Ambitne plany, część III – zapowiedź tvNu adaptacji wielkiego japońskiego hitu

Jest to dla mnie niesamowicie ważny news, dlatego uwzględniam go w osobnym poście, tak jak to wcześniej zrobiłam z wiadomościami o planowanych remake’ach „The Prisoners of War” i „Joint Security Area”. Stacja kablowa tvN planuje nakręcenie dramy na podstawie mangi „Liar Game”. Nie wrzuciłam tego jeszcze w zapowiedzi dramowe, ponieważ informacje o byciu następcą slotu „My Secret Hotel” kolidują z wcześniejszą zapowiedzią dramy „Sense of Love” z Uhm Tae Woongiem i Han Ji Min. Trzeba będzie poczekać na więcej newsów albo muszę się po prostu bardziej przekonać do zmiany swoich blogowych zapowiedzi.

W każdym razie „Liar Game” to drama, od której zaczęłam regularne oglądanie innych azjatyckich seriali, więc ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną, a poza tym byłam wcześniej wielką fanką mangi. Akiyama Shinichi jest jednym z moich ulubionych bohaterów fikcyjnych wszech czasów, zatem jestem niezmiernie ciekawa, kogo mogą wybrać do zagrania jego koreańskiego odpowiednika… Wiecie kto mi przyszedł do głowy jako pierwszy? Joo Ji Hun.

Remake tvNu jest bardzo miłą niespodzianką, ale z drugiej strony można to było przewidzieć… Stacja ma za pasem dwa sezony variety show „The Genius”, które praktycznie jest takim rzeczywistym „Liar Game” – jego uczestnicy rozwiązywali zagadki oraz wykonywali zadania, eliminując siebie. Moje oczekiwania rosną… Przede wszystkim wymagam dobrej ścieżki dźwiękowej, bo przyznaję się, że do dziś słucham soundtracku do japońskiej serii dram i filmów „Liar Game”. Na razie wiadomo kto będzie odpowiedzialny za remake – reżyser m.in. „Hero” (OCN) i „Warrior Baek Dong Soo” (SBS) Kim Hong Sun oraz scenarzysta „Time Between Dog And Wolf” (MBC) Yoo Yong Jae.

Źródło: TV Daily

Reklamy