National Singing Contest

6Znane też jako: Born to Sing, Jeonguknoraejarang, 전국노래자랑

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: muzyczny

Reżyseria: Lee Jong Pil

Premiera: 2013

Obsada: Kim In Kwon, Ryu Hyun Kyung, Yoo Yeon Seok, Lee Cho Hee, Kim Sumi, Oh Kwang Rok

.

Stwierdziłam ostatnio, że bardzo lubię Yoo Yeon Seoka, ale tak za bardzo nie ma co z nim oglądać, żeby dać upust swojej nagłej sympatii. Dlatego kiedy tylko pojawiły się napisy do „National Singing Contest”, sięgnęłam po ten film, mimo że wcale nie zamierzałam. No bo spójrzcie na ten potworny plakat…

Tak czy siak ten film jest odskocznią dla Yoo Yeon Seoka, który najczęściej gra czarne charaktery, a zobaczenie go w małej, sympatycznej roli w ensemble movie całkowicie mnie usatysfakcjonowało, głównie dlatego że był częścią wątku romantycznego. „National Singing Contest” to film wyprodukowany przez MC Lee Kyung Kyu, który m.in. prowadzi talk show „Healing Camp”. Myślałam, że wziął się za reżyserię, jednak był tylko producentem, który obiecał widzom dawkę śmiechu. Niespodziewanie udało mu się coś więcej – „National Singing Contest” jest filmem, o których zapomina się niemalże natychmiastowo, ale absolutnie nie obraża on inteligencji widza. Jest zabawny, mimo że nie zaliczyłabym go do komedii. Dlatego zostało mi tylko oznaczyć go jako film muzyczny.

„National Singing Contest” czyli dosłowny tytuł filmu znanego zagranicą jako „Born to Sing” to również nazwa programu muzycznego, w którym każdy może wziąć udział udział i zaśpiewać piosenkę, więc kiedy program przyjeżdża do miasteczka, ludzie najczęściej wykorzystują go do reklamy swoich biznesów. Nie trzeba wiele, żeby się domyślić, że twórcy „National Singing Contest” postanowili pociągnąć za sznurki sentymentu, ponieważ tytułowy program to już przeżytek i jedynie małomiasteczkowa rozrywka, którą ostatnio widziałam w dramie „Adolescence Medley”.

Podobno fabuła została oparta na prawdziwych historiach uczestników konkursu, chociaż podejrzewam, że na pewno połączono ileś ich, aby uwydatnić melodramatyczny czynnik. Kim In Kwon gra aspirującą gwiazdę popu, dla którego niestety to tylko wielkie marzenia, bo na co dzień jest praktykantem w salonie fryzjerskim własnej żony, która popędza go do wyrobienia sobie licencji, bo ledwo wiążą koniec z końcem. Mamy dziadka ze starczą demencją i jego wnuczkę, która uparcie szuka sposobu, żeby nie zapomniał tekstu, a także panią burmistrz Kim Sumi, która próbuje sobie nabić punktów przed wyborami. Yoo Yeon Seok gra pracownika większej firmy, który zostaje wyznaczony do opieki nad młodszą pracownicą, która ma wystąpić w programie i zareklamować produkt. Lee Cho Hee jest strasznie nieśmiała i zestresowana, ale w końcu zgadza się na to tylko dlatego, że podkochuje się w Yoo Yeon Seoku.

Nie użyłam imion bohaterów tylko aktorów, ponieważ i tak nie jest to ważne. Jako ensemble movie „National Singing Contest” nie przytłacza aż tak bardzo ilością wątków oraz niektórzy bohaterowie są w pewien sposób ze sobą powiązani, ale i tak każda z postaci ma mało czasu, przez co może „National Singing Contest”, mimo że jest banalnym filmem, nie irytuje. Nie ma na to czasu. Na koniec mamy oczywiście numer muzyczny i tyle z rozrywki.

Zdobyte nagrody

2014 Golden Cinematography Awards:

  • Cinematography Rookie Award

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.