artykuły o celebrytach o dramach

Kluczowe hasła dram roku 2015: Ji Sung oraz Hwang Jung Eum – tłum. artykułu

Będąc wciąż w temacie Hwang Jung Eum ze względu na recenzję „She Was Pretty” i tłumaczenie wywiadu z nią w tym tygodniu, chciałabym również przedstawić wam tłumaczenie jednego z artykułów znalezionych na Naverze, który działa poniekąd jako podsumowanie roku. Możecie się spodziewać więcej takich w przyszłości, skoro zbliża się grudzień… Jak to Joynews24 stwierdziło, „tegoroczne keywords koreańskiej telewizji publicznej można streścić do dwóch – Ji Sunga i Hwang Jung Eum”. Artykuł pochodzi z 2 listopada.

1420435212622_1_215716

Joysnews24, tak jak to robi od 11 lat, przeprowadziło ankietę pośród setki osób związanych z showbiznesem w dniach od 21 do 29 października. We wszystkich pięciu kategoriach – „najlepsza postać”, „drama roku”, „postać, która przysłoniła głównego bohatera”, „najlepsza para” i „najlepszy aktor” – wygrali Ji Sung oraz Hwang Jung Eum, z wyjątkiem tej dotyczącej postaci drugoplanowej.

Głównym bohaterem dramowego segmentu okazał się być Ji Sung. Zdecydowana większość ankietowanych (59 głosów) wybrała Cha Do Hyuna z „Kill Me, Heal Me” jako najlepszą postać, a także został mianowany aktorem roku dzięki pewnym 43 głosom. Ji Sung i Hwang Jung Eum zostali również wybrani parą roku (27 głosów), a „Kill Me, Heal Me” najlepszą dramą (38 głosów). Zmietli 4 kategorie na 5 możliwych.

Ji Sung był zdecydowanie bezkonkurencyjny. Grając chaebola trzeciej generacji, Cha Do Hyuna, który w dodatku cierpi na syndrom osobowości mnogiej, szturmem podbił telewizję. Poczynając od homme fatale Shin Se Ki, przez mówiącego gwarą Perry Parka, a kończąc na pełnej życia uczennicy Ahn Yonie, przeskakiwał między siedmioma charakterami, prezentując przy tym szerokie spektrum aktorstwa.

Oczywiście rola dopełniającej jego grę Hwang Jung Eum nie była mała. Grająca w pierwszej połowie roku partnerkę Ji Sunga aktorka, w drugiej połowie stanęła na dramowym froncie. Zdobyła uwielbienie dzięki roli Kim Hye Jin z „She Was Pretty”, legendarnej już, wybuchowej dziewczyny.

144612323181_2_215746

Ta popularność znalazła odzwierciedlenie w ankiecie. Kim Hye Jin z „She Was Pretty” uplasowała się na drugim miejscu po Cha Do Hyunie jako najlepsza postać (12 głosów), natomiast Hwang Jung Eum zbierając 23 głosy, zdobyła również drugie miejsce jako najlepsza aktorka. W kategorii najlepsza drama „She Was Pretty” tak samo było drugie za „Kill Me, Heal Me”, (16 głosów), choć kategorię „postać, która przysłoniła głównego bohatera” wygrał Kim Shin Hyuk grany w „She Was Pretty” przez Siwona.

Tak więc znaleźliśmy się w sytuacji, w której „She Was Pretty” goni za plecami „Kill Me, Heal Me”. Uwagę zwracają liczne podobieństwa między emitowanym w styczniu „Kill Me, Heal Me”, a kończącym się w listopadzie „She Was Pretty”. Obie dramy były pokazywane w środowo-czwartkowym slocie MBC i w obu Hwang Jung Eum zagrała główną postać żeńską. Co ciekawe, jej partner z „She Was Pretty”, Park Seo Joon, zagrał w „Kill Me, Heal Me” jej brata. Ostatnio Ji Sung pojawił się na planie tej dramy z transparentem „They Were Pretty” i wykazał się dobrocią, sponsorując ciężarówkę z jedzeniem.

W tym momencie zainteresowanie widzów kieruje się w stronę MBC Drama Awards. Kto zdobędzie główną nagrodę pośród pary Ji Sunga i Hwang Jung Eum, którzy ożywili śr-czw slot MBC, zdobywając pierwsze miejsca w ówczesnej oglądalności? Już w tym momencie wynik zbliżającej się gali nagród wzbudza wiele ciekawości.

1444616043337_2_215833

Źródło: [김양수 dla Joynews24]

1 komentarz dotyczący “Kluczowe hasła dram roku 2015: Ji Sung oraz Hwang Jung Eum – tłum. artykułu

  1. MBC kupiło wszystkie media, że tylko o tym piszą? Netowa oglądalność rekordowa nie była choć bardzo dobra. Ratingi też niezłe, ale nic ponadto. Gruba przesada z tym hitem roku…

    Choć faktem jest, że JS musi dostać Daesang w MBC. Jakikolwiek inny wybór będzie porażką tej gali. Ta „Aktorka” i tak dostanie za najlepszą tą Excelence – jak dla mnie na żadną nagrodę nie zasługuje, chyba że dwie Złote Maliny :P

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: