2015 KBS Drama Awards

W zeszłym roku włączyłam transmisję gali KBS kosztem SBSu, więc postanowiłam dla bycia sprawiedliwą zrobić teraz odwrotnie, ale KBS zaczął się dwadzieścia minut wcześniej… Jak zatem miałam tego nie włączyć? Czerwony dywan uginał się od ludzi, chociaż miałam wrażenie, że więcej tam gwiazd z grzeczności i zeszłorocznych aktorów niż rzeczywiście nominowanych… Niemniej tegoroczne rozdanie KBS Drama Awards początkowo było dla mnie ekscytujące – chyba można było liczyć na nieco więcej sprawiedliwości, kiedy stacja nie miała prawie żadnych hitów?

Przy zbieraniu wcześniej nominacji i przygotowaniu szkicu tej relacji, natrafiłam na stronie KBSu na oficjalny podział dram na kategorie, w których byli nagradzani ich aktorzy. Przedstawiał się następująco:

Mini-serie:

 • Eccentric Daughter-in-Law
 • I Remember You
 • Masked Prosecutor
 • Oh My Venus
 • Orange Marmalade
 • The Producers
 • Sassy Go Go
 • Spy
 • Who Are You – School 2015

Średnie dramy:

 • Assembly
 • Blood
 • Gaekju
 • Unkind Women

Długie dramy:

 • All About My Mom
 • Bluebird’s House
 • Jing Bi Rok

Dramy codzienne:

 • All Is Well
 • In The Still Green Days
 • Love on a Rooftop
 • My Home’s Honey Jar
 • Protect The Family
 • The Stars Are Shining
 • You Are The Only One

Przy takim podziale trudno mi było przewidzieć nominowanych w kategorii mini-serii, ponieważ powinno ich być około 5-6, więc z kogo miano niby zrezygnować? W pozostałych kategoriach z kolei wiało pustkami, więc spodziewałam się albo wyciągniętych na siłę nominacji, albo skromnej liczby 3. Ale przecież zawsze można było w ostatniej chwili coś zmienić, co nie? Nie zdziwiłoby mnie to w koreańskiej telewizji.

Prowadzącymi gali zostali Jeon Hyun Moo (a prowadził wczoraj SBS Entertainment Awards!) i aktorzy Kim So Hyun oraz Park Bo Geom, dla których oczywiście należało się spodziewać nagród, skoro podjęli się tego zadania. Nie macie jednak wrażenia, że gdyby nie „Answer 1988”, nie pamiętano by w ogóle, że mieli takiego Park Bo Geoma w „I Remember You”?

Gala rozpoczęła się bardzo elegancko oficjalnym powitaniem gości i pozostałych MC przez Jeon Hyun Moo, kiedy na scenie tańczyły tancerki kabaretowe. Dobrze, że nie zaczęło się od żadnego kpopu… Po skrócie z czerwonego dywanu szybko przeszli do nagród dla aktorów dziecięcych, które wręczyli zeszłoroczni zwycięzcy Kwak Dong Yeon i Hong Hwa Ri. Kim Sae Ron po raz kolejny nic nie dostała…

Jo Dal Hwan i prowadząca gali Kim So Hyun wręczyli nagrody w kategorii Drama Special, w której w zeszłym roku wygrali. Bong Tae Kyu i Yoo Oh Sung są nazwiskami, które od lat się w niej pojawiają, ale liczyłam na nagrodę dla Kim Dae Myunga. Już po obejrzeniu „Red Moon” wiedziałam, że będzie nominowany…

Kolejną kategorią w kolejności byłyby nagrody dla najlepszych nowych aktorów, więc nominowani w ramach przedstawienia się wystąpili na scenie z coverem g.o.d – One Candle, ale zaraz wyszedł na scenę Shin Sung Rok, aby wręczyć nagrody aktorom drugoplanowym, więc byłam nieco zmylona tym wszystkim. Nominacji było wiele, nagrodę dostał m.in. Park Bo Geom. Byłam w szoku, ale tym pozytywnym. Nagroda dla aktora drugoplanowego ma jakieś znaczenie…

Jak zawsze pokazali urywki z nadchodzących dram w 2016 roku. Muszę przyznać, że „Descendants of the Sun” wygląda bardzo dobrze… Pokazali też „Indiscreetly Fondly” z Kim Woo Binem i Suzy – z pewnością więcej dram powinno być kręconych wcześniej, tak jak te.

Kim Jae Jun i Kim Min Soo z nowej dramy codziennej wręczyli nagrody popularności czyli tak naprawdę nagrody pocieszenia od KBSu, bo internauci decydują o Netizen Award. Wiedziałam, że Seolhyun musi coś dostać… Nie sądziłam jednak, że Jo Bo Ah również jest czegoś warta. Gratulacje dla Park Bo Geoma za drugą nagrodę!

Po tym nastąpił kolejny przerywnik z występem ALi. Oglądając dwie gale równocześnie, miałam wrażenie, że prześcigają się w ten sposób, kto zrobi dłuższą transmisję… Potem sobie jednak uświadomiłam, że Sungjae musi się przetransportować z SBSu do KBSu, a przecież śpiewał tam jeszcze przed paroma minutami… Kim Seul Ki i Seo In Guk ogłosili zwycięzców nagród dla najlepszych nowych aktorów… i moje przewidywania się nie sprawdziły, wygrał Yeo Jin Goo. Widziałam przecież Sungjae na czerwonym dywanie, myślałam, że jest pewniakiem!

Nagrody internautów wręczyli Sam Okyere i Kan Mi Yeon, którzy grają w nadchodzącym „Moorim School”. Tutaj mogłam się spodziewać dziwnych wyników, znając chińskich zapalonych internautów i przez chwilę szukałam w tym powodu, dla którego mieliby przyjść na galę Ahn Jae Hyun i Goo Hye Sun. Był to ślepy strzał, bo nagrody dostali Kim Soo Hyun i Kim So Hyun. Może nagroda dla pary zatem?!

Następne było PD Award trzech stacji telewizyjnych, którego kompletnie nie potrafiłam przewidzieć. Kim Soo Hyun? Był poważnym kandydatem do Daesanga, ale było o wiele więcej wartych tego wyróżnienia aktorów… Nagrodę, która powędrowała do weteranki Kim Hye Ja, wręczyli Kim Ji Seok i przedstawiciel KBSu. Na tym skończyła się pierwsza połowa gali, która wydała mi się jakaś pusta… Ile chcieli tych nagród zmieścić w drugiej części?!

Transmisja wznowiła się jakimś patetycznym występem Kim Hyang Ki, który wychwalał dramy. Aż wyłączyłam głos, bo w tym samym czasie na SBSie leciał filmik z parodiami.

Nagrody dla par były ciekawe… Sungjae wygrał nad nominalnym głównym bohaterem Nam Joo Hyukiem, Shin Min Ah i So Ji Sub wyszli niespodziewanie zza kulis, zamiast Jang Hyuka i Han Chae Ah spodziewałabym się jakiejś pary z dramy weekendowej, natomiast ostatni zwycięzcy byli trójkątem romantycznym – Kim Soo Hyun, Cha Tae Hyun i Gong Hyo Jin, ogłoszeni właśnie w ten sposób, pomimo oddzielnych par przy głosowaniu. Gong Hyo Jin nie była obecna, więc została na podeście para męsko-męska. Nawet zmontowano specjalnie dla nich materiał filmowy sugerujących ich jaką parę, mimo że postawiono pomiędzy nich kartonową Gong Hyo Jin!

1451569717_1046741

Po rozdaniu takich nagród, jedna z par, Sungjae i Kim So Hyun, wykonali OST do swojej dramy. Był naprawdę zajęci tego wieczoru… Nagrody, prezentowanie, występowanie, SBS i KBS… Zastanawiam się tylko czy ten cały szum wokół Sungjae zgaśnie po chwili, jak w przypadku np. Kangnama i już nigdy nie wzniesie się na wyższy poziom aktorstwa/bycia osobowością telewizyjną.

Rozpoczęło się wreszcie rozdawanie Excellence. W kategorii dram codziennych prezentowały Choi Yoon Young i Shin So Yul, w kategorii dram długich. Kwak Shi Yang szybko zdobył swoje pierwsze Excellence, nie debiutował w zeszłym roku może? Natomiast zwyciężczynie przewidziałam.

