You Are My Sunshine

3Znane też jako: You Are My Destiny, Neoneun Nae Unmyeong, 너는 내 운명

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: melodramat

Reżyseria: Park Jin Pyo

Premiera: 2005

Obsada: Jeon Do Yeon, Hwang Jung Min, Jung Yoo Seok, Kim Sang Ho, Na Moon Hee, Go So Hee, Seo Joo Hee, Yoon Je Moon, Ryu Seung Soo

.

Słysząc nazwisko Jeon Do Yeon, z pewnością może przyjść na myśl zdobyta przez nią Złota Palma za „Secret Sunshine”. Za jej poprzedni film również została wielokrotnie nagrodzona, co było głównym powodem, dla którego sięgnęłam po „You Are My Sunshine”. Oczywiście wpłynął również na to Hwang Jung Min.

Pomyślałam sobie, że byłaby z nich niekonwencjonalna para, bo ogólnie jest to aktor, który nie ścina z nóg pań i granie w romansie jest dla mnie samo w sobie niekonwencjonalne w jego przypadku. Spodziewałam się dobrego aktorstwa, oczywiście zostałam nim uraczona. Nie powiedziałabym jednak, że „You Are My Sunshine” jest wybitnym filmem…

Główny bohater Seok Joong jest prostym rolnikiem, którego wszyscy próbują skłonić do małżeństwa. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w kelnerce z herbaciarni Eun Ha, która jest lokalną pięknością, jednak chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że pracując również jako hostessa w klubie, sypiała już z wieloma mężczyznami za pieniądze lub zwyczajnie nie obchodzi go to. Po długim i żmudnym zdobywaniu jej serca Seok Joong i Eun Ha w końcu się pobierają. Niestety odnajduje ją jej były mąż, przed którym uciekła. Okazuje się także, że Eun Ha jest nosicielką wirusa HIV, więc trafia do więzienia za nieumyślne narażenie życia i zdrowia ponad dwóch tysięcy mężczyzn, z którymi spała. Mimo to miłość Seok Joonga do niej w ogóle się nie zmienia.

Prostytucja, wielka miłość, śmiertelna choroba i kara więzienia to niezłe wyzwania aktorskie, dlatego nie dziwię się tym wszystkich nagrodom dla Jeon Do Yeon, ponieważ całkowicie zdominowała ten film. „You Are My Sunshine” jest jednak czymś, co może się wydawać zwykłym wyciskaczem łez. Nie zaprzeczam, że tak nie jest, sama zaczęłam nawet pociągać nosem pod koniec filmu.

Mimo to przez jego większą część zastanawiałam się, dlaczego właściwie jest to tak chwalony film, bo ja widziałam tylko romans z wybitnymi aktorami, ale niewiele ponadto. Doszłam w końcu do wniosków, że nie wiem w czym tkwi sekret, ale „You Are My Sunshine” to po prostu dobrze zrobiony wyciskacz łez. Niby zdajemy sobie sprawę z tego, jaki to typowy film, ale z drugiej strony nie razi on. Finałowa scena odwiedzin Seok Joonga w więzieniu jest taką wisienką na torcie, która całkowicie zmienia sposób, w jaki myśli się o tym filmie. No i muszę zdradzić, że happy end w takim filmie jest całkowicie nieoczekiwany, ale bardzo pozytywny!

Zdobyte nagrody

2005 Chunsa Film Art Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon

2005 New York Film Academy Women’s Film Festival Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon

2005 Korea Association of Film Critics Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon

2005 Blue Dragon Film Awards:

 • najlepsza reżyseria
 • najlepszy aktor – Hwang Jung Min
 • najlepsza para – Jeon Do Yeon & Hwang Jung Min

2005 Korean Film Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon
 • najlepszy aktor – Hwang Jung Min

2005 Director’s Cut Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon

2005 Busan Film Critics Awards:

 • najlepsza aktorka drugoplanowa – Na Moon Hee

2006 Max Movie Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon

2006 Grand Bell Awards:

 • najlepsza aktorka – Jeon Do Yeon

2006 Golden Cinematography Awards:

 • najlepszy aktor – Hwang Jung Min

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.