2014 KBS, SBS, MBC Drama Awards – nominacje

Coraz bliżej końca roku, a to oznacza nie tylko wszelkie podsumowania, ale również gale nagród! Z ciekawości próbowałam wyszukać chociażby jakieś przewidywania koreańskich internautów co do nagród dramowych, ale jak zwykle nigdy nic nie wiadomo. Zatem jak co roku informuję was jedynie o nominacjach do nagrody popularności, bo te jako jedyne są publikowane wcześniej, w końcu trzeba głosować.

Rok był słaby dla wszystkich stacji, choć KBS ucierpiał najbardziej, mając w tym roku tylko jeden „hit” w tygodniu – „The Joseon Gunman”. Podejrzewam zatem, że nagrody zostaną podzielone między ten tytuł, „Big Man”, a dramy weekendowe i codziennie i zostanie jeszcze miejsce na jakieś niespodzianki, bo KBS zawsze takie sprawa.

Prezenterami tegorocznej gali będą Seo In Guk oraz Park Min Young. Ich dramy zaczęły się bardzo niedawno, ale jako że MC zawsze są w jakiś sposób wyróżniani, zakładam, że oboje zostaną albo częścią najlepszej pary albo dostaną nagrodę popularności od KBSu, która jest czymś innym niż nagroda internautów, na którą oni glosują. Z pewnością będzie to promocja dla ich emitowanych dram, tak jak w zeszłym roku zostali nagrodzeni Lee Bum Soo i Yoona, mimo że „The Prime Minister and I” w końcu niczym specjalnym się nie okazało. Tak czy siak KBS nominuje z reguły WSZYSTKICH.

KBS Drama Awards:

Najlepsza para – nominacje:

Nagroda internautów – nominacje (mężczyźni):

Nagroda internautów – nominacje (kobiety):

Galę SBS poprowadzą Park Seo Joon i Park Shin Hye, więc stawiam na New Star Award dla niego i Excellence dla niej. Bardziej zastanawiające jest jednak to, kto tak właściwie dostanie najważniejsze nagrody, ponieważ zapowiedziano możliwą nieobecność Jeon Ji Hyun, Kim Soo Hyuna, Park Hae Jina, Gong Hyo Jin i Jo In Sunga. Podejrzewam, że SBS sypnie więcej kasy i zjawi się Jo In Sung, aby odebrać Daesanga, a jedno z Top Excellence powędruje do Lee Jong Seoka…

W tym roku nie można tak łatwo przewidzieć zwycięzców, bo tym razem nominowanych do nagrody popularność nie jest równo 10 jak w zeszłym roku, co akurat złożyło się na całe Top 10 Stars i wiedzę, kto zdobędzie Excellence i Top Excellence. W każdym razie zamierzam obejrzeć galę KBSu, a nie SBSu – dla odmiany.

SBS Drama Awards:

Najlepsza para – nominacje:

Nagroda internautów – nominacje (mężczyźni):

Nagroda internautów – nominacje (kobiety):

MBC akurat najmniej mnie obchodzi, ale jestem baaaardzo ciekawa, kto dostanie tego Daesanga z teległosowania… Czuję, że gala MBC będzie wielkim WTF jak zawsze, ale jako że jest dzień wcześniej niż KBS i SBS, to postaram się ją obejrzeć. Poprowadzi ją Sooyoung, więc ma nagrodę dla nowej aktorki jak w banku, chyba fani SNSD będą na nią głosować.

MBC Drama Awards:

Najlepsza para – nominacje:

  • Choi Jin Hyuk & Baek Jin Hee (Pride and Prejudice)
  • Ha Seok Jin & Han Ji Hye (Legendary Witch)
  • Jang Hyuk & Jang Nara (Fated to Love You)
  • Jung Il Woo & Go Sung Hee (Night Watchman’s Journal)
  • Kam Woo Sung & Sooyoung z SNSD (The Spring Day of My Life)
  • Kim Ji Hun & Oh Yeon Seo (Jang Bo Ri is Here!)
  • Lee Dong Wook & Lee Da Hae (Hotel King)
  • Lee Jang Woo & Sunhwa z Secret (Rosy Lovers)
  • Oh Chang Seok & Lee Yuri (Jang Bo Ri is Here!)
  • Shin Ha Kyun & Jang Nara (Mr. Back)

Nagroda popularności – nominacje (mężczyźni):

Nagroda popularności – nominacje (kobiety):

Reklamy