Para z „All About My Mom”, Oh Min Seok i Son Yeo Eun, zajęli się Excellence w kategorii miniserii. Nominacje były mniej zacięte niż myślałam. Shin Hyun Jun i Seo Ye Ji z nadchodzącego „Moorim School” rozdali Excellence dla dram średnich, a Ahn Jae Wook i So Yoo Jin z „Five Children” dla dram długich.

Chae Shi Ra z przedstawicielem KBSu zaprezentowali nagrodę za scenariusz, która powędrowała do „Unkind Women”, w którym ona zagrała. Nie zostało wiele czasu do północy w Korei, dlatego Jeon Hyun Moo zaczął chodzić między aktorami i zabawiać rozmową dla zabicia czasu. Dla mnie była to chwila na rozprostowanie kości.

Po wybiciu północy zaczął się kolejny z wcale mnie niebawiących występów, mimo że to było Norazo. Przedstawiono też kolejne z nadchodzących dram – „Moorim School”, „Page Turner” i „Jang Young Shil”. Song Il Gook wszedł na scenę w swoim kostiumie z dramy, aby zaprezentować Top Excellence. Gdy tylko zobaczyłam, że zwycięzcą jest So Ji Sub, od razu wiedziałam, że Daesang idzie do Kim Soo Hyuna – nie puściliby go bez niczego… Dostał go oczywiście z rąk poprzedniego zwycięzcy, Yoo Dong Geuna. Szokujące jest jednak to, że był to dzielony Daesang z Go Doo Shim… Nie mogli go pominąć, ale z drugiej strony był to słaby wybór, więc dorzucili do niego weterankę?!

SSI_20160101003316_V

Bardzo pozytywnie się nastawiałam do tegorocznych KBS Drama Awards, ale z każdą minutą oglądania tej gali, moje zainteresowanie przerzucało się na SBS, które może nie było stricte lepsze, ale przynajmniej miało aktorów, których darzę ogromną sympatią, więc wyważyło to rozczarowania. A jeśli chodzi o KBS… Jest to gala do zapomnienia. Z pewnością sama stacja chciałaby wymazać ten rok z pamięci.


Lista zwycięzców:

Daesang:

GO DOO SHIM (All About My Mom / Eccentric Daughter-in-Law)
KIM SOO HYUN (The Producers)

Top Excellence:

Aktor:
Jang Hyuk (Gaekju)
Jung Jae Young (Assembly)
Kim Sang Joong (Jing Bi Rok)
Kim Soo Hyun (The Producers)
SO JI SUB (Oh My Venus)

Aktorka:
CHAE SHI RA (Unkind Women)
Go Doo Shim (All About My Mom)
Gong Hyo Jin (The Producers)
Kim Hye Ja (Unkind Women)
Shin Min Ah (Oh My Venus)

Excellence:

Aktor w mini-serii:
CHA TAE HYUN (The Producers)
Joo Sang Wook (Masked Prosecutor)
Kim Soo Hyun (The Producers)
Seo In Guk (I Remember You)
So Ji Sub (Oh My Venus)

Aktorka w mini-serii:
Bae Jong Ok (Spy)
Gong Hyo Jin (The Producers)
IU (The Producers)
Jang Nara (I Remember You)
SHIN MIN AH (Oh My Venus)

Aktor w średniej dramie:
JANG HYUK (Gaekju)
Ji Jin Hee (Blood)
Jung Jae Young (Assembly)
Park Hyuk Kwon (Unkind Women)
Yoo Oh Sung (Gaekju)

Aktorka w średniej dramie:
Chae Shi Ra (Unkind Women)
Han Chae Ah (Gaekju)
Kim Hye Ja (Unkind Women)
KIM MIN JUNG (Gaekju)
Song Yoon Ah (Assembly)

Aktor w długiej dramie:
KIM GAB SOO (All About My Mom)
Kim Sang Joong (Jing Bi Rok)
KIM TAE WOO (Jing Bi Rok)
Lee Joon Hyuk (Bluebird’s House)
Lee Sang Woo (All About My Mom)

Aktorka w długiej dramie:
Choi Myung Gil (Bluebird’s House)
EUGENE (All About My Mom)
Go Doo Shim (All About My Mom)
Kyung Soo Jin (Bluebird’s House)

Aktor w codziennej dramie:
Ahn Nae Sang (Love on the Rooftop)
Jae Hee (Protect the Family)
Kim Min Soo (In Still Green Days)
KWAK SHI YANG (All Is Well)
LIM HO (The Stars Are Shining)
Sung Hyuk (You Are The Only One)

Aktorka w codziennej dramie:
Choi Yoon Young (All Is Well)
Go Won Hee (The Stars Are Shining)
HAN CHAE AH (You Are The Only One)
KANG BYUL (Protect The Family)
Lim Semi (Love on the Rooftop)
Song Ha Yoon (In Still Green Days)

Najlepszy aktor(ka) drugoplanowy:

Aktor:
Choi Il Hwa (Protect The Family)
Jang Hyun Sung (Assembly)
Kim Ji Seok (Unkind Women / Sassy Go Go)
KIM KYU CHUL (Jing Bi Rok / Gaekju)
Kim Min Kyo (You Are My Only Love)
Oh Min Seok (All About My Mom)
PARK BO GEOM (I Remember You)

Aktorka:
Jo Eun Sook (The Stars Are Shining)
Kim Hye Eun (Unkind Women / Jing Bi Rok)
KIM SEO HYUNG (Assembly)
Lee Mi Do (Sassy Go Go / Unkind Women)
Seo Yi Sook (Unkind Women)
Son Yeo Eun (All About My Mom)
UHM HYUN KYUNG (Bluebird’s House / All Is Well)

One-Act Special Award:

Aktor:
BONG TAE KYU (Trains Don’t Stop at Noryangjin Station)
Kim Dae Myung (Red Moon)
Kim Young Chul (The Wind Blows To The Hope)
Lee Joon (What’s The Ghost Doing?)
Yoo Oh Sung (Brothers’ Summer)

Aktorka:
Choi Myung Gil (Contract Man)
Jo Soo Hyang (What’s The Ghost Doing?)
KIM YOUNG OK (Snowy Road)
LEE HANA (Fake Family)

Moon Ji In (Funny Woman)

Najlepszy nowy aktor(ka):

Aktor:
Choi Tae Jun (All About My Mom)
Lee Won Geun (Sassy Go Go)
Nam Joo Hyuk (Who Are You – School 2015)
Song Jae Rim (Unkind Women)
Sungjae z BtoB (Who Are You – School 2015)
YEO JIN GOO (Orange Marmalade)

Aktorka:
CHAE SOO BIN (Bluebird’s House / Sassy Go Go)
Jo Bo Ah (All About My Mom)
Jo Soo Hyang (Who Are You – School 2015)
KIM SO HYUN (Who Are You – School 2015)
Seolhyun z AOA (Orange Marmalade)
Yoon Seo (Love on the Rooftop)

Najlepszy aktor(ka) dziecięcy:

Aktor:
Chae Sang Woo (Unkind Women)
CHOI KWON SOO (Drama Special – Brothers’ Summer)
Gil Jung Woo (All About My Mom)
Jo Hyun Do (Gaekju)
Seo Young Joo (Snowy Road)

Aktorka:
Jang Seo Hee (The Stars Are Shining)
KIM HYANG KI (Snowy Road)
Kim Ji Min (Assembly)
Kim Sae Ron (Snowy Road)
Kim Yoo Bin (The Stars Are Shining)

Nagroda popularności:

Aktor:
NAM JOO HYUK (Who Are You – School 2015)
PARK BO GEOM (I Remember You)

Aktorka:
JO BO AH (All About My Mom)
SEOLHYUN z AOA (Orange Marmalade)

Nagroda internautów:

Aktor:
Ahn Jae Hyun (Blood)
Jae Hee (Protect The Family)
Jaejoong z JYJ (Spy)
Jang Hyuk (Gaekju)
Joo Sang Wook (Masked Prosecutor)
Jung Jae Young (Assembly)
Kim Sang Joong (Jing Bi Rok)
KIM SOO HYUN (The Producers)
Kwak Shi Yang (All Is Well)
Lee Ha Yool (The Stars Are Shining)
Lee Hae Woo (In The Still Green Days)
Lee Joon Hyuk (Bluebird’s House)
Lee Sang Woo (All About My Mom)
Lee Won Geun (Sassy Go Go)
Nam Joo Hyuk (Who Are You – School 2015)
Park Bo Geom (I Remember You)
Park Jin Woo (Love on a Rooftop)
Ryu Soo Young (Eccentric Daughter-in-Law)
Seo In Guk (I Remember You)
So Ji Sub (Oh My Venus)
Song Jae Rim (Unkind Women)
Sung Hyuk (You Are The Only One)
Sungjae z BtoB (Who Are You – School 2015)
Yeo Jin Goo (Orange Marmalade)

Aktorka:
Chae Soo Bin (Bluebird’s House / Sassy Go Go)
Choi Yoon Young (All Is Well)
Dasom z Sistar (Eccentric Daughter-in-Law)
Eunji z A Pink (Sassy Go Go)
Eugene (All About My Mom)
Go Sung Hee (Spy)
Go Won Hee (The Stars Are Shining)
Gong Hyo Jin (The Producers)
Goo Hye Sun (Blood)
Han Chae Ah (You Are The Only One / Gaekju)
IU (The Producers)
Jang Nara (I Remember You)
Kang Byul (Protect The Family)
Kim Min Jung (Gaekju)
KIM SO HYUN (Who Are You – School 2015)
Lim Semi (Love on a Rooftop)
Seolhyun z AOA (Orange Marmalade)
Shin Min Ah (Oh My Venus)
Song Ha Yoon (In The Still Green Days)
Song Yoon Ah (Assembly)

Najlepsza para:

Ahn Jae Hyun & Goo Hye Sun (Blood)
CHA TAE HYUN ♥ GONG HYO JIN (The Producers)
Choi Tae Jun & Jo Bo Ah (All About My Mom)
Jae Hee & Kang Byul (Protect The Family)
Jaejoong z JYJ & Go Sung Hee (Spy)
JANG HYUK ♥ HAN CHAE AH (Gaekju)
Jung Jae Young & Song Yoon Ah (Assembly)
KIM SOO HYUN ♥ GONG HYO JIN (The Producers)
Kim Soo Hyun & IU (The Producers)
Lee Joon Hyuk & Kyung Soo Jin (Bluebird’s House)
Lee Sang Woo & Eugene (All About My Mom)
Lee Sang Yeob & Chae Soo Bin (Bluebird’s House)
Lee Won Geun & Eunji z A Pink (Sassy Go Go)
Nam Joo Hyuk & Kim So Hyun (Who Are You – School 2015)
Oh Min Seok & Son Yeo Eun (All About My Mom)
Ryu Soo Young & Dasom z Sistar (Eccentric Daughter-in-Law)
Seo In Guk & Jang Nara (I Remember You)
SO JI SUB ♥ SHIN MIN AH (Oh My Venus)
Song Jae Rim & Lee Hana (Unkind Women)
Sung Hyuk & Han Chae Ah (You Are The Only One)
SUNGJAE z BtoB ♥ KIM SO HYUN (Who Are You – School 2015)
Yeo Jin Goo & Seolhyun z AOA (Orange Marmalade)

PD Award:

KIM HYE JA (Unkind Women)

Najlepszy scenariusz:

KIM IN YOUNG (Unkind Women)

Zdjęcia z czerwonego dywanu:


Poprzednie edycje KBS DRAMA AWARDS:

2011 | 2012 | 2013 | 2014 | ogólny spis podsumowań

1 Comment

 1. Lol do bólu nijakie i mające średnią oglądalnośc Unkind Women dostało najwięcej nagród?? Pogrzało ten KBS?? No i jakaśtam nijaka w UW Chae Si Ra dostaje Topa, a SMA ŚWIETNĄ w OMV dostaje mniej ważną nagrodę…

  Dae dla KSH cóż… spodziewałem się po sukcesie Producer, ale dobrze, że dorzucili mu o wiele lepszą i tysiąckrotnie bardziej uznaną gwiazdę XD

  Lepsze te nagrody od MBC, ale też do wielu kategorii mam „ale”,,,

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.