Dangerous Meeting 2

Dangerous Meeting 2Znane też jako: Dangerous Meeting of In-Laws 2, Meet the In-Laws 2, Enemies In-Law, Clash of the Families 2, Police Family, Wiheomhan Sanggyeonrye 2, 위험한 상견례2

Na podstawie: koreańskiego filmu „Dangerous Meeting” (2011) w reżyserii Kim Jin Younga

Gatunek: komedia sensacyjna

Reżyseria: Kim Jin Young

Premiera: 2015

Obsada: Jin Se Yeon, Hong Jong Hyun, Shin Jung Geun, Jeon Soo Kyung, Kim Eung Soo, Park Eun Hye, Kim Do Yeon, Park Doo Shik

.

Komedia romantyczna „Dangerous Meeting” z 2011 roku stała się niespodziewanym hitem kinowym. Niespodziewanym, ponieważ wtedy odtwórcy głównych ról Lee Shi Young i Song Sae Byuk nie byli znani i wciąż nie są magnesem na widzów, ale lokalny konflikt między sąsiadami stał się wystarczająco interesujący dla Koreańczyków. Po czterech latach reżyser Kim Jin Young nakręcił spin-off własnego dzieła nazwany po prostu „Dangerous Meeting”, którego niewiele łączy z oryginałem poza ogólną tematyką.

Film przez długi czas był przygotowywany do produkcji jako „Police Family”. Dwa lata temu główną rolę proponowano Seo In Gukowi, ale stanęło wreszcie na parze Hong Jong Hyun + Jin Se Yeon czyli dwójce naprawdę kiepskich dramatycznie aktorów. Przynajmniej w komedii romantycznej nie mogli być gorsi, co nie? Wręcz po raz pierwszy od początkowych odcinków „Inspiring Generation” ujrzałam Jin Se Yeon, której nie może było się przyczepić – powinna zatem częściej się brać za takie głupie, niewymagające produkcje.

Tak jak to było z pierwowzorem, „Dangerous Meeting 2” jest o parze narzeczonych, których rodzice są kategorycznie przeciw ich ślubowi. Wcześniej chodziło o konflikty lokalne w latach 80., ale w swoim spin-offie film został sprowadzony do głupawej komedii sensacyjnej, gdyż rodzice głównego bohatera Han Chul Soo są legendarnymi złodziejami, a rodzina Park Young Hee razem z nią to policjanci. Nieudolni policjanci, bo tylko tacy pojawiają się w koreańskich komediach… Chul Soo aby przypodobać się przyszłemu teściowi od lat próbuje zdać egzamin do szkoły policyjnej, ale kiedy jest już temu bliski zarówno jego rodzina, jak i jego narzeczonej, próbuje go powstrzymać absurdalnymi sposobami.

Nie pamiętam, żebym choć raz zaśmiała się podczas oglądania „Dangerous Meeting 2”. Mamy kiepskich policjantów, którym wciąż coś się nie udaje oraz nadzwyczaj zdolnych złodziei, którzy przebierają się nawet niczym Tom Cruise w „Mission: Impossible”, jednak wszystko, co widziałam, to tylko tania produkcja pełna absurdalnych pomysłów w iście koreańskim stylu. Problem w tym, że jak zdecydowano się na tak głupie wątki jak porozumiewanie się ojca Chul Soo z armią psów szczekaniem, to można było pójść na całość z tym absurdem, tak jak na przykład w filmie „Runway Cop”, który z pewnością ambitnie nie jest, ale dobrze mi się go oglądało.

Niestety w porównaniu do niego „Dangerous Meeting 2” to tylko odgrzany kotlet, po który sięgną pewnie fanki Hong Jong Hyuna na VOD lub chińscy wielbiciele Jin Se Yeon. Nie było źle jak na ich debiut w głównych rolach w filmie, ale „Dangerous Meeting 2” to taka produkcja, po której wypadałoby od razu zagrać w czymś jeszcze, aby poszerzyć swoje resume, a nie cieszyć się tylko z roli w filmie, który różni się od tych straight-to-video produkcji klasy B tylko lepszym dystrybutorem i rzeczywistym debiutem w kinach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.