2015 MBC Drama Awards

Po raz pierwszy chyba tak się przejmowałam MBC Drama Awards… W zeszłym roku oczywiście bardzo mnie obchodziło czy Jang Hyuk i Shin Ha Kyun dostaną nagrody, ale w tym moje zaangażowanie emocjonalne znacznie się pogłębiło za sprawą Ji Sunga. Dostanie swojego zasłużonego Daesanga czy stanie się on nagrodą popularności dla Hwang Jung Eum? Miałam złe przeczucia, jednocześnie iskierkę nadziei, a główna nagroda po raz drugi miała zostać wręczona zwycięzcy głosowania widzów, więc liczyłam na obiektywizm Koreańczyków. A może „Kill Me, Heal Me” jest za starą dramą, żeby o niej pamiętano?

Zaczęłam zbierać zdjęcia z czerwonego dywanu jeszcze przed włączeniem transmisji i muszę przyznać, że było na nim w bród celebrytów, no ale właśnie – byli to jacykolwiek aktorzy drugoplanowi, którzy zagrali w tym roku w dramach MBC i najwyraźniej nie mieli co dzisiaj ze sobą zrobić, więc przyszli. Nie chciało mi się wierzyć, że jakaś Lizzy z After School miałaby zostać nominowana za cokolwiek… ale musi mieć dobrego sponsora, bo jej zdjęć było najwięcej ze wszystkich!

Gala prowadzona przez Shin Dong Yeopa i Lee Sung Kyung rozpoczęła się jej występem wokalnym (w końcu wzięła udział w „King of Mask Singer”). Widząc w tym tygodniu Seolhyun lub Han Chae Ah w rolach prowadzących, muszę powiedzieć, że Lee Sung Kyung jak do tej pory wydała mi się najbardziej przygotowana, wygadana i przede wszystkim odważna.

Normalnie gale nagród rozpoczynają się od nowicjuszy, ale jako że Daesang od MBC wręczany jest zwycięzcy głosowania, przedstawiono najpierw nominowanych do tej nagrody, których było dwa razy więcej niż w ostatnim roku. To wszystko i tak zasłona dymna, od miesiąca artykuły wskazują na Ji Sunga lub Hwang Jung Eum, co nie?

Go Sung Hee i Siwan czyli zeszłoroczni zwycięzcy mieli wręczyć pierwsze nagrody dla nowych aktorów w miniserii. Zdziwiłam się, że przedstawiono nominowanych jednym tchem i to od razu obu płci, ale wielokrotnie uprzedzano, że nie ma czasu i trzeba się streszczać. Przykro mi, że Ji Soo nic nie dostał, ale jestem zadowolona ze zwycięzców z „The Scholar Who Walks The Night”. Sooyoung i Kwon Yul wręczyli nagrody w kategorii długich dram. Znowu zwycięzca był zwięzły, a zwyciężczyni rozklejona. Ostatnią kategorię zaprezentowali Choi Tae Jun i Sunhwa, również zeszłoroczni zwycięzcy. Nagrodę dostała oczywiście prowadząca gali Lee Sung Kyung. Zdziwiło mnie tylko, że rzeczywiście „Legendary Witches” traktowane jest jak tegoroczna drama – była nominowana już w zeszłym roku!

2015123018224814688_1

Naturalnie Yoon Chan Young i Kim Ji Young wręczyli nagrody dla aktorów dziecięcych. Dla Yang Han Yeola jest to druga nagroda w życiu po „The Greatest Love”.

Prowadzący gali ogłosili zwycięzców w kategorii najlepszy scenariusz. Jak zwykle były to dziwne wybory, a Ha Chung Ok, która napisała „Make a Woman Cry”, wygłosiła najkrótszą mowę ever, zaraz po So Ji Subie sprzed kilku lat za „Ghost”. Zaraz po tym nastąpił kolejny występ – Ahn Se Ha zaśpiewał OST do „She Was Pretty”, w którym zagrał. Dołączyła do niego Hong Jin Young. To był lekki zgrzyt jak po balladzie wykonali Love Battery, które średnio im się razem udało…

Jeden z PD MBC i Jang Young Nam mieli ogłosić zwycięzcę PD Award wybranego przez przedstawicieli wszystkich trzech stacji. Tak jak się spodziewałam, nagrodę dostała Hwang Jung Eum… Miałam tylko nadzieję, że nie przełoży się to na Daesanga dla niej, bo moje nadzieje związane z Ji Sungiem coraz boleśniej malały.

Szefowie kuchni Choi Hyun Seok i Oh Se Deuk wręczyli pierwsze w historii nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego MBC. Już przy ogłoszeniu wcześniej tej kategorii wiedziałam, że stworzono ją tylko po to, żeby dać coś Hwang Seok Jung… Dostała też wczoraj Excellence na Entertainment Awards. Nie miałam jednak pojęcia, że kosztem tego zlikwidowano po prostu Golden Acting Awards. Nagrody dla aktorów w długich dramach wręczyła urocza para Kim Yoo Jung i Ji Soo, a kategorią dram specjalnych zajęli się Park Seo Joon i Hwang Seok Jung, którzy nie mogli zostawić swoich postaci z „She Was Pretty”.

Następne były fanserwisowe kategorie, które zostały poprzedzone materiałem filmowym z romantycznymi momentami w dramach. W kategorii najlepsza para wywiązał się komiczny trójkąt między Hwang Jung Eum, Ji Sungiem i Park Seo Joonem, gdyż panowie również byli nominowani jako para. Tę nagrodę (jak i nagrodę popularności) wręczyli Jung Kyung Ho i Jang Nara, których drama „One More Happy Ending” będzie mieć premierę w styczniu (w zeszłym roku podobną rolę mieli Ji Sung i Hwang Jung Eum przed premierą „Kill Me, Heal Me”). Różnicą jednego procenta wygrali Ji Sung i Park Seo Joon przed Ji Sungiem i Hwang Jung Eum. Ostatnio najlepszą parą tej samej płci byli Song Joong Ki i Yoo Ah In w 2010 roku za „Sungkyunkwan Scandal” KBSu. W sumie nie sądziłam, że Park Seo Joon jest aż tak popularny… Może to kwestia tego, że „She Was Pretty” wciąż jest jeszcze w pamięci widzów, bo przez jakiś czas byłam pewna, że jeśli chodzi o głosowanie, to Ji Sung jest wszędzie murowanym kandydatem.

XvLb187oYERT635871167685925190

Na tym zakończyła się pierwsza połowa gali, a druga rozpoczęła się od występu musicalowego aktorów z „Rebecca”, spośród których rozpoznałam tylko Song Chang Ui oraz nowej kategorii Top 10 MBC Drama Stars, którą przedstawił Jung Jin Young. To całkiem fajne, że naprawdę nagrodzono w niej gwiazdy MBC bez względu na ich obecność na gali. Nie spodziewałam się żadnej nagrody dla Kim Hee Sun na przykład…

Para zwycięzców z „The Scholar…”, Lee Soo Hyuk i Lee Yoo Bi zajęli się wręczaniem pierwszych Excellence w kategorii miniserii. Spodziewałam się nagrody dla Park Seo Joona, ale i tak mnie rozczulił swoim rozklejeniem się pomimo wcześniejszego, kilkukrotnego już wejścia na ten podest. Również bardzo się ucieszyłam z nagrody dla Kang Sory. To w sumie prawidłowy układ – ona dostaje nagrodę za aktorstwo, a Yoo Yeon Seok jest gwiazdką. Z kolei Jung Jun Ha z „Infinity Challenge” i Baek Jin Hee zajęli się wręczeniem Excellence w kategorii dram specjalnych (myślałam, że wręczy sama sobie, ale nie!), a ostatnie nagrody ogłosili Kim Hee Won i Kim Ji Young. Park Young Kyu drugi raz z rzędu śpiewał operę…

374465_164239_167

Świeży zwycięzcy Excellence Park Young Kyu i Oh Hyun Kyung zostali wybrani do wręczenia Top Excellence w kategorii miniserii, które przewidywałam oczywiście dla Ji Sunga i Hwang Jung Eum (dla niej to trzecie Top Excellence trzeci rok z rzędu – pokonuje w tym Gong Hyo Jin). Muszę zresztą się pochwalić, że dobrze wytypowałam wszystkich zwycięzców Top Excellence, patrząc w trakcie gali na podział dram. Dodam, że nagrody w kategorii dram specjalnych wręczyła para z „Jang Bo Ri is Here!, Kim Ji Hun i Oh Yeon Seo, a pozostałe Jung Il Woo i Kang Sora.

Kim Sung Ryung i Yoon Park ogłosili dramę roku, którą zostało w głosowaniu internautów „Kill Me, Heal Me”. To na nowo rozbudziło we mnie nadzieję na Daesanga dla Ji Sunga. Główną nagrodę mieli wręczyć jak zwykle przedstawiciel MBC i zeszłoroczna laureatka, Lee Yuri. I DOSTAŁ JĄ. POMIMO TEGO CAŁEGO SZUMU MEDIALNEGO WOKÓŁ HWANG JUNG EUM. Choć raz coś poszło po mojej myśli na gali MBC…


Lista zwycięzców:

Daesang:

Cha Seung Won (Hwajeong)
Hwang Jung Eum (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
Jeon In Hwa (Legendary Witches / My Daughter, Geum Sa Wol)
JI SUNG (Kill Me, Heal Me)
Kim Hee Sun (Angry Mom)
Kim Jung Eun (Make a Woman Cry)

Drama Roku:

KILL ME, HEAL ME
Legendary Witches
Make a Woman Cry
My Daughter Geum Sa Wol
She Was Pretty

Top Excellence:

Aktor w miniserii:
Ji Hyun Woo (Angry Mom)
JI SUNG (Kill Me, Heal Me)
Jung Joon Ho (Sweet Savage Family)
Lee Jun Ki (The Scholar Who Walks The Night)

Aktorka w miniserii:
HWANG JUNG EUM (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
Kim Hee Sun (Angry Mom)
Moon Jung Hee (Sweet Savage Family)

Aktor w dramie specjalnej:
Cha Seung Won (Hwajeong)
Jang Hyuk (Shine or Go Crazy)
JUNG JIN YOUNG (Glamorous Temptation)
Lee Jong Hyuk (The Queen’s Flower)

Aktorka w dramie specjalnej:
Choi Kang Hee (Glamorous Temptation)
JEON IN HWA (Legendary Witches / My Daughter Geum Sa Wol)
Kim Sung Ryung (The Queen’s Flower)
Oh Yeon Seo (Shine or Go Crazy)

Aktor w długiej dramie:
Ahn Jae Mo (The Great Wives)
Jung Bo Seok (A Daughter Just Like You)
SONG CHANG UI (Make a Woman Cry)

Aktorka w długiej dramie:
Kang Sung Yeon (The Great Wives)
Kim Hye Ok (A Daughter Just Like You)
KIM JUNG EUN (Make a Woman Cry)
Park Sun Young (Woman of Storm)

Excellence:

Aktor w miniserii:
Jung Woong In (Sweet Savage Family)
PARK SEO JOON (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
Siwon z Super Junior (She Was Pretty)
Yoo Yeon Seok (Warm and Cozy)

Aktorka w miniserii:
Go Jun Hee (She Was Pretty)
KANG SORA (Warm and Cozy)
Lee Yoo Bi (The Scholar Who Walks The Night)
Oh Yoon Ah (Angry Mom)

