relacje i podsumowania wydarzeń

2015 MBC Entertainment Awards

Po raz pierwszy chyba włączyłam galę MBC Entertainment Awards na żywo. Muszę przyznać, że nawet byłam nią podekscytowana, ponieważ MBC miało w tym wiele hitowych programów. Nawet jeśli nie oglądam regularnie variety show, to zdarzało mi się włączać te z tej właśnie stacji telewizyjnej – śledziłam w tym roku przez dłuższy czas muzyczny special „Infinity Challenge”, widziałam Dok2 w „I Live Alone”, włączyłam kilka występów z „King of Mask Singer”, przez krótki czas śledziłam nowych ludzi w „We Got Married” i „Real Men”. Tak więc miałam nadzieję, że nie będę musiała googlować zwycięzców, jak przy KBS Entertainment Awards…

Prowadzącymi gali zostali Kim Sung Joo, który jest najbardziej znany z programów jTBC, aktorka Han Chae Ah, która wzięła udział w żeńskiej wersji „Real Men” i Kim Gura z „Radio Star”. Impreza zaczęła się naturalnie od występu muzycznego. Zrobiono powtórkę z „Totoga” i myślałam, że zejdę ze śmiechu, widząc Jessi tańczącą i śpiewającą piosenkę S.E.S…

2015122921272874578_00_578

Pierwsze rozdane nagrody powędrowały do nowicjuszy, a wręczyli je Yoo Jae Seok i Kwanghee z „Infinity Challenge” dla nowych wykonawców w kategorii music/talk show. Zobaczyłam kolejną parodię Yoo Ah Ina, ten rok chyba nie może się bez nich. Jeśli chodzi o zwycięzców, nie obeszli mnie za specjalnie, zdziwiłam się tylko, że tyle tych nominacji… Pozostałe nagrody w kategorii variety show wręczyli Hyungshik z ZE:A i Ye Jung Hwa z „My Little Television”. Jak zwykle można się było spodziewać zatrzęsienia gwiazd z „We Got Married” i „Real Men”, choć ucieszyłam się z nagrody dla Amber. Akurat widziałam parę odcinków z nią i była naprawdę najbardziej charyzmatyczną osobą programu. Nagroda dla Sleepy’ego była z kolei najbardziej oklaskiwaną.

Dongwan z Shinhwa i bardzo ładnie dzisiaj wyglądająca Shin Bong Sun wręczyli nagrody-zapychacze (jak dla mnie) czyli Best Teamwork Award i Friendship Award. Tę pierwszą dostały celebrytki z „Real Men”, a mowę dziękczynną wygłosiła najstarsza z nich Yoo Sun. Druga powędrowała do Kim Yong Guna (ojca Ha Jung Woo!) z „I Live Alone”, który naprawdę jest skarbem tego programu (obejrzałam jak pojechał do USA z Kangnamem).

Małżeństwo Yoon Jong Shina i Jeon Miry z „Real Men” wręczyło nagrodę New Star of the Year. Czym to się niby różni od nagrody dla rookies?! Czy nie jest to nagroda pocieszenia dla tych z „We Got Married”, którzy wcześniej niczego innego nie dostali? Przynajmniej moją irytację złagodził cudownie awkward Kwak Shi Yang, dla którego to pierwsza jakakolwiek nagroda w życiu.

Duet Jung Jun Ha & Haha z „Infinity Challenge” zostali wybrani do prezentowania nagród radiowych, których było sporo a czasu mało, więc nie mam pojęcia dlaczego uparli się powtarzać w kółko jeden i ten sam gag. W tym momencie właśnie wyrzuciło mnie z live streama na oficjalnej stronie i musiałam poszukać sobie innego. Dobrze, że ta wpadka zdarzyła się przy radiowych nagrodach, a nie innych. Po ponownym włączeniu transmisji ujrzałam akurat twarz Jonghyuna i się ucieszyłam, wyobrażając sobie dziką radość mojej współlokatorki, wielkiej fanki SHINee.

W ramach jednego z obowiązkowych występów można było zobaczyć parodię „King of Mask Singer”. Jedna z gwiazd programu, Solji z EXID, wykonała imponujący cover Maria z filmu „200 Pounds Beauty”, ale zaraz po niej dziennikarka „Section TV” Park Seul Ki wykonała swój gag.

