Perfect Proposal

Perfect ProposalZnane też jako: Secret Temptation, Eunmilhan Yuhok, 은밀한 유혹

Na podstawie: francuskiej powieści „La Femme de paille” autorstwa Catherine Arley

Gatunek: thriller

Reżyseria: Yoon Jae Goo

Premiera: 2015

Obsada: Lim Soo Jung, Yoo Yeon Seok, Lee Kyung Young, Park Chul Min, Jin Kyung, Dohee (Tiny-G), Lee Yi Kyung

.

Lim Soo Jung wraca po trzech latach od przełomowego dla niej „All About My Wife” z nowym thrillerem, który z pewnością brzmiał interesująco w zapowiedziach, ale nie wyszedł z tego udany dla niej comeback. „Perfect Proposal” jest koreańską adaptacją powieści „La Femme de paille”, która została już przeniesiona na duży ekran w postaci „Intrygantki” (oryg. „Woman of Straw”, 1964) z Seanem Connery i Giną Lollobrigidą. Plan uwiedzenia bogatego, starszego mężczyzny, który zmienia się w thriller na jachcie – to tak w skrócie.

Kim Sung Yeol (Yoo Yeon Seok) składa zadłużonej Yoo Ji Yeon (Lim Soo Jung) propozycję nie do odrzucenia, robiąc z niej główną bohaterkę swojego przed chwilą wspomnianego, długo knutego planu uwiedzenia starszego mężczyzny, którym jest jego własny ojciec Kim Seok Goo (Lee Kyung Young). Ji Yeon dołącza do ich rejsu jachtem jako nowa opiekunka zgorzkniałego tetryka. Jej zadaniem jest go uwieść, nakłonić do małżeństwa i zgarnąć cały majątek przy zmianie testamentu, aby podzielić się nim z wyrodnym synem milionera. Sprawy nabierają jednak nieoczekiwanego obrotu, kiedy główna bohaterka znajduje Kim Seok Goo martwego przed wdrożeniem finałowej części planu w życie.

Yoo Yeon Seok dostał główną rolę w „Perfect Proposal” w całym tym szale castingowym po sukcesie dramy „Answer 1994”, ale tak naprawdę nie gra niczego nowego – już wcześniej dał się przecież poznać jako obślizgły typ z „Introduction to Architecture” i „A Werewolf Boy”, zanim postać Chilbonga wymazała to widzom z pamięci. Być może thriller erotyczny byłby wzbogaceniem jego szerokiej galerii villainów, ale nie. „Perfect Proposal” wykazywało wszelkie symptomy bycia filmem tego typu, jednakże zanim bohaterka zdążyła się zamotać emocjonalnie między celem (Lee Kyung Young), a pragnieniem (mówię oczywiście o roli Yoo Yeon Seoka), zdarzył się trup i fabuła skręciła w zupełnie inną stronę.

Byłam zdziwiona, że „Perfect Proposal” nie było sukcesem w koreańskim box office w porównaniu do swojej obsady, ale nie jest to film godny polecenia. Nie jest to też coś, na co od razu mogłabym skreślić i w tym tkwi problem… Mamy sporo niewykorzystanego potencjału, ale tak naprawdę jedyną wadą tego filmu jest… jego nijakość. Nigdy wcześniej nie odebrałam takiego wrażenia, ale po raz pierwszy pomyślałam, że brakuje mi jakiś dobrych aktorów drugoplanowych. Wśród pół-amatorskiej dalszej obsady wybija się jedynie Dohee z Tiny-G, ale to dlatego, że jej bohaterka jako jedyna ma jeszcze jakąś funkcję poza byciem tłem na jachcie – przedstawia fakty.

„Perfect Proposal” jest thrillerem, który im dalej, tym bardziej przypomina filmy z lat 80. i 90., które można złapać przy przerzucaniu kanałów pilotem. Z reguły daję się złapać na takie sentymenty, bo lubię te klimaty, ale tym razem tak nie było. Nie wiem dokładnie, co zawiodło, ale odniosłam takie wrażenie, że przy takiej obsadzie „Perfect Proposal” mogło być o wiele większym blockbusterem niż skromnym dreszczowcem, który polega na nijakich bohaterach. Chyba pierwszy raz Lim Soo Jung nie wywołała we mnie żadnej reakcji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.