Aktor w dramie specjalnej:
Joo Sang Wook (Glamorous Temptation)
Kim Jae Won (Hwajeong)
SON CHANG MIN (My Daughter Geum Sa Wol)
Yoon Hyun Min (My Daughter Geum Sa Wol)

Aktorka w dramie specjalnej:
Baek Jin Hee (My Daughter Geum Sa Wol)
Kim Mi Sook (The Queen’s Flower)
Lee Yeon Hee (Hwajeong)
OH HYUN KYUNG (Legendary Witches)
Park Won Sook (My Daughter Geum Sa Wol)

Aktor w długiej dramie:
Kang Kyung Jun (A Daughter Just Like You)
Oh Dae Kyu (Make a Woman Cry)
PARK YOUNG KYU (Mom)

Aktorka w długiej dramie:
CHA HWA YEON (Mom)
Ha Hee Ra (Make a Woman Cry)
Kim Ji Young (The Great Wives)
Woo Hee Jin (A Daughter Just Like You)

Najlepszy aktor(ka) drugoplanowy:

Aktor w miniserii:
Ahn Se Ha (She Was Pretty)
KIM HEE WON (Angry Mom)
Kim Sung Oh (Warm and Cozy)
Lee Sung Jae (Warm and Cozy)

Aktorka w miniserii:
Go Soo Hee (Angry Mom)
HWANG SEOK JUNG (She Was Pretty)
Kim Hee Jung (Warm and Cozy)
Shin Dong Mi (She Was Pretty)

Aktor w dramie specjalnej:
Choi Dae Chul (My Daughter Geum Sa Wol)
Jo Han Chul (The Queen’s Flower)
Jung Woong In (Hwajeong)
KIM HO JIN (Glamorous Temptation)

Aktorka w dramie specjalnej:
Do Ji Won (My Daughter Geum Sa Wol)
Jang Young Nam (The Queen’s Flower / Glamorous Temptation)
KIM SUMI (Legendary Witches)
Na Young Hee (Glamorous Temptation)

Aktor w długiej dramie:
In Kyo Jin (Make a Woman Cry)
Kang Sung Min (A Daughter Just Like You)
Lee Jong Won (The Great Wives)
LEE MOON SHIK (Mom)

Aktorka w długiej dramie:
Jin Hee Kyung (Mom)
Jin Ye Sol (The Great Wives)
Kim Ji Young (Make a Woman Cry)
LEE BO HEE (Apgujeong Midnight Sun / The Great Wives)

Najlepszy nowy aktor(ka):

Aktor w miniserii:
Baro z B1A4 (Angry Mom)
Ji Soo (Angry Mom)
LEE SOO HYUK (The Scholar Who Walks The Night)
Park Yoo Hwan (She Was Pretty)

Aktorka w miniserii:
Kim So Eun (The Scholar Who Walks The Night)
LEE YOO BI (The Scholar Who Walks The Night)
Lizzy z After School (Angry Mom)
Shin Hye Sun (She Was Pretty)

Aktor w dramie specjalnej:
Do Sang Woo (Legendary Witches / My Daughter Geum Sa Wol)
Nam Joo Hyuk (Glamorous Temptation)
Seo Kang Jun (Hwajung)
YOON HYUN MIN (My Daughter Geum Sa Wol)
Yoon Park (The Queen’s Flower)

Aktorka w dramie specjalnej:
Ha Yeon Soo (Legendary Witches)
LEE SUNG KYUNG (The Queen’s Flower)
Park Se Young (My Daughter Geum Sa Wol)
Song Ha Yoon (My Daughter Geum Sa Wol)

Aktor w długiej dramie:
KANG EUN TAK (Apgujeong Midnight Sun)
Lee Dong Ha (Eve’s Love)
Na Jong Chan (Mom)
Yoon Jong Hun (A Daughter Just Like You)

Aktorka w długiej dramie:
Choi Ye Seul (Mom)
Dohee (Mom)
Jung Hye Sung (A Daughter Just Like You)
PARK HANA (Apgujeong Midnight Sun)

Najlepszy aktor(ka) dziecięcy:

Aktor:
YANG HAN YEOL (She Was Pretty)

Aktorka:
KAL SO WON (My Daughter Geum Sa Wol / Glamorous Temptation)

Top 10 MBC Drama Stars:

BAEK JIN HEE (My Daughter Geum Sa Wol)
CHA SEUNG WON (Hwajeong)
HWANG JUNG EUM (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
JI SUNG (Kill Me, Heal Me)
KIM HEE SUN (Angry Mom)
KIM YOO JUNG (Angry Mom)
KIM SUNG RYUNG (The Queen’s Flower)
LEE JUN KI (The Scholar Who Walks The Night)
PARK SEO JOON (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
YOO YEON SEOK (Warm and Cozy)

Najlepsza para:

Jang Hyuk & Oh Yeon Seo (Shine or Go Crazy)
Ji Soo & Kim Hee Sun (Angry Mom)
Ji Sung & Hwang Jung Eum (Kill Me, Heal Me)
Lee Jong Hyuk & Kim Sung Ryung (The Queen’s Flower)
Lee Jun Ki & Lee Yoo Bi (The Scholar Who Walks The Night)
Park Seo Joon & Hwang Jung Eum (She Was Pretty)
PARK SEO JOON ♥ JI SUNG (Kill Me, Heal Me)
Park Young Kyu & Cha Hwa Yeon (Mom)
Song Chang Ui & Kim Jung Eun (Make a Woman Cry)
Yoo Yeon Seok & Kang Sora (Warm and Cozy)
Yoon Hyun Min & Baek Jin Hee (My Daughter Geum Sa Wol)
Yoon Park & Lee Sung Kyung (The Queen’s Flower)

Nagroda popularności:

Aktor:
Cha Seung Won (Hwajeong)
Jang Hyuk (Shine or Go Crazy)
Ji Hyun Woo (Angry Mom)
Ji Sung (Kill Me, Heal Me)
Joo Sang Wook (Glamorous Temptation)
Lee Jong Hyuk (The Queen’s Flower)
Lee Jun Ki (The Scholar Who Walks The Night)
PARK SEO JOON (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
Seo Kang Jun (Hwajeong)
Siwon z Super Junior (She Was Pretty)
Song Chang Ui (Make a Woman Cry)
Yoo Yeon Seok (Warm and Cozy)
Yoon Hyun Min (My Daughter Geum Sa Wol)
Yoon Park (The Queen’s Flower)

Aktorka:
Baek Jin Hee (My Daughter Geum Sa Wol)
Choi Kang Hee (Glamorous Temptation)
Go Jun Hee (She Was Pretty)
HWANG JUNG EUM (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)
Jeon In Hwa (My Daughter Geum Sa Wol)
Kang Sora (Warm and Cozy)
Kim Hee Sun (Angry Mom)
Kim Jung Eun (Make a Woman Cry)
Kim Sung Ryung (The Queen’s Flower)
Kim Yoo Jung (Angry Mom)
Lee Sung Kyung (The Queen’s Flower)
Lee Yeon Hee (Hwajeong)
Lee Yoo Bi (The Scholar Who Walks The Night)
Oh Yeon Seo (Shine or Go Crazy)

PD Award:

HWANG JUNG EUM (Kill Me, Heal Me / She Was Pretty)

Najlepszy scenariusz:

HA CHUNG OK (Make a Woman Cry)
JO SUNG HEE
(She Was Pretty)

Zdjęcia z czerwonego dywanu:


Poprzednie edycje MBC DRAMA AWARDS:

2011 | 2012 | 2013 | 2014 | ogólny spis podsumowań

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.