20151229103649_785769_450_520Kim Young Chul wszedł na plecach Jung Kyeo Woona, aby zaprezentować razem PD Award i nagrodę dla scenarzysty. Kolejną dziwną parą prezenterów byli aktor Lim Won Hee i występująca wcześniej Solji, którzy uznawani są za swoje kalki. Ja tam nie widzę podobieństwa… Wręczyli nagrodę za zasługi teamowi „Infinity Challenge”. Czyżby oznaczało to, że nikt od nich nie dostanie w tym roku Daesanga? Nawet sam Yoo Jae Seok pozwolił sobie na taki komentarz…

Na tym zakończyła się pierwsza połowa gali. Druga rozpoczęła się występem uczestników „We Got Married” – Kim So Yeon i Kwak Shi Yanga z piosenką przewodnią, Kang Ye Won i Oh Min Seoka z Oh Yeah, które nagrali w programie oraz idoli Joy i Sungjae w coverze Bruno Marsa – Marry You. Wyjawiono też wreszcie nominowanych do Daesanga. W tym roku były to tylko dwie osoby – Yoo Jae Seok i Kim Gura. Kim Young Chul i Park Myung Soo mieli bardzo kwaśne miny, nie będąc nominowanymi.

201512292242770281_568290329b207PD programu „My Little Television” i Choa wręczyli pierwsze nagrody drugiej połowy gali czyli nagrody popularności. Widząc nazwiska z „We Got Married”, doszłam do konkluzji, że tylko Kim So Yeon zostaje od nich bez nagrody, więc dostanie pewnie Excellence. Nagrodę popularności dla piosenkarzy dostali natomiast EXO… Nie mam pojęcia, skąd się biorą ci wszyscy ludzie na widowni, aby odebrać swoje trofea.

Para podobnych do siebie dziwaków Hong Seok Chuna i Hwang Jae Geuna ogłosiła, kto został najlepszą parą w głosowaniu widzów. Myślę, że fandomy się zgadały i ruszyły do pracy, ponieważ inne nominacje wydały mi się ciekawsze.

Kyuhyun i Cao Lu, która stała się natychmiastową gwiazdką po występie w „Radio Star”, zostali parą prezenterów Special Award czyli kolejnych nagród pocieszenia. Miałam nadzieję, że zaraz po nich zacznie się wreszcie wręczanie Excellence, ponieważ mijały już dwie i pół godziny transmisji… Na szczęście tak się właśnie stało. Ich wręczaniem w kategorii music/talk show zajęli się Kang Ye Won i Oh Min Seok, a Excellence dostali m.in. Lim Ji Yeon, co było dla mnie dużym szokiem, że przeskoczono w jej przypadku poziom nowicjusza lub Kim Yeon Woo, który wygrał sporo odcinków w „King of Mask Singer”. Pozostałe Excellence wręczyła druga para z WGM, Kim So Yeon i Kwak Shi Yang, więc moje przewidywania o nagrodzie dla niej się nie sprawdziły.

Przekomiczna para Jeon Hyun Moo i Jessi zajęła się wręczaniem Top Excellence w kategorii music/talk show. Nie wiedziałam, że jej ideałem jest Ha Jung Woo… Poza tym znowu, tak jak u KBSu, zabrakło żeńskich nominacji… Naprawdę tak trudno zatrudnić kobiety w talk showach? Przecież nie jest to nic nienormalnego! Pozostałe nagrody zaprezentowali Kim Guk Jin i Lim Ji Yeon. Kim So Yeon dostała wreszcie jakąś nagrodę, chociaż nie mogę uwierzyć, że pierwsze Top Excellence w jej życiu jest za variety show, a nie dramę! Gagman Kim Young Chul (nie mylić z aktorem) również dostał swoje pierwsze Top Excellence, ale gdzie chociażby nominacja dla Park Myung Soo?! Najważniejszymi zwycięzcy tej gali byli „Infinity Challenge” nagrodzone przez Kim Yong Guna i Hwang Seok Jung oraz Kim Gura, któremu Daesanga wręczyła Hwang Jung Eum, poważna kandydatka do tego aktorskiego w tym roku. Chyba nie wypadało dać drugiego z rzędu Yoo Jae Seokowi, mimo że dostał ich już z jakieś dziesięć. „Infinity Challenge” było w tym roku super-popularne, ale chyba zostało programem do poświęcenia.

325739_275665_4710

Obejrzałam galę KBS Entertainment Awards po fakcie, aby spisać nominacje, ale muszę stwierdzić, że bardziej podobała mi się ta od MBC, pomimo wielu nic nieznaczących nagród. Oczywiście miało to związek z tym, że bardziej się orientowałam w rozrywkowej ofercie tej stacji, no i nie było żadnego wygłupiania się, jak przy „Gag Concert”. Jutro odbędzie się gala SBS Entertainment Awards, której jestem ciekawa tylko z jednego powodu – oni mają jakiekolwiek popularne programy poza „Running Manem”? Nie będę jej jednak oglądać, ponieważ MBC Drama Awards są ważniejsze. Do następnego!

