Dreaming Man

Dreaming ManZnane też jako: The Dreamer, Kkumkkuneun Namja, 꿈꾸는 남자

Gatunek: thriller, fantasy

Premiera: 2014

Obsada: Yang Jin Woo, Yoon Se Ah, Lee Seung Jun

.

Nie powiem, pomimo tego, że zainteresowanie nowymi Drama Special jest w mediach szczątkowe, przy tych nielicznych informacjach, jakie do mnie dotarły, byłam całkiem podekscytowana „Dreaming Man” z powodu filmowego konceptu. Poza tym Yang Jin Woo, aktor klasy C, który przewija się tu i ówdzie jako second lead (ostatnio w dramach codziennych), opowiadał, jak to bardzo starał się o główną rolę w tym Drama Special. Byłam więc ciekawa, co takiego miało być warte jego uporu i ciągłego powracania na castingi?

Po obejrzeniu „Dreaming Man” stwierdzam, że główny bohater tego tytułu, Joo Joong Gil, jest postacią, która byłaby interesująca dla każdego, a już w szczególności kogoś tak nieznanego jak Yang Jin Woo, który jest skazany na zazdroszczenie w dramach. Posiada on bowiem nadprzyrodzone zdolności – za każdym razem, kiedy zasypia, widzi w snach zapowiedzi przyszłych morderstw. Jest to dla niego niezwykle stresujące i wymęczające, ponieważ nigdy nie może się wyspać.

Ostatnio wciąż widzi tę samą scenę brutalnego morderstwa kobiety, jednak tym razem postanawia coś z tym zrobić, kiedy spotyka bohaterkę swojego snu w rzeczywistości. Kim Soon Ae jest właścicielką sklepu spożywczego, do którego Joong Gil dostarcza produkty. Kobieta jest ciągle dręczona przez byłego męża, który jest alkoholikiem i hazardzistą, więc Joong Gil szybko łączy fakty, iż to on będzie zabójcą, więc postanawia ochronić Soon Ae za wszelką cenę. Im więcej spędza z nią czasu, tym wizje jej śmierci stają się coraz bardziej szczegółowe…

Przyznam, że „Dreaming Man” jest miejscami puste, ponieważ aby nie zdradzać za dużo szczegółów intrygi, wiele scen jest niepotrzebnie rozciągniętych przed pojawieniem się nowego zwrotu w fabule. Niemniej jednak, pomimo braku całkowitego dopięcia scenariusza na ostatni guzik, recenzowane Drama Special ma do zaoferowania intrygujący pomysł, dobra niespodziankę na koniec oraz bohaterów, którzy okazują się być zupełnie inni niż mogłoby na to wskazywać ich pierwsze wrażenie. Weźmy takiego Joong Gila – zmęczony swoim życiem główny bohater, który postanawia raz pomóc przypadkowej kobiecie, kiedy może, to romantyczny materiał. Jednakże ku mojemu zaskoczeniu Joong Gil skręcił w mroczną stronę, dostając obsesji…

„Dreaming Man” jest dobrze wyreżyserowane, posiada parę scen akcji oraz element fantasy, który wbrew dramowym trendom nie przyczynia się do tego, że główny bohater jest bardziej cool. Nie byłam przyklejona do ekranu przez cały czas, jednak jest to godne uwagi Drama Special.

Reklamy