All For Love

All For LoveZnane też jako: My Lovely Week, The Most Beautiful Week Of My Life, Nae Saengae Kajang Areumdawun Iljuil, 내 생애 가장 아름다운 일주일

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komediodramat

Reżyseria: Min Kyu Dong

Premiera: 2005

Obsada: Hwang Jung Min, Uhm Jung Hwa, Lim Chang Jung, Seo Young Hee, Jung Kyung Ho, Yoon Jin Seo, Kim Soo Ro, Chun Ho Jin, Jin Tae Hyun, Joo Hyun, Oh Mi Hee

.

Szukałam fajnego koreańskiego filmu na święta i trafiłam na porównanie „All For Love” z „To właśnie miłość”. To mogło zwiastować wiele dobrego, a poza tym film był hitem w koreańskich kinach w momencie swojej premiery. W rzeczywistości porównania jak zwykle okazały się być naciągane, ponieważ jedyna wspólna cecha między tymi tytułami to szeroka obsada i pomniejsze historyjki powiązane relacjami między bohaterami. Nawet nie wiem, czy „All For Love” mi się podobało… Z pewnością nie spełniło moich oczekiwań, jednak krytyka chwali ten film i po głębszym zastanowieniu mogę się zgodzić z wieloma pochwałami. Tak czy siak nie dajcie się zwieść, że „All For Love” to komedia romantyczna! Elementy romantyczne owszem znajdą się, powiedziałabym nawet, że wątek Hwang Jung Mina i Uhm Jung Hwy prezentuje wspomniany przed chwilką gatunek, jednak „All For Love” jest niespodziewanie ciężkie pod koniec.

Detektyw Na Doo Chul (Hwang Jung Min) żre się przy każdej okazji z panią psycholog Heo Yoo Jung (Uhm Jung Hwa), co doprowadza w końcu do gorącego romansu. Ona jest rozwódką, a jej były mąż Jo Jae Kyung (Chun Ho Jin) ma problemy sam z sobą jako homoseksualista i przez to nie jest najlepiej nastawiony do swojej nowej, męskiej gosposi (Jin Tae Hyun). Mieszka z ich synem, który regularnie odwiedza pewną chorą dziewczynkę w szpitalu. Ona chciałaby najbardziej w świecie spotkać swojego ojca, którym może być były koszykarz Park Sung Won (Kim Soo Ro). Obecnie para się nękaniem dłużników i jednym z nich jest Kim Jang Ho (Lim Chang Jung), który ukrywa to przed swoją nową żoną Sun Ae (Seo Young Hee) i próbuje spłacić dług, sprzedając co popadnie na ulicy. Podczas pracy często mija właściciela nieruchomości, pana Kwaka (Joo Hyun), który podkochuje się w pracującej w kawiarni pani Oh (Oh Mi Hee). Ostatnimi bohaterami są niedoszła zakonnica Lim Soo Kyung (Yoon Jin Seo), która próbowała popełnić samobójstwo z powodu nieszczęśliwej miłości i jest teraz pod obserwacją Heo Yoo Jung oraz pacjent z łóżka obok, którym okazuje się być gwiazda popu Yoo Jung Hun (Jung Kyung Ho). To z jego właśnie powodu Soo Kyung próbowała się targnąć na życie, a teraz jest w zasięgu jej ręki niemogący się ruszać.

Min Kyu Dong debiutował z „All For Love” jako samodzielny reżyser, ponieważ jego pierwszym filmem był horror „Memento Mori” wyreżyserowany razem z Kim Tae Yongiem („Late Autumn”). Ogólnie znam go jako specjalistę od niebanalnych komedii romantycznych („Antique”, „All About My Wife”), ale ludzie zapamiętali go również jako twórcę horrorów (ostatnio sprawował pieczę nad dwiema antologiami „Horror Stories”). To trochę szerokie spektrum specjalizacji…

Doszłam więc do wniosku, że być może to będzie powód, dla którego „All For Love” mi nie podeszło. Oczekiwałam komedii romantycznej, dostałam komediodramat. Nie było tutaj zabawy samą stylistyką jak w „Antique”, ale prawdziwe wymieszanie gatunkowe, którego nie ogarnęłam do końca. Najbardziej dziwaczny wydał mi się wątek Yoon Jin Seo i Jung Kyung Ho, a szkoda, ponieważ moim zdaniem była to para z ogromnym potencjałem. Po pierwsze, Jung Kyung Ho powtórzył kropkę w kropkę dokładnie swoją rolę z dramy „I’m Sorry, I Love You”, a po drugie, ich historyjka nie była nawet romantyczna tylko niepokojąca. Kto wie, co mogła zrobić Soo Kyung w szpitalu ze sparaliżowanym Jung Hunem? Związek wielkiej gwiazdy i dziwnej dziewczyny z problemami psychicznymi, która jest prześladowczynią, był dla mnie naciągany, szczególnie w finałowej dla nich scenie łóżkowej.

Oprócz tamtego wątku nic mnie nie obeszło. „All For Love” dało początek dwóm tandemowym parom, ponieważ Hwang Jung Min i Uhm Jung Hwa oraz Lim Chang Jung i Seo Young Hee zagrali później jeszcze po dwa razy ze sobą, jednak czy był to film o miłości, tak jak wskazywałby na to jego tytuł? Dla mnie chodziło tutaj tylko o tą wielowątkowość. Nie potrafiłam znaleźć w fabule niczego, co mogłabym naprawdę docenić oraz nie widziałam spójności.

Zdobyte nagrody

2005 Chunsa Film Art Awards:

  • najlepsza aktorka drugoplanowa – Oh Mi Hee
  • najlepszy nowy aktor – Jin Tae Hyun
  • najlepsza nowa aktorka – Seo Young Hee
  • najlepszy scenariusz
  • Jury Special Award dla Min Kyu Donga

2005 Korean Film Awards:

  • najlepszy montaż

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.