Lista zwycięzców:

Daesang:

Kim Gura (Radio Star / My Little Television)

Viewers Choice’s Best Program:

I Live Alone
Infinity Challenge
King of Mask Singer
My Little Television
Real Men 2
We Got Married

Top Excellence:

music/talk show category:
Kim Guk Jin (Radio Star / Section TV)
Kim Sung Joo (King of Mask Singer)
Shin Dong Yeop (Quiz to Change the World)
Yoon Jong Shin (Radio Star)

variety show category (mężczyźni):
Haha (Infinity Challenge)
Jeon Hyun Moo (I Live Alone)
Jung Jun Ha (Infinity Challenge)
Kim Young Chul (I Live Alone / Real Men)
Lim Won Hee (Real Men)

variety show category (kobiety):
Ahn Young Mi (Real Men – Female Edition)
Han Chae Ah (Real Men – Female Edition)
Kang Ye Won (Real Men – Female Edition / We Got Married)
Kim So Yeon (We Got Married)
Lee Da Hee (Real Men – Female Edition)

Excellence:

music/talk show category (mężczyzna):
Hwang Je Sung (Section TV / We Got Married)
Kim Yeon Woo (King of Mask Singer)
Kyuhyun (Radio Star)
Lee Yoon Seok (King of Mask Singer)
Minho z SHINee (Music Core)

music/talk show category (kobieta):
Gummy (King of Mask Singer)
Hong Ji Min (King of Mask Singer)
Lim Ji Yeon (Section TV)
Shin Bong Sun (King of Mask Singer)
Yangpa (I Am Singer 3)

variety show category (mężczyzna):
Baek Jong Won (My Little Television)
Dongwan z Shinhwa (I Live Alone)
Jung Kyeo Woon (Real Men)
Yook Joong Wan z Rose Motel (I Live Alone)

variety show category (kobieta):
Hwang Seok Jung (I Live Alone)
Jeon Mira (Real Men – Women Edition)
Kim Hyun Sook (Real Men – Female Edition)
Lee Guk Joo (I Live Alone)
Sayuri (Real Men – Women Edition)

Special Award:

Kim Young Man (My Little Television)
Shin Bong Sun (King of Mask Singer)
Jeon Mira (Real Men – Female Edition)

Best Teamwork Award:

Real Men – Female Edition

Friendship Award:

Kim Yong Gun (I Live Alone)

PD Award:

Kim Gura, Yoon Jong Shin, Kyuhyun i Kim Guk Jin (Radio Star)

Writer of the Year Award:

Park Won Woo (King of Mask Singer)
Lee Eon Joo (Infinity Challenge)

Najlepsza para:

Joy & Sungjae (We Got Married)

Nagroda popularności:

music/talk show category:
Minho z SHINee (Music Core)

variety show category:
Kang Ye Won (We Got Married / Real Men)
Oh Min Seok (We Got Married)
Lim Won Hee (Real Men)
Jeon Hyun Moo (I Live Alone)

singers category:
EXO

Rookie Award:

music/talk show category (mężczyzna):
Dongwoon z Beast (King of Mask Singer)
Kim Hyung Seok (King of Mask Singer)
Kim Min Jae (Music Core)
Sandeul z B1A4 (King of Mask Singer)
Yoon Park (Radio Star)

music/talk show category (kobieta):
Kim Sae Ron (Music Core)
Park Na Rae (Radio Star / My Little Television)
Seo Ye Ji (Quiz to Change the World)
Shin Go Eun (Section TV)
Yeo Eun (King of Mask Singer)

variety show category (mężczyzna):
Kang Min Hyuk z CNBLUE (I Live Alone)
Kwak Shi Yang (We Got Married)
Oh Min Seok (We Got Married)
Sleepy z Untouchable (Real Men)
Sungjae z BtoB (We Got Married / King of Mask Singer)

variety show category (kobieta):
Amber z f(x) (Real Men – Female Edition)
Choa z AOA (My Little Television)
Jessi (Real Men – Female Edition)
Joy z Red Velvet (We Got Married)
Seo Yuri (My Little Television)

New Star of the Year:

Kwak Shi Yang (We Got Married), Joy z Red Velvet (We Got Married), Choa z AOA (We Got Married / My Little Television)

Lifetime Achievement Award:

obsada „Infinity Challenge”

Kategoria radiowa:

Top Excellence:

Jeon Hyun Moo

Excellence:

Lee Jin Woo, Jonghyun z SHINee

Rookie Award:

Seo Kyung Seok, Shin Bong Sun

Zdjęcia z czerwonego dywanu:

1 komentarz dotyczący “2015 MBC Entertainment Awards

  1. Jak dla mnie MBC Entertainment Awards najprzyjemniej się oglądało, bo nie czuć było tych suchych skeczy jak podczas rozdania nagród SBS-u (nie znam programu ale wygląda jak nieśmieszny „Gag concert”) i szywności i formalizmu jak podczas rozdania nagród KBS-u.
    Poważnie jako fanka „Infifnity Challenge” trudno mi się zgodzić z autorką odnośnie tego, że HaHa i Junha, że ten gag był za długi. Oglądając ostatnie odcinki IC Doto jambo to hit i można było się spodziewać nagród dla IC, ponieważ to jest 10 rocznica powstania programu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: