Falling For Innocence

Falling For InnoncenceZnane też jako: Serce znów bije, Fall in Love With Soon Jung, Beating Again, Sunjeonge Banhada, 순정에 반하다

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: romans, workplace drama

Ilość odcinków: 16 x 70 min.

Premiera: 2015

Obsada: Jung Kyung Ho, Kim So Yeon, Yoon Hyun Min, Jin Goo, Lee Shi Eon, Jo Eun Ji, Gong Hyun Joo, Ahn Seok Hwan, Park Young Kyu

.

Magiczny przeszczep

Motyw cellular memory jest idealną podstawą do melodramatu, co zostało wykorzystane już w dramach „Summer Scent” i „The Spring Days of My Life”. W rzeczy samej problem czy odczuwane uczucia spowodowane są przez nowy organ, czy głowę, jest bardzo dramatyczny, ale zalatuje takim oldskulem, co nie? Chyba dlatego postanowiono osadzić fabułę „Falling For Innocence” w świecie rad nadzorczych, aby bohaterowie nie snuli się po ekranie zamyśleni nad swoimi dylematami.

Kang Min Ho jest ekspertem od fuzji i przejęć w firmie Gold Partners. Bezwzględny i trudny w obyciu, specjalizuje się w doprowadzaniu innych firm do bankructwa bez mrugnięcia okiem, a jego celem staje się firma kosmetyczna Hermia, której prezesem jest jego własny wujek. Jego ojciec zajmował wcześniej to stanowisko, ale został oskarżony o defraudację, dlatego Min Ho żywi wielką urazę i postanawia zniszczyć Hermię zanim umrze, gdyż została zdiagnozowana u niego niewydolność serca, a znalezienie dawcy jest prawie niemożliwe.

Później w prawdziwie dramowy sposób zdarza się cud. Kiedy Min Ho dostaje ataku zagrażającego jego życiu, niemalże w tym samym czasie do szpitala trafia ofiara wypadku samochodowego, której organ mu pasuje. Jednak po udanej operacji Min Ho zaczynają doskwierać dziwne dolegliwości – zmieniają mu się nawyki, mimo że jego opryskliwy charakter pozostaje ten sam oraz dręczą go koszmary. Nie wie jeszcze, że to wizje sprzed momentu śmierci detektywa Ma Dong Wooka, który został jego dawcą. Był w dodatku narzeczonym sekretarki prezesa Hermii, Kim Soon Jung, dlatego serce Min Ho zaczyna niekontrolowanie bić na jej widok. Jest w rozterce, gdyż nie ma pojęcia, czy to dolegliwość po operacji, czy może pierwszy raz w życiu się zakochał. Postanawia to sprawdzić sprawiając na początek, że Soon Jung staje się jego własną sekretarką. Dodatkowo zaczyna czuć zazdrość o prawnika Hermii, Lee Jun Hee, który jest przyjacielem z dzieciństwa Soon Jung i Dong Wooka i był w niej zakochany przez całe życie.

Gatunek healing drama

„Falling For Innocence” nie posiada najoryginalniejszej fabuły i w dodatku scenariusz siada trochę w drugiej połowie dramy. Znaczy się tor, jaki obiera, jest całkowicie przewidywalny. Powiedziałabym wręcz, że ekonomiczna, miejscami trudna do ogarnięcia gadka podczas licznych obrad rady nadzorczej była sposobem na zamaskowanie braku akcji w dramie lub zapobiegała temu, abyśmy nie skończyli oglądając wiecznie tylko sceny zazdrości oraz push and pull pomiędzy głównymi bohaterami. Ale wiecie co? Rozbierając „Falling For Innocence” na czynniki pierwsze, można dojść do wniosku, że to kolejna nieambitna drama złożona ze znanych rozwiązań, ale w rzeczywistości wzbudza ona wiele pozytywnych odczuć. Jest to rzadki przykład standardowego serialu, który jednak nie rozczarowuje widza, ponieważ wnosi życie w fabułę za pomocą znakomitych aktorów i dobrej produkcji. Nie mam pojęcia, skąd jTBC bierze swój magiczny pyłek…

Kablówka to idealne miejsce dla Jung Kyung Ho, ponieważ po raz kolejny od czasów „Heartless City” pokazuje aktorskie tour de force, choć w zupełnie innym gatunku. Jego bardzo szczupła postura i chłopięcy wygląd średnio pasują do roli bezwzględnego biznesmena, tym bardziej nie do gangstera, ale w obu przypadkach udowodnił, że wygląd to jedno, a wytwarzana aura to drugie.

Tak więc „Falling For Innocence” to drama przede wszystkim o głównym bohaterze. Wbrew pozorom, gdyż jej tytuł jest grą słów z użyciem imiona głównej bohaterki. W dodatku w iście koreański sposób opatrzono ją określeniem „healing drama„, które jest sztucznie wymyślone. Można jednak przez to interpretować „Falling For Innocence” na różne sposoby. Główna bohaterka po stracie chłopaka, z którym była od dzieciństwa, znajduje nową miłość, chociaż nabycie przez Min Ho cech Dong Wooka z pewnością mogło namieszać jej w głowie i sprawić, że rozpamiętywałaby go bez końca. Główny bohater staje się bardziej ludzki, odnajdując w sobie tę tytułową niewinność oraz uczucia, które do tej pory uważałby za dziecinne i niegodne jego. A Jun Hee…? W myśl współczesnych trendów zrobiono czarny charakter z second leada, ale nawet jeśli czasami wydawało mi się to przesadą, to jednak na tyle dobrze umotywowano jego upadek moralny, że byłam w stanie uwierzyć w jego pobudki. Nie wszyscy doczekali się swojego szczęśliwego zakończenia. Jednakże wydaje mi się, że recenzowany tytuł był o potrzebie healingu i o tym, że właściwie każdy ma na niego szansę.

A jak się ma jednak bycie przez „Falling For Innocence” healing dramą dla oglądających ją widzów? Nie sądzę, żeby miała ona na tyle wpływu, aby powodować katharsis, ale doznałam takiego pozytywnego odczucia, że każdy może się w życiu zrehabilitować. Metamorfoza Kang Min Ho była fascynująca głównie z powodu tego, jak sportretował ją grający go Jung Kyung Ho, ale wszyscy aktorzy grający w „Falling For Innocence” byli wspaniali. Zresztą dlatego właśnie po nią sięgnęłam – duet Jung Kyung Ho i Kim So Yeon oraz obietnica jakości, jaką jest telewizja kablowa jTBC. Jest trochę niespodziewanych momentów a’la komedia romantyczna i trochę melodramatu, ale przede wszystkim mogę ją opisać jako niegłupi romans dla nieco starszych widzów niż grupa nastolatków.

Ocena:

Fabuła – 7/10

Kwestie techniczne – 7/10

Aktorstwo – 9/10

Wartość rozrywki – 8/10

Średnia – 7,75/10

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.