2015 Melon Music Awards

Powinnam dobrze wiedzieć, że właśnie jesteśmy w sezonie nagród, skoro zaczął się listopad, ale dzisiejsze Melon Music Awards wzięło mnie z zaskoczenia. Zdążyłam z włączeniem gali akurat na czerwony dywan, więc nie ominęło mnie nic ważnego. Jak wiecie, od dłuższego czasu nie ekscytują mnie takie imprezy, ale muszę przyznać, że tegoroczna gala Melon Music Awards była całkiem… w porządku.

Znaczy się jak zawsze żaden występ mnie nie powalił, bo większość słabo śpiewała przy równie słabym nagłośnieniu, ale przynajmniej frekwencja nie była zła oraz wymyślono bardzo fajny motyw przewodni – MusiConnect. Zwycięzcy byli ogłaszani po klepnięciu prezenterów w tablet, a poza tym stałym przerywnikiem były krótkie filmiki, jak artyści z Top 10 śpiewają swoje piosenki ze zwykłymi ludźmi/fanami przez Skype’a.

Prowadzącym gali był aktor Seo Kang Jun, do którego co jakiś czas dołączały inne jednorazowe prowadzące – Kim So Hyun, Lee Yoo Bi, Kim Shin Young i Irene z Red Velvet. Zaczęło się w ogóle od parodii filmu „The Beauty Inside” czyli krótkiego filmiku Kang Juna, który zmieniał się w poszczególnych idoli, a na otwarcie gali zamiast niego wyszedł komik Yoo Byung Jae. Żałuję jednak, że nie pociągnięto tego konceptu dalej…

Gala naturalnie zaczęła się od rookies. Monsta X mieli pierwszy występ wieczoru z Tresspass i Hero, ale nie dostali nagrody. Ta została wręczona przez Winner (zeszłoroczni zwycięzcy) swoim kolegom iKON oraz GFriend, które zaraz po tym wystąpiły z Glass Bead i Me Gustas Tu. Podskakiwanie, wymach nogą a’la SNSD z debiutu, jakieś popłuczyny po A Pink – wcale się nie dziwię, że są popularne w Korei… To takie przewidywalne…

Model Lee Chul Woo i komiczka Jang Do Yeon wręczyli pierwsze nagrody Top 10 A Pink i San-E, który chyba jako jedyny nie brał tej imprezy zbyt poważnie. I dobrze. Reszta prezenterów w tej kategorii była następująca: szefowie kuchni Lee Won Il i Oh Se Deuk wręczyli Sistar (reprezentowanym przez Hyorin i Dasom) oraz SNSD (w osobie Yoony) oprócz nagród również jakieś jedzenie (chleb w Korei?! buahahaha…); aktorzy Lee Yi Kyung i Lee Yoo Bi zaprezentowali hyukoh, BIGBANG i nieobecnych SHINee; natomiast na koniec inna para aktorów, Lee Jae Yoon i Son Eun Seo, Zion.T, Toya (Yoo Hee Yeola) i również nieobecnych EXO.

iKON podobnie jak GFriend również mieli występ jako zwycięzcy kategorii nowicjuszy, więc bez niespodzianki wykonali My Type i Rhythm Ta.

iKON

Aktor Kim Min Jae i modelka Stephanie Lee w dziwnym połączeniu nagrodzili Mad Clowna za hip-hop i Hong Jin Young za trot. Przy takiej okazji nie mogło się obyć bez kolejnego pokazu rapu tego aktora, natomiast w ramach „zemsty” Stephanie miała powiedzieć kilka słów po angielsku do międzynarodowej widowni. Hong Jin Young wystąpiła krótko po tym z jakąś sentymentalną piosenką trotową, przy której idole na widowni wyciągnęli jakieś banery z pocieszającymi sloganami.

Hong Jin Young

Występ zatytułowany „Girl’s Power Stage” poprzedził skecz Seo Kang Juna i jego grupy 5urprise czyli aktorów Kang Tae Oh, Lee Tae Hwana, Gong Myunga i Yoo Ila. Kłócili się o to, który girlsband jest najlepszy i muszę przyznać, że o wiele lepiej wychodzi im takie „aktorstwo” niż rola MC Kang Junowi, w której był nieco sztywny. Zapowiedziane tym występy nie były jednak niczym specjalnym… Liczyłam na jakieś kolaboracje, ale po prostu EXID zaśpiewały Up&Down (potwornie odcinając się na tle playbacku) oraz Ah Yeah, a Red Velvet tylko jedną piosenkę, Dumb Dumb.

Aktorzy Lee Kyu Han i Shin So Yul, którzy zagrali razem w jakiejś makjangowej webdramie, wręczyli „nagrody pocieszenia”, jak to nazwałam, czyli MBC Music Star dla EXID i 1theK Performance Award dla totalnie zagubionych i zszokowanych Monsta X. Yoo Byung Jae i Kim So Hyun nagrodzili BIGBANG nagrodą Netizen Choice, a zaraz po tym wszystkim wystąpili BTS z bardziej elektronicznym remiksem I Need U, który jednak kiepsko brzmiał przy takim nagłośnieniu.

BTS

Druga połowa gali Melon Music Awards zaczęła się od występu „Classic x Hip-Hop” czyli Brand New Music z orkiestrą – a kogo innego ja tam mogłam się spodziewać?! Verbal Jint i Bumkey wystąpili z Walkin’ In The Rain, San-E i Kang Min Hee z Miss $ z Me You, a potem wszyscy razem wykonali Brand New Day razem z CEO Rhymerem, grupą Phantom i P-Typem, który w garniturze i fedorze wyglądał jak rasowy gangster.

hyukoh zagrali wyjątkowo nie Wi Ing Wi Ang czy Comes and Goes, które są najpopularniejsze w Korei, ale moje ulubione Hooka! Oh Hyuk zaśpiewał również genialny cover Because I Love You ku pamięci zmarłego Yoo Jae Ha, który naturalnie był najlepszym, najbardziej emocjonalnym występem wieczoru.

Komik Lee Sang Hun i Shin Soo Ji wręczyli nagrody BTS i Red Velvet w kategorii tanecznej, natomiast aktorzy Kwak Shi Yang i Seo Hyo Rim dostali kategorię Hot Trend, którą naturalnie wygrało „Infinity Challenge”, w końcu gala była emitowana na antenie MBC. Nagrodę odebrali jego uczestnicy czyli Zion.T i hyukoh, najbardziej awkward osoby, jakie mogły tam wyjść na scenę (GD i Taeyang nie mogli się pofatygować?

A Pink wystąpiły z krótkim miksem swoich hitów, I Don’t Know, No No No, Mr. Chu, LUV i Remember, mało mnie to obeszło, natomiast ostatni występ wieczoru należał oczywiście do BIGBANG. Spodziewałam się dosłownie wszystkiego, przede wszystkim jakiś efektów specjalnych, ale zaskakująco ich scena była skromna, natomiast lista piosenek długa. Zaczynając od ballady If You, wykonali też Loser i Bang Bang Bang. Myślałam, że na tym się skończy, bo w końcu mają nowego bangera poza Fantastic Baby, ale Daesung nagle miał perkusyjną solówkę, która poprowadziła do Sober, podczas którego wciąż cały czas grał. To mi zaimponowało. Jednakże zachwyt szybko minął, kiedy na koniec znowu rozbrzmiało Fantastic Baby. Ile można?! Który to już rok z rzędu?!

Po występie BIGBANG przyszedł czas na najważniejsze nagrody, które wręczyli Kim Jong Jin i aktorka Moon Jung Hee. Rzeczony boysband został najbardziej uhonorowany aż dwoma Daesangami, z czego w sumie się cieszę, bo w końcu dominowali tak długi czas na listach przebojów tyloma piosenkami, ale myślałam, że może gdzieś wpadną hyukoh, patrząc na nominowanych… Cóż, to i tak bardzo dobrze, że tegoroczna gala była tak zróżnicowana muzycznie, o czym nie omieszkał wspomnieć MC Seo Kang Jun. Spójrzcie przecież na artystów z Top 10 – mamy idoli, ale również rapera San-E, zespół hyukoh, którzy dosłownie eksplodowali, podobnie Zion.T dzięki „Inifnity Challenge” oraz Yoo Hee Yeola. Może dlatego miałam wrażenie, że w tym roku jakoś tak bardziej chodziło o muzykę, a nie koncepty? Nawet jeśli Melon Music Awards polega na głosowaniu fanów i wynikach z listy przebojów Melon…

Lista zwycięzców:

Artist of the Year:

BIGBANG

Album of the Year:

EXO, „Exodus”

Song of the Year:

BIGBANG – Bang Bang Bang

Top 10 Artists:

A Pink
BIGBANG
EXO
hyukoh
San-E
SHINee
Sistar
SNSD

Toy
Zion.T

Best New Artist – Male:

iKON
Monsta X
N.Flying
Seventeen
UP10TION

Best New Artist – Female:

CLC
GFriend
Lovelyz
Oh My Girl
Sonamoo

Netizen Choice Award:

A Pink – Remember
Beast – YeY
BIGBANG – Bang Bang Bang
EXO – Love Me Right
iKON – My Type
Infinite – Bad
SHINee – View
SNSD – Lion Heart

Hot Trend:

Best Mask Singer (MBC)
Infinity Challenge Music Festival (MBC)
K-pop Star 4 (SBS)
Show Me The Money 4 (Mnet)
Unpretty Rapstar (Mnet)

Music Style Award – Best OST:

Jang Jae In – Auditory Hallucination (Kill Me, Heal Me, MBC)
Kim Bum Soo – Love Begins With a Confession (The Producers, KBS)
Loco & Yuju – Spring is Gone By Chance (The Girl Who Sees Smells, SBS)
MC The Max – Birth of a Beauty (Birth of a Beauty, SBS)
Zico & Sojin – Sick (Mask, SBS)

Music Style Award – Best Ballad:

Baek Ah Yeon – Shouldn’t Have
Davichi – Two Lovers (feat. Mad Clown)
Huh Gak – Snow of April
Noeul – Voice
Park Hyo Shin – Happy Together

Music Style Award – Best R&B/Soul:

15& – Love Is Madness
Bumkey – My Everything
Crush – Oasis (feat. Zico)
Naul – You From The Same Time
Primary – See You (feat. BSK, Gaeko)

Music Style Award – Best Rap/Hip-Hop:

Dynamic Duo & Park Jung Hyun – SsSs
Loco – You Don’t Know
Mad Clown – Fire (feat. Jinsil)
MC Mong – Love Mash (feat. Chancellor)
Yoon Mirae, Tiger JK, Bizzy – Angel

Music Style Award – Best Dance – Male:

Bastarz – Zero Conduct
BTS – I Need You
Jinusean – Tell Me One More Time
Jonghyun – Deja-Boo (feat. Zion.T)
JYP – Who’s Your Mama (feat. Jessi)

Music Style Award – Best Dance – Female:

AOA – Heart Attack
EXID – Ah Yeah
Mamamoo – Um Oh Ah Yeh
miss A – Only You
Red Velvet – Ice Cream Cake

Music Style Award – Best Pop:

Carly Rae Jepsen – I Really Like You
Charlie Puth & Wiz Khalifa – See You Again
Ellie Goulding – Love Me Like You Do
Fifth Harmony – Worth It (feat. Kid Ink)
Mark Ronson – Uptown Funk (feat. Bruno Mars)

Music Style Award – Best Rock:

Buzz – Tree
CNBLUE – Cinderella
Kim Sung Kyu – The Answer
Lee Moon Se – Spring Breeze (feat. Naul)
Nell – Green Nocturne

Music Style Award – Best Indie:

The Black Skirts – Hollywood
Standing Egg – The Sun Hurt (feat. Wheein & Obroject Yundak)
Sugarbowl – Everything But Me
Vanilla Acoustic – I Can’t Even Stand a Minute
Zitten – Let’s Live Well

Music Style Award – Best Folk:

10cm – Sseudam Sseudam
Acourve – I Don’t Know I Hate You
Eddy Kim – My Love
Yonghwa – Star, You
Yoon Hyun Sang – Let’s Eat Together (feat. Bomi)

Music Style Award – Best Trot:

Hong Jin Young – Love Wifi
Hong Jung Hee & Park Goo Yoon – I Love You And Thank You
Jang Yoon Jung – Band-aid
Lizzy – Not An Easy Girl (feat. Jung Hyung Don)
So Yumi – Shake Me Up

MBC Music Star Award:

EXID

1theK Performance Award:

Monsta X

Songwriter Award:

Teddy

Zdjęcia z czerwonego dywanu:

2 Comments

  1. ” natomiast aktorzy Kwak Shi Yang i Seo Hyo Rim dostali kategorię Hot Trend, którą naturalnie wygrało „Infinity Challenge”, w końcu gala była emitowana na antenie MBC. Nagrodę odebrali jego uczestnicy czyli Zion.T i hyukoh, najbardziej awkward osoby, jakie mogły tam wyjść na scenę (GD i Taeyang nie mogli się pofatygować?”

    No nie mogli się pofatygować, przecież przygotowywali się do występu…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.