Warm and Cozy

Warm and CozyZnane też jako: Agreeably Warm, Jejudo Gatsby, Jeju Island Gatsby, Feeling Good, Maendorong Ttottot, 맨도롱 또똣

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komedia romantyczna

Ilość odcinków: 16 x 70 min.

Premiera: 2015

Obsada: Yoo Yeon Seok, Kang Sora, Lee Sung Jae, Seo Yi Ahn, Kim Sung Oh, Jinyoung (B1A4), Kim Hee Jung, Lee Han Wi, Ok Ji Young

.

Ucieczka na Jeju

Po dwuletniej przerwie od czasów hitowego „The Master’s Sun” siostry Hong wróciły z kolejną komedią romantyczną. Miały być podróże w czasie i szlachcice na miarę Gatsby’ego, ale po obcięciu budżetu zrobiła się z „Warm and Cozy” normalna, romantyczna drama w ładnej scenerii, co przy tych scenarzystkach też jest nowym konceptem. Wspaniałe krajobrazy wyspy Jeju i trochę foodporn były obiecujące…

Pogrywając sobie na bajce Ezopa o koniku polnym i mrówce, głównymi bohaterami „Warm and Cozy” zostali zapracowana i zestresowana Lee Jung Joo (Kang Sora) oraz bogaty Baek Gun Woo (Yoo Yeon Seok), który nie ma większych zmartwień w życiu. Będąc nastolatkami, Jung Joo odnajduje go, będąc przekonana, że są bliźniętami, skoro urodzili się tego samego dnia i oboje posiadają to samo zdjęcie rzekomo jej ojca i jego matki. To dziwne spotkanie skutkuje tylko ciekawym wspomnieniem i pierwszą miłością Jung Joo.

Wiele lat później Jung Joo ucieka na Jeju, kiedy traci pracę i chłopaka, który zainwestował jej pieniądze w kupno jakiejś rudery, po czym uciekł. Nie mając za bardzo innych opcji, postanawia wyremontować jej nowy nabytek i zrobić kawiarnię, chociaż wydaje się to zupełnie nieopłacalne w małej wiosce, w której zaledwie kilku turystów przychodzi do restauracji Warm and Cozy naprzeciwko. Jej właścicielem jest właśnie Gun Woo, który spotykając Jung Joo już w samolocie, pomaga jej ze względu na ich dziwną znajomość z przeszłości. Restauracja w ogóle nie kreuje przychodów, ale on traktuje gotowanie jak hobby, bo jego rodzeństwo i tak posiada resort na Jeju, a on sam wiecznie chce zaimponować zwodzącej go dziewczynie Mok Ji Won (Seo Yi Ahn).

Przez wielkie nieporozumienie Gun Woo myśli, że Jung Joo umiera na nieuleczalną chorobę, kiedy ona tylko trzyma swoje miętówki na uspokojenie w pojemniczku po lekach. Sprzedaje jej więc swoją restaurację, sądząc, że chce ona coś osiągnąć przed śmiercią. Kiedy zaczynają razem pracować, ich poglądy wiele razy zderzają się ze sobą, ale jak bardzo ignorancki nie byłby Gun Woo, pod koniec dnia i tak zawsze troszczy się o Jung Joo jak o umierającą przyjaciółkę, co bardzo miesza w jej sercu.

Koszmar powtarzalności

Tak jak wspomniałam na początku, głównym konceptem „Warm and Cozy” są pocztówkowe widoki oraz foodporn, dlatego nieważne jak bardzo staczała się fabuła, drama wciąż pozostawała przyjemnym odmóżdżaczem, który wprawiał w wakacyjny nastrój. Zauważyłam, że dokładnie dlatego była ona dość popularna w Korei – jak to mówiła moja nauczycielka, fabuła była niewiarygodnie dziecinna, ale oglądanie Jeju odstresowywało ją. No i Yoo Yeon Seok… W rzeczywistości jest to jego najsłabsza rola od lat, ale mimo wszystko trudno było się pozbyć tej całej sympatii do niego, która nagromadziła się przez filmy i „Answer 1994”.

Nie mam pojęcia czy siostry Hong nie wypaliły się czasem… „Warm and Cozy” pozostaje przyjemnym doświadczeniem głównie dlatego, że bardzo podoba mi się para głównych aktorów, ale takie stonowanie ich tendencji uwypukliło tylko wady, które bądź co bądź są zawsze takie same. Tym razem nie było żadnego zagrożenia życia jak w „My Girlfriend is a Gumiho”, „The Greatest Love” i „The Master’s Sun”, niemniej jednak „Warm and Cozy” potrafiło być równie nieznośnie melodramatyczne. Baek Gun Woo przesadził z push and pull, prawie wyczerpując moją cierpliwość. Ile razy można dawać głównej bohaterce fałszywą nadzieję, żeby potem polecieć do second lead, która nie wzbudzała ani krzty sympatii?! Ile razy można było być zazdrosnym o sołtysa Hwang Wooka (Kim Sung Oh), który naprawdę traktował Jung Joo należycie, ale ona nie mogła przestawić swojego serca?! „Warm and Cozy” cierpi na naprawdę ciężki przypadek powtarzalności… Najgorsze było jednak to wrażenie, że ten sam schemat zazdroszczenia, dawania nadziei i porzucania był tylko sposobem na kupienie czasu, kiedy siostry Hong chyba na kolanie pisały wątki jakiś tajemnic z przeszłości związanych z rodzicami głównych bohaterów.

Wciąż jednak mogę to wszystko poniekąd wybaczyć, kiedy „Warm and Cozy” posiadało wiele scen, nad którymi można się było rozczulić. Widać było nowe podejście – tym razem komedia nie była najsilniejszą stroną dramy sióstr Hong, co odbiło się na tym, jak bardzo potrafiła wciągnąć, niemniej jednak zgodnie z tytułem celem stało się stworzenie serialu, który wzbudzałby takie ciepłe uczucie w brzuchu. Czasem to wychodziło, czasem nie. Myślę, że wielu widzom bardzo spodoba się wątek romansu starszego brata Gun Woo, Song Jung Geuna (Lee Sung Jae) i owdowiałej haenyeo Kim Hae Shil (Kim Hee Jung), gdyż stanowili romantyczny substytut długo niemogących dojść do porozumienia Gun Woo i Jung Joo.

„Warm and Cozy” jest dla mnie rozczarowaniem, ale jednocześnie nie należy do najgorszych dram w tym roku, więc tak naprawdę nie wiem, co mam o tej dramie myśleć. Chyba niepotrzebnie spodziewałam się nie wiadomo czego i zapomniałam, że siostry Hong potrafią szarpać nerwy widza. Albo za bardzo wczułam się w wiecznie rozczarowaną Lee Jung Joo, ale z drugiej strony takie przejęcie się rolą aktorki powinno być zaletą, co nie? Tak więc końcowy werdykt jest taki – fabuła „Warm and Cozy” to najsłabszy element tej dramy, ale mimo tego potrafiła oczarować innymi elementami jak na przykład poszczególne role lub całe to Jeju.

Zdobyte nagrody

2015 MBC Drama Awards:

 • Excellence dla Kang Sory
 • Top 10 MBC Drama Stars – Yoo Yeon Seok

2015 Korea Drama Awards:

 • Global Star Award dla Sama Okyere

Ocena:

Fabuła – 5/10

Kwestie techniczne – 7/10

Aktorstwo – 7/10

Wartość rozrywki – 6/10

Średnia – 6,25/10

4 Comments

 1. 8/10 tej dramie to sporo za dużo – wątek głównej pary potrafił człowieka doprowadzić do wściekłości. Początkowe odcinki bardzo fajne, potem cała magia prysła. Chemii wśród głównej pary bardzo skąpo. Przez środek przeciągnął mnie wątek Czarnej Perły i poławiaczki, bo tylko to było ciekawe. Kang So Ra się starała, ale partner miał raz, że kiepsko napisaną rolę, dwa był po prostu średni. Całość dramy góra 5/10. Siostry Hong po prostu wystrzelały się z ciekawych pomysłów i efekty widać. Na plus – pierwsze 5-6 odcinków, muzyka ala Tamra,Czarna Perła i jego poławiaczka, burmistrz i buziak na końcu.

  Polubienie

 2. Ja osobiście daje tej dramie 8/10
  Bardzo lekka, przyjemna i komiczne romantyczna drama.
  Aktorzy bardzo ladni i utalentowani.
  Polecam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.