relacje i podsumowania wydarzeń

2015 APAN Star Awards

Kolejny dzień, kolejna gala nagród i kolejny maraton oglądania i pisania… Nie narzekam, bo taki mamy właśnie sezon. Poza tym nie ma sensu zbytnio oceniać/krytykować gali APAN Star Awards, gdyż nie ma tak naprawdę żadnej wartości.

Gala ta jest częścią festiwalu dramowego w Daejeon, ale przynajmniej nie udaje czegoś lepszego niż jest. O nominacjach dowiedziałam się dopiero wczoraj ze skąpych artykułów na ten temat. Zresztą w internecie słabo się na tym znano, ponieważ dopiero podczas oglądania emisji dowiedziałam się, za co konkretnie aktorzy byli nominowani…

Boże, wydaje się, jakby minęły wieki odkąd widziałam „Misaeng”, a jeszcze jedna gala nie zdążyła nagrodzić tej dramy… Tak więc nie dość, że zwycięzcy byli przewidywalni w przypadku tego tytułu (czyżby wszyscy nominowani?), to jeszcze APAN Star Awards jest galą, która nie mąci i nie kłamie – producenci przyznają się do informowania wcześniej aktorów o zdobyciu przed nich nagród, dlatego przychodzi dokładnie tyle osób, ile musi. Innymi słowy wystarczy jedno spojrzenie na czerwony dywan, a już można sobie wyobrazić całą listę zwycięzców.

Prowadzącymi gali zostali aktor Lee Hun i Soyeon z T-ary, po raz trzeci z rzędu zresztą. Nie podobała mi się jego maniera, ale trudno, trzeba było zdzierżyć. Tak samo jak żenujący występ otwarcia girlsbandu DIA – Soyeon jest MC, to dołączono je jako package?!

Nam Bora i Son Ho Jun, o ile pamiętam, zwycięzcy z zeszłego roku, zostali tym razem wręczającymi nagrodę dla najlepszych nowych aktorów. To chyba jedyna kategoria, w której może być więcej niż jeden wyróżniony (z tego, kogo widziałam na skrócie z czerwonego dywanu), dlatego po dwoje aktorów zostało nagrodzonych – Byun Yo Han i Nam Joo Hyuk oraz Chae Soo Bin i Lim Ji Yeon. Tak więc osobiście jedyną niespodzianką była dla mnie właśnie Lim Ji Yeon, bo przyznam, że to nie pierwszy raz, kiedy widząc ją w kilkusekundowym urywku, wydaje mi się, że widzę Seolhyun… Nie wiem dlaczego.

Również zeszłoroczni laureaci kategorii dziecięcej, Choi Kwon Soo i Kim Hyun Soo, podzielili w tym roku zaszczyt przekazania nagród kolejnym najlepszym dziecięcym aktorom, bardzo lubianym przeze mnie Nam Da Reumowi i Kal So Won. Nie mogę się doczekać, kiedy dorośnie, bo robi się z niego naprawdę dobry aktor dramatyczny… do tego przystojny, hahaha.

Nam Da Reum / Kal So Won

Model Ha Seok, który kręci właśnie film z Lee Jung Jae oraz Kim Yoo Ri wręczyli Best Dresser Award, które jest chyba jedyną taką nagrodą wyróżniającą APAN Star Awards od reszty. Jak dla mnie nie ma ona najmniejszego znaczenia, ale Choi Yeo Jin myśli inaczej w swojej mowie dziękczynnej…

Przed krótką przerwą zaprezentowano jeden z tych filmików pełniących rolę zapychaczy czasu. Wymieniono w nim trzy tegoroczne trendy w dramach, którymi były mnogie role jednego aktora (Ji Sung w „Kill Me, Heal Me”, Hyun Bin w „Hyde, Jekyll and I”, Kim Hyun Joo w „I Have a Lover”, Park Bo Young w „Oh My Ghostess”), bromance (Siwan & Byun Yo Han w „Misaeng”, Kim Sang Joong & Kim Tae Woo w „Jing Bi Rok”, Siwon & Park Seo Joon w „She Was Pretty”) oraz adaptacje webtoons – podobno powstało ich w tym roku aż 44!

Lee Shi Eon i Kim Hye Eun zajęli się nagrodami dla aktorów drugoplanowych, nazywanych tutaj scene stealers (to takie nowe, modne wyrażenie, które do tej pory używano w kwestii filmów…). Kolejna nagroda dla „Misaeng”, choć wyjątkowo nie dla Kim Dae Myunga, ale dla weterana Lee Kyung Younga, który ma naprawdę świetnych kilka ostatnich lat. W sumie cieszy mnie jego nagroda, bo nie jest bezpodstawna, ale jeszcze bardziej jestem zadowolona z Gil Hae Yeon, od której szczęście aż biło na czerwonym dywanie. Co do Chae Jung Ahn… Kompletnie nie wychwyciłam wcześniej jej obecności, więc nagroda dla niej była dla mnie niespodzianką… Wydaje mi się, że w ogóle to pierwsza taka w jej karierze poza jedną „nagrodą pocieszenia”, PD Award za „Queen of Reversals” kilka lat temu. Gratulacje.

Chae Jung Ahn

Dawno nie widziana aktorka Heo Yi Jae wręczyła Best Manager Award dla przedstawiciela agencji aktorskiej SIM Entertainment (gdzie należy m.in. Joo Won). Jakoś słaby ten jej powrót, jeśli zaczyna od pojawienia się na takiej gali i wręczając taką nagrodę?

Młodzi aktorzy Kim Kwon i Chae Soo Bin (zdobywczyni nagrody dla najlepszej nowej aktorki) mieli przyjemność wręczyć nagrodę dla gwiazd Hallyu. Spodziewałam się kolejnego dopieszczenia Kim Soo Hyuna, ale zaskakująco dano to wyróżnienie Lee Dong Gunowi, najwyraźniej za przeszłość, bo obecne jego dramy nie są popularne oraz aktorce Hong Soo Ah, która siedzi obecnie przez cały czas w Chinach. Powiedziała, że wyjechała, ponieważ chciała zwyczajnie grać i ma nadzieję, że w kraju też dostanie jakąś ciekawą rolę. W sumie to smutne…

Jakiś przedstawiciel biznesu i Ji Ahn (Kto to w ogóle jest?! Nawet MC Lee Hun pomylił ją z Lee Tae Im!) wręczyli nagrodę za najlepszy OST. Roy Kim był krótki i zwięzły – podziękował po prostu wszystkim ludziom, którzy pracowali nad „Pinocchio”. Lee Tae Im pojawiła się jednak po krótkiej chwili jako prezenterka kolejnej nagrody wraz z kolejnym jakimś przedstawicielem koreańskiego showbiznesu. Nagrodę uznania za całokształt dostała jednak nie osoba, ale DRAMA – „Copped Out”, które było emitowane przez długi czas, począwszy od lat 70., będąc pierwszą koreańską dramą detektywistyczną.

Pierwsza połowa gali zakończyła się na Roy Kimie śpiewającym swój OST, za który dostał nagrodę. Myślałam, że druga też się zacznie jakimś występem, ale od razu Seo Ha Jun i Yoon Ji Yoo zajęli się wręczaniem nagród popularności. Czy to tutaj miał być doceniony Kim Soo Hyun? Nieee, najwyraźniej chowano jakiegoś Daesanga dla niego, ponieważ tę nagrodę otrzymali Son Ho Jun i Yoo In Young. Co to za nagroda popularności, kiedy jest decydowana przez jury?

Son Ho Jun / Yoo In Young

Lim Yoon Ho i Chun Yi Seul (kim oni w ogóle są?!) wręczyli nagrodę dla webdrama, którą zdobyło „Falling For Challenge”, w którym zagrali Xiumin i Kim So Eun. Fani EXO musieli być bardzo niepocieszeni, nie widząc swojego oppara…

Byun Yo Han i Kim Ok Bin (chcę ich widzieć razem w filmie!) zaczęli wreszcie wręczanie tych poważnych nagród, zaczynając od Excellence w kategorii długich dram. Lee Joon utrzymuje dobrą passę (czy nie ma żadnego zapowiedzianego projektu, bo powinien kuć żelazo, póki gorące?), natomiast nagroda dla Kim Min Jung to dla niej pierwsza od wielu lat… Cieszę się. Pamiętacie w ogóle, że oboje zagrali razem w „Gab Dong” w zeszłym roku?

Zwycięzcy Best Dresser Award czyli Oh Min Seok i Choi Yeo Jin (co za różnica wzrostu!) zajęli się ogłoszeniem zwycięzców bliźniaczej nagrody w kategorii mini-serii czyli dram do 20 odcinków. Siwan dostał swoje piąte (!) trofeum za „Misaeng”, a Lee Kyung Young nawet wręczył mu swoje kwiatki. Coś mi się wydaje, że w oczach koreańskich krytyków długo nie będzie lepszej dramy niż „Misaeng”… Przecież dosłownie wszyscy stamtąd zostali nominowani w różnych kategoriach… Natomiast Excellence dla aktorki wręczono Park Bo Young. WRESZCIE. KTOŚ.

Park Bo Young

Przed krótką przerwą puszczono kolejny filmik-zapychacz, tym razem o rzeczonych scene stealers. To w sumie zabawne, że nagrody dla nich nazywa się mianem „nagród aktorskich”, kiedy reszta to jakieś ambiwalentne Excellence/Top Excellence…

Prezes jury i nieznana mi aktorka Gong Seo Young wręczali nagrody dla scenarzystów i reżyserów. Wtedy po raz pierwszy w ogóle poznałam nominacje, ponieważ nie były wcześniej zdradzone mediom. Myślałam ze zrezygnowaniem, że kolejna nagroda poleci do ekipy „‚Misaeng”, ale za scenariusz bardzo właściwie nagrodzono Park Kyung Soo za „Punch”, natomiast najlepszym reżyserem został Jo Soo Won z wymienieniem dwóch dram – „Pinocchio” i „The Time We Were Not In Love”. Kim Min Jung i Lee Joon, z którymi współpracował przy „Gab Dong” osobiście mu pogratulowali, wchodząc na scenę.

Kolejni zwycięzcy zmienili się w kolejnych prezenterów. „Gwiazdy Hallyu” Lee Dong Gun i Hong Soo Ah ogłosili zwycięzców Top Excellence w kategorii długich dram. Kim Sang Joong to zawsze dobry wybór, mimo że „Jing Bi Rok” nie zrobiło żadnego szumu w porównaniu do „Jung Do Jeon”, natomiast wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że „I Have a Lover” stało się aż tak popularne… Oczywiście nie mam nic przeciwko nagrodzie dla Kim Hyun Joo!

Ryu Seung Soo oraz Yoo In Young wręczyli pozostałe Top Excellence. Wiedziałam z góry, że dla Kim Hee Sun – przyszła dzisiaj zresztą na ramieniu Ryu Seung Soo, a oboje zdobyli w zeszłym roku nagrody APAN Star Awards za dramę „Wonderful Days”. Odegrali niezłą komedię, ponieważ Ryu Seung Soo długo się z nią droczył. Pomyślałam sobie przy okazji, że to pewnie jedyna dla niej nagroda, bo z pewnością MBC uzna, że „Angry Mom” miało za małą oglądalność, żeby cokolwiek tej dramie dać.

Niestety przyjęłam wygraną Lee Sung Mina z jękiem – oznacza to przecież, że Kim Soo Hyun zdobywa kolejnego w tym roku Daesanga! Za „The Producers”! Jeśli KBS zrobi to samo, to chyba wyjdę z siebie…

1448713137_1025580

Najważniejsze nagrody zostały odwleczone trochę występem BESTie, ale nie zmienia to faktu, że Daesangda zdobył nieuchronnie Kim Soo Hyun. Czuje powtórkę z rozrywki, bo podobnie było przy „You Who Came From The Stars”. Za niedługo skończą się te nagrody dla niego i trzeba będzie wymyślić coś jeszcze lepszego, może pan-azjatyckie Emmy?!

APAN Star Awards było galą krótszą niż inne, ale też nie było w niej czuć żadnego blichtru ani prestiżu. Moje odczucia są bardzo mieszane. Dlaczego innych, lepszych imprez nie można transmitować poprzez V app, abyśmy mieli łatwy dostęp?

Lista zwycięzców:

Daesang:

KIM SOO HYUN (The Producers, KBS)

Najlepsza reżyseria:

Ahn Pan Seok (Heard It Through The Grapevine, SBS)
JO SOO WON (Pinocchio, SBS / The Time We Were Not In Love, SBS)
Kim Won Seok (Misaeng, tvN)
Oh Jin Seok (Yongpal, SBS)
Park Jun Hwa (Let’s Eat 2, tvN)

Najlepszy scenariusz:

Bae Yumi (I Have a Lover, SBS)
Jin Soo Wan (Kill Me, Heal Me, MBC)
Jung Sung Joo (Heard It Through The Grapevine, SBS)
Jung Yoon Jung (Misaeng, tvN)
Kim Jung Soo (Mom, MBC)
PARK KYUNG SOO (Punch, SBS)

Top Excellence – aktor w mini-serii:

Ji Sung (Kill Me, Heal Me, MBC)
Joo Won (Yongpal, SBS)
Kim Rae Won (Punch, SBS)
Kim Soo Hyun (The Producers, KBS)
LEE SUNG MIN (Misaeng, tvN)

Top Excellence – aktor w długiej dramie:

Cha Seung Won (Hwajung, MBC)
Jang Hyuk (Shine or Go Crazy, MBC)
Ji Jin Hee (I Have a Lover, SBS)
KIM SANG JOONG (Jing Bi Rok, KBS)
Yoo Jun Sang (Heard It Through The Grapevine, SBS)

Top Excellence – aktorka w mini-serii:

Gong Hyo Jin (The Producers, KBS)
KIM HEE SUN (Angry Mom, MBC)
Kim Tae Hee (Yongpal, SBS)
Park Shin Hye (Pinocchio, SBS)
Su Ae (Mask, SBS)

Top Excellence – aktorka w długiej dramie:

Chae Shi Ra (Unkind Women, KBS)
Han Ji Hye (Legendary Witches, MBC)
KIM HYUN JOO (I Have a Lover, SBS)
Kim Jung Eun (Make a Woman Cry, MBC)
Yoo Ho Jung (Heard It Through The Grapevine, SBS)

Excellence – aktor w mini-serii:

Ji Chang Wook (Healer, KBS)
Jo Jung Seok (Oh My Ghostess, tvN)
Lee Sang Yoon (Twenty Again, tvN)
Park Seo Joon (She Was Pretty, MBC)
SIWAN z ZE:A (Misaeng, tvN)

Excellence – aktor w długiej dramie:

Ha Seok Jin (Legendary Witches, MBC)
Jae Hee (Save The Family!, KBS)
LEE JOON (Heard It Through The Grapevine, SBS)
Lee Sang Woo (All About My Mom, KBS)
Song Chang Ui (Make a Woman Cry, MBC)

Excellence – aktorka w mini-serii:

IU (The Producers, KBS)
Kang Sora (Misaeng, tvN)
Kim Sa Rang (My Love, Eun Dong, jTBC)
PARK BO YOUNG (Oh My Ghostess, tvN)
Shin Se Kyung (The Girl Who Sees Smells, SBS)

Excellence – aktorka w długiej dramie:

Eugene (All About My Mom, KBS)
Go Ah Sung (Heard It Through The Grapevine, SBS)
Han Chae Ah (Gaekju, KBS)
KIM MIN JUNG (Gaekju, KBS)
Kim Sung Ryung (The Queen’s Flower, MBC)

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Jang Hyun Sung (Heard It Through The Grapevine, SBS)
Kim Dae Myung (Misaeng, tvN)
Kim Tae Woo (Jing Bi Rok, KBS)
LEE KYUNG YOUNG (Misaeng, tvN)
Park Hyuk Kwon (Unkind Women, KBS)

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

CHAE JUNG AHN (Yongpal, SBS)
Do Ji Won (My Daughter Geum Sa Wol, MBC)
GIL HAE YEON (Heard It Through The Grapevine, SBS)
Honey Lee (Shine or Go Crazy, MBC)
Hwang Seok Jung (She Was Pretty, MBC)

Najlepszy nowy aktor:

BYUN YO HAN (Misaeng, tvN)
Kang Ha Neul (Misaeng, tvN)
NAM JOO HYUK (Who Are You – School 2015, KBS)
Park Bo Geom (I Remember You, KBS)
Sungjae z BtoB (Who Are You – School 2015, KBS)

Najlepsza nowa aktorka:

Baek Ji Yeon (Heard It Through The Grapevine, SBS)
CHAE SOO BIN (Bluebird’s House, KBS)
Lee Sung Kyung (The Queen’s Flower, MBC)
LIM JI YEON (High Society, SBS)
Seolhyun z AOA (Orange Marmalade, KBS)

Najlepszy aktor(ka) dziecięcy:

AktorNAM DA REUM (Pinocchio, SBS)
AktorkaKAL SO WON (My Daughter, Geum Sa Wol, MBC)

Najlepszy OST:

ROY KIM – Pinocchio (Pinocchio, SBS)

Nagroda popularności:

AktorSON HO JUN (Mrs. Cop, SBS)
AktorkaYOO IN YOUNG (Mask, SBS)

Hallyu Star Award:

AktorLEE DONG GUN
AktorkaHONG SOO AH

Best Dresser Award:

AktorOH MIN SEOK (Misaeng, tvN / Kill Me, Heal Me, MBC)
AktorkaCHOI YEO JIN (The Lover, Mnet)

Best Manager Award:

SHIM JUNG WOON (SIM Entertainment)

SNS/Webdrama Award:

Falling For Challenge

Lifetime Achievement Award:

Copped Out (MBC)

Zdjęcia z czerwonego dywanu:

0 komentarzy dotyczących “2015 APAN Star Awards

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: