MBC recenzje dram recenzje Drama Special

Me, Dad, Mom, Grandma and Anna

Me, Dad, Mom, Grandma and AnnaZnane też jako:  ;.,!: Naeommaappahalmeonianna, ;.,!: 나엄마아빠할머니안나

Gatunek: dramat

Premiera: 2013

Obsada: Seo Ji Hye, Yang Jin Sung, Park Hae Soo, Jung Young Sook, Jeon Jin Seo

.

Ostatni odcinek z zeszłorocznej antologii MBC Drama Festival z pewnością był najdziwniejszy… Nawet nie mam pojęcia, do jakiego gatunku tak właściwie zakwalifikować „Me, Dad, Mom, Grandma and Anna”. Czy mogę po prostu nazwać tę dramę eksperymentem? Prosta historia została opowiedziana w zawoalowany sposób z różnych punktów widzenia, a do tego dorzucono artystyczny dylemat oraz odpowiedni temu poziom wizualny produkcji, która kładzie wielki nacisk na światło.

„Me, Dad, Mom, Grandma and Anna” jest opowiadane niczym retrospekcja dorosłym głosem chłopca, który wyjaśnia, jak w młodości stracił matkę. Z powodu polio była przykuta do wózka, ale była przy tym świetną malarką. Niestety jej wielki problem, jak uchwycić w idealny sposób światło, stał się dla niej destrukcyjny, ponieważ popadła w obsesję. Oliwy do ognia dodawała jej zazdrość o przyjaciółkę rodziny Annę, która tworząc w szkle, zamykała w nim światło dokładnie tak, jak chciałaby tego matka w swoich obrazach.

Bohaterka grana przez Seo Ji Hye pasowałaby zatem do jakiegoś niezależnego dramatu – zazdrość, choroba oraz artystyczne oderwanie od świata sprawiły, że była kiepską matką dla chłopca, ale on wspomina ją w „Me, Dad, Mom, Grandma and Anna” niczym jakąś mityczną postać. Tytuł ten potrafi być jednak bardziej przyziemny niż gdyby miał się skupiać wyłącznie na problemach natury metafizycznej. Głównym zwrotem akcji jest odkrycie przez matkę zdrady jej męża z Anną. Kłótnia doprowadza do tego, że ojciec chłopca przypadkowo zabija swoją żonę, czego późniejszym skutkiem jest całkowite rozsypanie się rodziny.

Prawdę mówiąc, narracja, która przechodzi w ręce każdego z bohaterów, jest próbą nadania „Me, Dad, Mom, Grandma and Anna” głębszego tła psychologicznego, choć to tak naprawdę udawana psychologia. Recenzowane Drama Special może się wydać bełkotliwe, ponieważ nie wiadomo, co tak naprawdę jest jego głównym punktem. Powtarzałam jednak wiele razy, że szukam w Drama Special albo olśniewającej strony wizualnej, albo wykorzystania innych gatunków niż te, które są typowe dla koreańskich dram (czyli komedia romantyczna, melodramat i sageuk). Nawet jeśli nie do końca potrafiłam zrozumieć „Me, Dad, Mom, Grandma and Anna”, spełnia oba te warunki.

Zwiastun: Hancinema

0 komentarzy dotyczących “Me, Dad, Mom, Grandma and Anna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: