KBS recenzje dram recenzje Drama Special

The Reason I’m Getting Married

1 Drama Special - The Reason I'm Getting MarriedZnane też jako: Why I’m Getting Married, Naega Gyeolhonhaneun Iyu,

Gatunek: obyczajowy

Premiera: 2014

Obsada: Park Hee Bon, Song Jong Ho, Hong Jong Hyun

.

W tym roku postanowiłam częściej sięgać po format Drama Special, przekonując się, że takie dramy wcale nie muszą być nudne… Była wręcz zaskoczona tym, ile z tegorocznych na razie przypadło mi do gustu! „The Reason I’m Getting Married” nie do końca należało do tej grupy, ale postanowiłam wybrać ten tytuł na pierwszą recenzję, żeby później zostało mi, co chwalić.

Powodem, dla którego „The Reason I’m Getting Married” oceniam najniżej z obejrzanych na dzień dzisiejszy sześciu tegorocznych Drama Special KBSu, jest po prostu normalność tego tytułu. Nie rozbawił mnie, tym bardziej nie wzruszył. Kiedy główna bohaterka akurat z tego względu mogła przypaść do gustu – Park Hee Bon wygląda jak każda zwyczajna kobieta, nie będąc kościście chudą – tak jej dwaj niewyobrażalnie przystojni (byli modele!) partnerzy wywarli na mnie takie sobie wrażenie. Oczywiście mile się na nich patrzyło, jednak Hong Jong Hyun był jak duży dzieciak, a Song Jong Ho po prostu średnio sympatycznym bohaterem, by potem okazało się, że jest oczywiście idealny…

On i Park Hee Bon grają Seung Wooka i Ji Won – parę, która jest razem od sześciu lat, będąc od dłuższego czasu zaręczoną. Kiedy wreszcie zbliża się dzień ich ślubu, Ji Won staje się całkowicie pochłonięta przygotowaniami od wyboru miejsca ceremonii po planowanie wystroju ich wspólnego mieszkania. Seung Wooka natomiast tak naprawdę mało to obchodzi. Mamy więc konflikt, co jest ważniejsze – małżeństwo czy sam ślub? Stres spowodowany przygotowaniami prowadzi do sprzeczek, przez co Ji Won zaczyna wątpić czy w ogóle chce wychodzić za mąż. W tym samym czasie spotyka po latach Jun Kiego, młodszego od niej mężczyznę, który uparcie za nią latał w okresie studiów i nawet próbował się oświadczyć. Wtedy był dla niej dzieciakiem, ale obecnie wyrósł na prezesa firmy, z usług której Ji Won korzysta przy przygotowaniach. Spowoduje on chwilowe zawahanie jej serca, ale wkrótce główna bohaterka odkryje sekret dotyczący jej zmarłego ojca i Seung Wooka, który postawi go w zupełnie innym świetle…

Ji Won kilkukrotnie pyta się swojego narzeczonego, za co ją właściwie kocha i dlaczego się z nią żeni, stąd taki tytuł. Jednak powszechnie wiadomo, że „najlepsza” miłość to ta bez powodu, dlatego nigdy nie poznamy konkretnego uzasadnienia uczuć Seung Wooka. Co więcej, trochę trudno było je dostrzec przez większość czasu, dlatego moje zdanie o tym bohaterze jest nie najlepsze. Wydał mi się po prostu przyzwyczajony do rutyny, znudzony i żeniący się z Ji Won dlatego, że wygodnie mu się z nią żyje. Na takim tle Jun Ki pojawia się nagle niczym Książę na Białym Koniu. Wiedziałam, że nie powinnam się do niego przywiązywać, bo i tak nic nie będzie z jego wątku z Ji Won. Jego miłość wydała mi się płytkim zauroczeniem z młodości, ale co ja mogę, kiedy tak dziecinna postać jest pięknym Hong Jong Hyunem w idealnie skrojonym garniturze?

„The Reason I’m Getting Married” jest potwornie przewidywalne i pozbawione jakiegokolwiek oryginalnego uroku, który często Drama Special charakteryzuje. Scenarzystka chciała pewnie coś przekazać, jednak ja dostrzegłam tylko tyle, ile widać na pierwszy rzut oka – historyjkę o zaabsorbowanej swoim ślubem kobiecie, która ma mnóstwo potrzeb i typowym mężczyźnie, który nie przywiązuje wagi do takich spraw. Nie była to zła drama, ale na pewno mnie nie porwała.

0 komentarzy dotyczących “The Reason I’m Getting Married

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: