KBS recenzje dram recenzje Drama Special

What’s The Ghost Doing?

What's The Ghost Doing?Znane też jako: Gwisineun Mwohana,

Gatunek: komediodramat, fantasy

Premiera: 2015

Obsada: Lee Joon, Jo Soo Hyang, Oh Sang Jin

.

W tym roku seria KBS Drama Special jest bardzo nieregularna, gdyż pełni bardziej funkcję zapełniacza piątkowego slotu, z którym stacja trochę sobie poeksperymentowała. Na szczęście wszystko od „What’s The Ghost Doing?” zdaje się podążać regularną drogą.

Jest to pierwszy Drama Special, jaki wyemitowano po skończeniu dramy „Orange Marmalade”, więc na początek postawiono na komedię oraz młode nazwiska, które mogłyby przyciągnąć. Lee Joon ciągnie swoją dobrą passę ról, natomiast Jo Soo Hyang dała się poznać wcześniej w tym roku jako czarny charakter w szkolnej dramie „Who Are You – School 2015”. Tutaj zagrała Moo Rim, ducha byłej dziewczyny głównego bohatera Cheon Donga, która odnajduje go, żeby pomógł jej odnaleźć pewnego mężczyznę, choć tak naprawdę sama nie pamięta wielu rzeczy sprzed swojej śmierci.

Cały absurd polega na tym, że Cheon Dong, któremu od zerwania z Moo Rim nic nie wychodzi w życiu, nagle musi wgłębić się w historię byłej dziewczyny, żeby jej pomóc odnaleźć rzekomo miłość jej życia, która nie jest nim, aby uwolnić się od nachalnego ducha. Oczywiście czeka nas pod koniec „nieoczekiwany” zwrot fabuły, kiedy zrobi się bardziej melodramatycznie, ale do tego momentu „What’s The Ghost Doing?” balansuje moim zdaniem na granicy dobrego smaku.

Oboje Lee Joon i Jo Soo Hyang są bardzo żywi w fizycznej komedii, ale efekt jest taki, że ociera się to wręcz o „prostactwo”. Cheon Dong jest jak do tej pory moją najmniej lubianą rolą Lee Joona, gdyż irytujący mnie bohater w żaden sposób nie mógł sprawić, abym nagle przejęła się losem bohaterów w tym Drama Special. „What’s The Ghost Doing?” to prosta historia, która wcale nie jest nowa, bardzo przeciętny poziom produkcji i aktorstwo komiczne, którego jedyną zaletę mogłabym znaleźć w tym, że bierze się od aktorów, którzy w swoich ostatnich projektach wcale tego pokazywali.

Szczerze mówiąc, oczekiwałabym więcej po serii KBS Drama Special. Tak czy siak nie są to projekty przynoszące jakiekolwiek zyski, gdyż tylko KBS wciąż produkuje takie filmy telewizyjne dla „wartości artystycznych”, więc czemu by nie skorzystać właśnie z tej wolności pochodzącej od braku presji i sięgnąć po rzadsze w koreańskich dramach gatunki? Tego właśnie zawsze wymagam od Drama Special… Natomiast „What’s The Ghost Doing?” zaczyna się szaloną komedią, a kończy rzewnym melodramatem czyli jest jak każda inna drama, tyle że skondensowana do jednej godziny.

0 komentarzy dotyczących “What’s The Ghost Doing?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: