Haneuljae Murder

0Znane też jako: The Murder, Haneuljae Salinsageon, 하늘재 살인사건

Gatunek: melodramat, historyczny

Premiera: 2013

Obsada: Moon Sori, Seo Kang Jun, Lee Se Young, Shin Dong Mi

.

W zeszłym roku dwie wielkie gwiazdy kina zaskakująco pojawiły się w raczkującym projekcie MBC Drama Festival – Jo Seung Woo w „Lee Sang, That Lee Sang” oraz Moon Sori w „Haneuljae Murder” właśnie. Co mogło ich przyciągnąć poza faktem, że wtedy, jeśli już wzięli się za dramy, były to właśnie produkcje MBC? Myślę, że wyjątkowe czasy, w których rozgrywały się fabuły ich tytułów – okupacja japońska w „Lee Sang, That Lee Sang”, a w przypadku „Haneuljae Murder” wojna koreańska w latach pięćdziesiątych.

Moon Sori wciela się w rolę Jung Boon, która w wyniku wojny wychowuje sama córkę Mi Soo i opiekuje się siostrą In Boon, która postradała zmysły. Czuć, że te kobiety mają bolesną przeszłość, ponieważ nie są najbardziej kochającym się przykładem rodziny. Konflikt urośnie, kiedy w ich życie wkroczy Yoon Ha, trochę starszy od Mi Soo kolega z klasy, z którym później bierze ślub. Jung Boon znała go jako dzieciaka, który pomagał jej w sprzedaży na targu, więc mogłoby to być naprawdę miłe spotkanie po latach, ale okazuje się, że Yoon Ha ożenił się z Mi Soo tylko po to, aby być dużo bliżej Jung Boon, jego prawdziwej miłości.

Widząc tytuł tego Drama Special, można od razu założyć, że jakieś morderstwo stanie się pod koniec lub miało już miejsce w przeszłości, co nie pozwala spokojnie siedzieć i oglądać. Muszę jednak stwierdzić, że jestem nieco rozczarowana „Haneuljae Murder”. Główny wątek jest nieco skandaliczny, zważywszy na okres, w którym rozgrywa się akcja, ale koniec końców drama pozostawia po sobie posmak niespełnionej obietnicy. Napięcie było momentalne, a aktorów na pewno stać na dużo więcej. Może to wina reżyserii?

„Haneuljae Murder” to prawdziwie skromna produkcja z zaledwie jednym imponującym planem zdjęciowym w postaci targu wśród ruin w retrospekcji. Jeśli wizualnie było przeciętnie, można było przynajmniej podwyższyć napięcie między chowającymi się Moon Sori i Seo Kang Junem, a jestem niemalże pewna, że byliby to w stanie zrobić, gdyby nie średni poziom „Haneuljae Murder” w dosłownie każdym aspekcie. Recenzowane Drama Special zleciało mi naprawdę bardzo szybko, więc byłam zdziwiona, że nie ujrzałam żadnych wielkich wydarzeń na miarę moich oczekiwań. Końcowy konflikt matki z córką był absolutnie przewidywalny w tego typu historii, ale w ogóle nie potrafiłam zrozumieć postaci Jung Boon, która przez cały czas się poświęcała dla dziecka, a nagle zapragnęła zawalczyć o Yoon Ha, z tragicznym skutkiem.

Być może miałam zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do „Haneuljae Murder” ze względu na gatunek historyczny i Moon Sori. Jest to po prostu Drama Special, którego jedyną oryginalnością są lata 50.

Zwiastun: Hancinema

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.