Love Forecast

Today's LoveZnane też jako: Today’s Love, Oneului Yeonae, 오늘의 연애

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komedia romantyczna

Reżyseria: Park Jin Pyo

Premiera: 2015

Obsada: Moon Chae Won, Lee Seung Ki, Jung Jun Young, Ryu Hwa Young, Lee Seo Jin, Lizzy (After School), Go Yoon

.

Zdziwiłam się, kiedy reżyser Park Jin Pyo zapowiedział, że jego kolejnym filmem będzie komedia romantyczna. Wydało mi się to takie… trywialne?  Jego poprzednie trzy tytuły były o wiele cięższe (melodramaty „You Are My Sunshine” i „Closer to Heaven”, thriller „Voice of the Murderer”), więc odebrałam zapowiedź „Love Forecast” jako łatwy zarobek na łatwym filmie. W końcu co roku w styczniu musi być obowiązkowa komedia romantyczna i w tym padło właśnie na ten tytuł.

Obsada też dołożyła się do mojego powątpiewania. Film jest debiutem filmowym popularnego Lee Seung Ki, który grał z Moon Chae Won w dramie „Brilliant Legacy”. Pomimo mojej niechęci do niego, stwierdziłam że dwugodzinny film będzie dla mnie o wiele strawniejszy niż cała drama, więc nie był moim największym zmartwieniem. Raczej byłam niepewna obsady drugoplanowej, w której aż roi się od nie-do-końca-aktorów. Jung Jun Young, serio?! Hwayoung, która miała właśnie zostać „aktorką” po odejściu z T-ary?

Chyba teraz rozumiecie, dlaczego nie dawałam „Love Forecast” wielkich szans. Myślałam, że to będzie kolejna z rozczarowujących komedii romantycznych, jakich pełno. Film miał przedstawiać będące ostatnio trendem wyrażenie „some„, które określa niejasne relacje między ludźmi, którzy niby są parą, ale nie. To wraz z opisami głównych postaci – apodyktyczna pogodynka Hyun Woo i jej oddany przyjaciel, miły nauczyciel Jun Soo – dawało mi przed obejrzeniem filmu obraz, w którym samiec beta w komediowym tonie daje się pomiatać samicy alfa, ale potem zdobywa ją swoją szczerym oddaniem. Po prostu nic oryginalnego. Okazało się jednak, że „Love Forecast” zgodnie z tytułem wyszło na współczesną, mocno angażującą widza komedię romantyczną, mimo że wcale nie była tak „odważna” jak jedni z moich ulubieńców z ostatnich lat – „My PS Partner” czy „Petty Romance”.

Recenzowany film jest pełen dialogów, ale wcale się nie nudziłam tym gadaniem. Podobało mi się to, że postać Jun Soo pomimo bycia nieudacznikiem w związkach nie sprawiał wrażenia ofermy i prowadził ze swoją przyjaciółką Hyun Woo całkiem zażarte dyskusje na temat kobiet i mężczyzn. „Love Forecast” rzeczywiście wzięło sobie push and pull za przedmiot badań. Główny bohater przez długi czas próbuje znaleźć związek między tym, co kobiety mówią, a czego potem oczekują. Przy każdym problemie dostaje dwie całkowite różne opcje tego, jaki powinien być idealny mężczyzna, przez co wciąż nie znalazł dla siebie odpowiedzi. Główna bohaterka natomiast bezmyślnie pakuje się w różne związki, a później Jun Soo sprząta po niej bałagan. Wyobrażacie sobie teraz tę satysfakcję, kiedy dwoje najlepszych przyjaciół odkrywa wreszcie po tylu latach, że jednak są dla siebie stworzeni?

„Love Forecast” wydaje się być bardzo współczesną komedią romantyczną, ale bez sztucznego blichtru wielkiego miasta. To chyba pierwsza rola od czasów „My Girlfriend is a Gumiho”, w której naprawdę lubiłam Lee Seung Ki, natomiast Moon Chae Won miała okazję zedrzeć swój elegancki wizerunek i po prostu powydzierać się trochę.

Zdobyte nagrody

2015 Korea Movie Star Awards:

  • nagroda popularności dla Lee Seung Ki

2015 Bucheon International Fantastic Film Festival:

  • Producers’ Choice Award dla Moon Chae Won

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.