Może dla niektórych termin makjang wciąż jest niejasny, ale określa się w nim wszelkie dramowe sytuacje oraz same dramy, w których dzieją się podnoszące ciśnienie, idiotyczne rzeczy jak wielopoziomowe zdrady, kazirodztwa, miliony scen policzkowania oraz jeden wielki wrzask. Nie można jednak odmówić takim dramom tego, że nie przyciągają… Kiedy w zeszłym roku „Princess Aurora” było przedmiotem wielu dyskusji z powodu swojej niewyobrażalnej fabuły, w której uśmiercono nawet psa, który po fakcie miał out-of-body experience, przyciągnęło to jednak sporo widzów, którzy chcąc wiedzieć, skąd te kontrowersje, nakręcili oglądalność.

Istnieje coś takiego jak „F4 makjangów” czyli scenarzystki specjalizujące się w takich dramach – Lim Sung Han (nota bene scenarzystka „Princess Aurora”), Moon Young Nam, Kim Soon Ok i Seo Young Myung. Właśnie ich „dzieła” zobaczycie w poniższym rankingu Research Panel Tilion, który pytał się internautów o najgorsze makjang dramy. Składa się on z dość świeżych tytułów, co może oznaczać albo pogarszającą się jakość dram i robienie dosłownie wszystkiego, żeby uzyskać oglądalność, albo po prostu to, że makjangi to chwilowe wkurzacze, a później się o nich zapomina.

Tak czy siak oto dziesiątka najgorszych dram. Przykłady z każdej telewizji, ale głównie od wyżej wymienionego F4. Na szczęście nic z tego nie widziałam.

10. Love Me When You Can (MBC 2006)

0,8% głosów, scenarzystka: Seo Young Myung

Love_Me_When_You_Can_Poster

9. Give Me Food (MBC 2009)

1,5% głosów, scenarzystka: Seo Young Myung

769px-Serve_Me

8. First Wives Club (SBS 2007-2008)

2,6% głosów, scenarzystka: Moon Young Nam

195372_1_f

7. Temptation of an Angel (SBS 2009)

3,4% głosów, scenarzystka: Kim Soon Ok

¤½¤Ç¤µ¤Ñ¤¼¤Ã ¤º¤Ã¤¤¤µ¤¿¤½¤Å¤¤¤º¤Ê¤¸¤Ç¤·

6. A Hundred Years’ Inheritance (MBC 2013)

4,1% głosów, scenarzystka: Goo Hyun Sook

img_497214_9644056_0

5. New Tales of Gisaeng (SBS 2011)

5,8% głosów, scenarzystka: Lim Sung Han

2

4. Ruby Ring (KBS 2013-2014)

8,2% głosów, scenarzystka: Hwang Soon Young

Ruby_Ring_-_Korean_Drama-p2

3. The Wang Family (KBS 2013-2014)

8,6% głosów, scenarzystka: Moon Young Nam

img_479799_11248199_0

2. Temptation of Wife (SBS 2008-2009)

13,3% głosów, scenarzystka: Kim Soon Ok

image.php

1. Princess Aurora (MBC 2013)

50,9% (!!!) głosów, scenarzystka: Lim Sung Han

Princess-Aurora-Poster1

Źródło: Ilgan Sports

Reklamy

Written by Miica

Była studentka filologii koreańskiej, wielka fanka koreańskiego kina i dram.

6 komentarzy

 1. Wszystko ok, ale danie tu Temptation Of Angel, które było niebo lepszą dramą zemsty niż niedorzeczny do bólu Sekret, to przegięcie i to mocne…

  No Princess Aurora nie widziałem ni minuty, ale oczy przecierałem ze zdumienia jak czytałem recenzje, że tak niedorzecznej dramy to dawno nie było – ale widzom się podobała – 20% zgarniała… i niestety wybił się na niej „wybitnie” słaby Oh Chang Suk – widziałem go już w TV-Novel którejś i był KOSZMARNY po prostu… teraz już główną w weekendówce dostał – jak to jest, że połowa jak nie więcej popularnych aktorów to takie cienizny?? ech….

  Polubienie

 2. Trmptation of Wife mimo głupoty scenariusza jest „zjadliwą” dramą, pod warunkiem zaakceptowania teog wszystkiego, co głupie, Temptation of Angel – cholerka, nie była taka zła, klonik dramy powyżej, tym razem facet zmienia tożsamośc, o tyle dobrze, że tu zmienił sie diametralnie, nie tylko piperzyk dodano :), New Tales of Giseang też nie były złe do momentu, gdy ciałem tatki zawładnął duch babki, a Wang Family – ja się zdrowo śmiałem, wprawdzie mam jeszcze 10 odcinków do końca, ale widziałem gorsze dramy :)

  Polubienie

 3. Miałam w planach obejrzeć „New Tales of Gisaeng”, gdyż podczas poszukiwań produkcji poruszających tematykę Gisaeng, wpadłam na tą dramę… Hmm… Pewnie, gdy znajdę wolną chwile, postaram się obejrzeć kilka odcinków i przekonam się, czy wnosi coś, choć jakąś cząstkę tego, co poszukuję.

  Polubienie

 4. Temptation of Wife było tak idiotyczne, że porzuciłam oglądanie po kilku odcinkach… zresztą, nie żałuję. Resztę znam tylko z tytułów… a patrząc na okładki, widzę, że to mała strata. Moimi faworytami wizualnego kiczu z tego zestawienia jest numer 8 (ta melancholijna łezka połączone z natchnionym spojrzeniem, idealnie…), chociaż ostro konkurował ze skrzydlatym panem spod siódemki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.