Nareszcie wyciągnięcie jakiś wniosków – przyszłe zmiany w ramówce SBSu

SBS może królować ostatnimi czasy w tygodniu, ale ich dramy weekendowe były najczęściej oglądanymi przez mało kogo niewypałami familijnymi, jeśli tylko nie wsadzono w tę ramówkę krótszej, bardziej trendy dramy. Dzisiaj ogłoszono, że „Glorious Day” będzie ostatnim serialem tego typu w weekendowym slocie, a od października nastąpi zmiana klimatu.

Jestem bardzo zaintrygowana nowym pomysłem, ponieważ jeśli ten weekendowy, wcześniejszy slot i tak nie przynosi innych zysków (mówię o innym niż tym, w którym emitowano m.in. „Secret Garden” czy „A Gentleman’s Dignity”), to równie dobrze można będzie go wykorzystać do pielęgnacji nowych talentów, tak jak to np. robi KBS dzięki swojemu cyklowi Drama Special. Po skończeniu emisji „Glorious Day” zapowiedziano rezygnację z długich dram familijnych. Zamiast nich będą emitowane dwudziestoodcinkowe miniserie będące szansą na pokazanie się zarówno nowym aktorom jak i nowym scenarzystom oraz reżyserom. Kojarzy mi się to po prostu z wydłużeniem konceptu Drama Special do pełnoprawnej dramy, gdyż zapowiadane są niecodzienne fabuły.

Zobaczymy oczywiście, ile w tym będzie prawdy i czy nie nie powrócą za jakiś czas do standardowych melodramatów… Zapowiedziano od razu pierwszy tytuł z nowej serii, który będzie miał premierę w październiku – „Modern Farmer”. Reżyser „Goddess of Marriage” oraz scenarzysta zeszłorocznego, bardzo dobrego speciala SBSu „Stranger” zapowiadają dramę o zespole rockowym, który wraca na wieś uprawiać rolę. Ma być ironicznie, a to raczej nie jest spotykane w koreańskich dramach, więc zobaczymy czy w ogóle twórcy znają pojęcie ironii…

Przy okazji przypomniało mi się, że najwyraźniej rozczarowany niską oglądalnością KBS postanowił szukać szczęścia w piątkowym slocie, który jako jedyny nie jest jeszcze zajmowany przez dramy. Nie natrafiłam jednak na rozwinięcie tego tematu, więc był to pewnie przelotni pomysł.

Źródło: E-Daily

Reklamy