Obsessed

ObsessedZnane też jako: Human Addiction, Human Intoxication, Inganjungdok, 인간중독

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: melodramat, erotyczny

Reżyseria: Kim Dae Woo

Premiera: 2014

Obsada: Song Seung Hun, Lim Ji Yeon, Jo Yeo Jung, Ohn Joo Wan, Park Hyuk Kwon, Yoo Hae Jin, Jeon Hye Jin, Uhm Tae Goo, Bae Sung Woo

.

Reżyser Kim Dae Woo, który wręcz specjalizuje się w erotycznych sageukach, tym razem zaplanował dać przełomową rolę Song Seung Hunowi, jednemu z bożyszczy klasycznych dram. Jednak jak mogło cokolwiek wyjść przy jego umiejętnościach aktorskich?

W swoim kolejnym w karierze melodramacie (zdecydowanie potrzebuje komedii romantycznych!) gra bohatera wojny w Wietnamie Kim Jin Pyunga, który jest wręcz idolem w obozie wojskowym, w którym mieszkają całe rodziny żołnierzy. Ma wpływową żonę Sook Jin i teścia-dowódcę, ale jest nieco apatyczny, chowając przed innymi, że cierpi na post-traumatyczny stres. Ożywia się trochę, kiedy wdaje się romans z młodą żoną jednego ze swoich podwładnych, Chinką Ga Heun. Dostaje wręcz obsesji na jej punkcie, będąc gotowym wyrzec się dla niej wszystkiego, co posiada.

Mając do dyspozycji również średniawą, choć dopiero początkującą Lim Ji Yeon, właściwie nie ma komu grać w tym filmie. Coś nie wyszedł ten projekt znalezienia „kolejnej Kim Go Eun”, chociaż dziewczyna ma jeszcze sporo miejsca do rozwoju, skoro była to jej pierwsza rola w karierze. Bardzo dobrze wypadła za to Jo Yeo Jung, tym razem w drugoplanowej roli. Sama miała przełom w swojej karierze filmowej dzięki poprzedniemu tytułowi Kim Dae Woo, „The Servant”. Choć nie uważam, że jest to tak dobry film, jak o nim piszą, to niemniej ogólny poziom aktorski w tamtym projekcie był wysoki.

Natomiast „Obsessed” jest ładnie wypolerowanym z wierzchu filmem dziejącym się w dość oryginalnych jak na koreańskie kino czasach, ale bez tej scenografii, klimatu i kostiumów zostaje nam tylko nieprzekonująco zagrany melodramat z haczykiem, jakim są sceny erotyczne. Myślę, że tylko z ich powodu film osiągnął sukces w koreańskim box office… Trudno mi powiedzieć, czy Song Seung Hun i Lim Ji Yeon byli dobrze ze sobą dopasowani, ale poczułam, że zamiast niebezpiecznego romansu, który przeradza się w prawdziwą miłość, łączy ich głównie pożądanie… Niestety to pożądanie przebrane za melodramatyczne uczucie wywarło na mnie wrażenie jedynie triku na przyciągnięcie niezaspokojonej widowni.

Bardzo chciałam, żeby wyszło coś dobrego z „Obsessed”, ale koniec końców to tylko okazja do podziwu muskulatury Song Seung Huna. Napięcie spowodowane skandalicznym, sekretnym romansem jak najbardziej można było zauważyć, ale główni bohaterowie w ogóle nie zdobyli mojej sympatii, przez co obejrzałam ten film trochę na siłę.

Zdobyte nagrody

2014 Buil Film Awards:

  • najlepsza nowa aktorka – Lim Ji Yeon

2014 Korean Association of Film Critics Awards:

  • najlepsza aktorka drugoplanowa – Jo Yeo Jung
  • najlepsza nowa aktorka – Lim Ji Yeon

2014 Grand Bell Awards:

  • najlepsza nowa aktorka – Lim Ji Yeon

2014 Blue Dragon Film Awards:

  • nagroda popularności dla Song Seung Huna

2015 KOFRA Film Awards:

  • najlepsza aktorka drugoplanowa – Jo Yeo Jung

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.