artykuły o celebrytach o dramach

„Wykraczający poza granicę kablówki tvN…” – tłum. artykułu

Zaczęło się od genialnego angażu Park Bo Young w „Oh My Ghostess”, obecnie mamy Choi Ji Woo tworzącą swój nowy, mniej tragiczny wizerunek w „Twenty Again”, a media nie dowierzają w zachwycie, że w styczniu zobaczymy Kim Hye Soo w „Signal”. Te wszystkie wielkie gwiazdy wybrały pracę w tvNie i przyczyniły się do lepszych wyników tej stacji kablowej od niejednej dramy koreańskiej telewizji publicznej…

W związku z wysypem całego mnóstwa artykułów w koreańskiej części internetu piejących nad „filmowym” castingiem Lee Je Huna, Kim Hye Soo i Jo Jin Woonga w „Signal” chciałam napisać o tym jakieś parę słów, ale potem podjęłam decyzję, że lepiej będzie, jeśli po prostu przetłumaczę jeden z tych artykułów zamiast dzielić się kolejnymi hipotezami. Oto on:

Wykraczający poza granicę kablówki tvN; jak tak dalej pójdzie, zobaczymy nawet Jeon Ji Hyun/Jo In Sunga

tvN pokonał granicę możliwego angażu wyznaczoną dla stacji kablowych.

21 września przedstawicielstwo CJ E&M i nowej piątkowo-sobotniej dramy tvNu „Signal” oficjalnie ogłosiło, że top aktorzy Kim Hye Soo, Jo Jin Woong i Lee Je Hun potwierdzili swoje role. Jest to produkcja, która wywołała szum już samą zapowiedzią współpracy scenarzystki Kim Eun Hee („Sign”, „Ghost”, „3 Days”) z reżyserem Kim Won Seokiem („Misaeng”, „Sungkyungkwan Scandal”). Jednak „Signal” w szczególności stało się dramą, która błyskawicznie awansowała na zupełnie inny poziom, kiedy w trakcie przekonywania do roli czarnego konia Chungmuro, Lee Je Huna, w produkcji postanowili wziąć udział  broniąca swojej pozycji nieprzerwanie od czasów debiutu najlepsza aktorka Kim Hye Soo oraz obecny numer 1 najbardziej pożądanych w filmowym biznesie aktorów, Jo Jin Woong, który wystąpił w dwóch hitowych produkcjach notujących ponad 10 mln. widzów w kinach („Roaring Currents” i „Assassination”) oraz zdobył nagrodę Baeksang dla najlepszego aktora. Poza tym nie tylko są to dla całej trójki pierwsze główne role na antenie tvN, ale do tej pory ogólnie byli rzadko widywani w dramach, tak więc z takiego punktu widzenia ten angaż wywołał powiew świeżości w środowisku dramowym.

Kiedy granica zatrzymuje się na Kim Hye Soo, nie w sposób nie zauważyć rozwoju tvNu, który zmienia się w wraz z coraz bardziej gwiazdorskim, w porównaniu do telewizji publicznej, line-upem. Do tej pory takie uznane aktorki jak Go Ara, Choi Kang Hee, Kim Min Jung, Uhm Jung Hwa itp. zagrały główne role w dramach tvNu i pokazały znakomite umiejętności aktorskie.

201509220927283410_2

Co więcej, ostatnio Park Bo Young zrobiła pierwszy krok w tej stacji poprzez piątkowo-sobotnią dramę „Oh My Ghostess”, która zyskała ogromną popularność. Wówczas tuż przed premierą rozprzestrzeniły się w kręgach  doniesienia o szokującej gaży aktorki. Park Bo Young otrzymała największą zapłatę dla aktorki pierwszoplanowej w historii tvNu, jednakże wkrótce po tym Choi Ji Woo potwierdziła rolę w „Twenty Again”, po raz pierwszy od debiutu wybierając tvN. Jej gaża okazała się być największą w dziewięcioletniej historii stacji telewizyjnej, bez względu na płeć aktora. Na te doniesienia strona tvNu zdradziła dla Newsen, że nie mogą udostępnić szczegółów gaży i innych związanych z tym spraw, ale według producenta wiadomo, że Choi Ji Woo zasługuje na zaszczytne traktowanie. W ten sposób w ostatnim czasie w dramach tvNu zatrudniane są nie tylko reprezentatywne aktorki Korei, ale ogólnie najlepsi aktorzy.

Czy to może z tego powodu? Spojrzenie publiki i przemysłu filmowego na tvN uległo pozytywnej zmianie… Szczególnie w porównaniu do telewizji publicznej relatywnie niedoceniana stacja poprzez ciągłe wypuszczanie wysokiej jakości treści i formowaniu porządnych obsad wyszła poza ramy kablówki i może się pochwalić lepszymi perspektywami niż kanały telewizji publicznej. W końcu nawet Go Hyun Jung, z trudem zatrudniana w telewizji, prawie stanęła u bram tvNu… Oczywiście ostatecznie odmówiła roli, jednakże od tej pory zwiększyło się prawdopodobieństwo zobaczenia w tvNie aktorów, którzy rzadko pojawiają się na szklanym ekranie. Jak tak dalej pójdzie, możliwość zobaczenia Jeon Ji Hyun, Jo In Sunga, Jang Dong Guna lub Won Bina w dramie tvNie nie jest całkowicie wykluczona.

Źródło:
[전아람 dla Newsen]

0 komentarzy dotyczących “„Wykraczający poza granicę kablówki tvN…” – tłum. artykułu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: