artykuły o variety shows

Show Me The Money 4, odcinek 4 – wrażenia

Czwarty odcinek zaczął się tam, gdzie ostatnio skończyliśmy – na tej bzdurnej misji ze Snoop Doggiem, którą miałam nadzieję obejrzeć bez przytłaczającego zażenowania i od razu przejść do występów jurorów, dzięki którym uczestnicy będą mogli wybrać, do kogo chcą iść. W tym elemencie też jest zawsze dramat i podszczypywanie siebie nawzajem…

Wreszcie nie oglądałam tego programu na kacu, ale chyba na trzeźwo się na da, kiedy widzi się tę hip-hopową dramę. Powtarzałam wcześniej bez przerwy, że z pewnością zrobią jakieś revival round i rzeczywiście, tym razem włączyli to w plan. Myślałam, że wszyscy, którzy odpadli w drugiej rundzie będą musieli jeszcze raz rywalizować ze sobą 1:1, aż się wyłonią dwaj zwycięzcy, których dokoptują do 26 raperów, którzy najpierw przeszli. Co za niespodzianka! Nie zrobiono nawet tego, tylko od razu dano widzom to, czego chcieli – dwójka miała zostać wybrana spośród najpopularniejszych przegranych czyli Lil Boia, BewhY, Jooheona i One. Pary Lil Boi vs. BewhY (już mi go było szkoda) oraz Jooheon vs. One zostały wybrane w rzucie monetą, ale i tak odniosłam wrażenie, że Mnet nie chce stracić idola, bo ma dobre deale ze Starship. Niestety odpadł. Paloalto powiedział, że jest oczywiście dobry, ale nieoryginalny. W końcu od zawsze porównywano jego styl do Zico… Z drugiej pary naturalnie przeszedł Lil Boi, to oczywiste skoro tak umierano nad jego pojedynkiem z Basickiem, chociaż chwalenie BewhY dało mi przez chwilę malutką nadzieję.

Wracając do czwartej misji czyli cyphera. 4 osoby miały odpaść, więc wiadomo, że będą to jakieś nugusy, które nie są potrzebne Mnetowi, chyba że dla dramatu znajdzie się wśród nich jeden znany raper. Zero czasu na przygotowanie, zero wyborów, mieli zaczynać od razu. Widać już było w zapowiedziach, że zrobi się z tego młyn, który będzie jedynie krytykowany. Zabawne, że w takiej sytuacji to Snoop wygląda na tego racjonalnego… 8 lub 16 wersów i nara było dobrym pomysłem na jakieś uporządkowanie tego. Podczas cyphera pojawiły się też nazwiska, które do tej pory montaż ukrywał – np. Ja Mezz… Odpadli Choi Yuri, N Jake, Jin Sung i Seo Chul Goo, który był faworytem tej misji jako najlepszy freestyler, ale nie miał serca wyrywać innym mikrofonu.

Można szybko zapomnieć o tej głupiej misji, bo w czwartym odcinku główną atrakcją było przecież występowanie jurorów! Byłam szczerze ciekawa, co pokażą Jinusean, bo sama ich trochę degraduję w swoim sercu, ale po ostatnim sezonie nauczyłam się, że nie ważne, ile dramatu pojawia się przed faktycznym odcinkiem (pamiętacie tę groźbę wiszącą nad 1llionaire?), nie należy się martwić o teamy…

Jurorzy zdradzili, kogo chcą widzieć w swoich teamach. Z pewnością rzeczywistość będzie się od tego różnić, ale życzenia przedstawiały się tak:

  • Zico&Paloalto – Mino, One, Ja Mezz, Andup
  • Brand New Music – Microdot, Hanhae, Basick, Super B
  • AOMG – Basick, Lil Boi
  • YG nie pokazano, bo traktują ich jak resztki…?

Porównując sezon czwarty do trzeciego, skala występów z pewnością rozrosła się do „kpopowej”, gdyż nie wystarczyło tylko wyjść na scenę i rapować. Paloalto wykorzystał bit piosenki B-Free, która dissowała San-E, AOMG zatrudniło back up dancerów, Tablo poszedł w zupełnie inną stronę i zaprosił zespół hyukoh i Bobby’ego… Mnet z pewnością wiedział, jak podkręcić napięcie takimi urywkami.

Pierwszy występ należał do Brand New Music. San-E wystąpił z Vasco i C Jammem, którzy byli w jego teamie rok temu. Verbal Jint z osobna z tekstem, który specjalnie napisał na tę okazję, a potem razem do rockowego podkładu. Pomyślałam sobie, że po co tyle dekoracji, ale z drugiej strony pokazuje to właśnie uczestnikom taką rzecz – jeśli nas wybierzesz, możesz rapować na takiej scenie z featuringiem takich naszych znajomych.

Zico napisał trochę nowego tekstu do Tough Cookie, a Paloalto wystąpił z moim ulubionym Good Times, które było hitem wśród widowni. Byli prości i efektywni. Wybierzcie nas, a jeśli nie chcecie to… you know you can’t f**k with my team na podkładzie My Team od B-Free. Proste i efektywne, jak mówiłam! Nie miałam pojęcia, że Paloalto potrafi być agresywny!

Tablo chciał pokazać raperom, że wybierając jego team wybiera się ludzi, którzy potrafią urzeczywistnić to, co sam chcesz zrobić. Innymi słowy nie było żadnej pokazówki w stylu „jesteśmy najbardziej zajebiści”. Tablo wystąpił z hyukoh w piosence Airbag i z B.I w Born Hater. Jinusean poszli w oldskul obok Bobby’ego. Jak to Paloalto skomentował – brzmieli zupełnie jak za starych, dobrych czasów YG.

AOMG byli dobrzy jak zawsze. Trudno nie być, mając tyle hitów. Mommae z Ugly Duckiem, No Manners z Grayem, absy Jay Parka…

Pod koniec tego wszystkiego w głosowaniu z 24 raperów 18 (!!!) wybrało Zico i Paloalto. Jak teraz sobie przypomnę swoje własne uwagi dot. ich, jak zdają się nie pasować do siebie, jak nie są z jednej wytwórni, to aż robi mi głupio, ale przecież mówiłam również, że chciałabym, aby Paloalto zrobił się super-popularny. Drugie miejsce AOMG miało aż 3 głosy (hahaha). Trzecie miejsce Brand New (2 głosy) i ostatnie YG (1 głos). Pogrom. Przecież z reguły pamięta się te ostatnie występy, co nie?

Wybieranie członków teamu nieco się zmieniło. Zico i Paloalto jako że wygrali głosowanie, mogli pierwsi kogoś nominować, kto mógł potem odmówić. Zaprosili więc Lil Boia, ale to zawetował. One się zgodził, mimo że chciał iść najpierw do YG. Super B jednak odmówił. Tyle z duetu, którzy zdobył 18 głosów, ale nikt nie chce z nimi współpracować… Hanhae też odmówił, Ja Mezz, Mino i Andup przyjęli, a producenci Mnetu nie mogli przestać pokazywać zmarnowanej miny Taewoona. Reszta drużyn zostanie wybrana starym sposobem wybierania odpowiednich budek, co jurorzy będą oglądać przez kamery.

Team Zipal wyglądał przez moment słabo, ale zdobyli tych raperów, których chcieli. Teraz z ciekawych rzeczy zostało tylko, gdzie pójdzie Black Nut, którego nie było w ogóle w tym odcinku, Basick i Lil Boi.

0 komentarzy dotyczących “Show Me The Money 4, odcinek 4 – wrażenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: