soo, którego rodzice ustalili narzeczeństwo z Joo Hee. W tym wątku fabularnym to Jun Ha pisze listy do Joo Hee w imieniu Tae Soo. Jego własna miłość nie może się spełnić, ponieważ zostaje wysłany na wojnę do Wietnamu.

„The Classic” oferuje dość ciekawy zwrot akcji pod sam koniec filmu, jednak ogólnie nudziłam się przy oglądaniu. Jak na tytuł przystało, mamy klasyczny melodramat zawierający trójkąty miłosne, w których zderzają się uczucie miłości z lojalnością wobec przyjaciela. Nic nowego. Być może reżyser Kwak Jae Yong chciał trochę przystopować w porównaniu do swojego poprzedniego filmu, „My Sassy Girl”, jednak „The Classic” to dla mnie taki film, który może wzruszyć tylko wrażliwe dusze, a na reszcie nie zrobi wrażenia. Son Ye Jin zagrała role Ji Hye i Joo Hee z tą samą niewinnością i beznamiętnością, Jo In Sung jak na członka kółka teatralnego był wyjątkowo sztywny i tylko Jo Seung Woo nie narobił sobie wstydu swoją rolą.

„The Classic” to zbiór ładnych scen, które najwyraźniej miały aspiracje zostać kultowymi, stąd tyle ujęć w deszczu. Ten film jest kompletnie nie w moim guście, co prawda liczyłam po cichu na jakąś przyjemną niespodziankę, lecz nie. Niespodzianką, ale taką negatywną, może być fakt, że Sang Min to najbardziej rozmiękła i nieinteresująca rola, w jakiej widziałam Jo In Sunga.

Zdobyte nagrody

39th Baeksang Arts Awards:

  • najlepsza nowa aktorka – Son Ye Jin

2003 Grand Bell Awards:

  • najlepsza nowa aktorka – Son Ye Jin

2003 Blue Dragon Film Awards:

  • nagroda popularności dla Son Ye Jin

2004 Moscow International Love Film Festival:

  • najlepsza para – Son Ye Jin i Jo Seung Woo

0 komentarzy dotyczących “The Classic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: