2015 SBS Drama Awards

Byłam dzisiaj mistrzem multitaskingu i obejrzałam równocześnie obie gale SBSu i KBSu, ale jako że ta druga zaczęła się wcześniej, stała się moim priorytetem w relacjonowaniu. Zawsze mogłam sprawdzić umykające mi rzeczy na Soompi, co nie? W sumie SBS budził większą ciekawość, więc może to dobrze, że zostawiłam go na koniec?

Tuż przed dzisiejszą galą poznaliśmy wreszcie finałowych kandydatów do Daesanga – Kim Rae Wona, Joo Wona, Yoo Ah Ina i Kim Hyun Joo. Nie powiem, stawiałam na Jo Jae Hyuna, dlatego moje prognozy zwycięzców poszczególnych nagród zaczęły się walić. Miałam takie nieodparte wrażenie, że pomimo olbrzymiego szumu medialnego będzie podobnie jak w zeszłym roku – nieco rozczarowująco…

Prowadzącymi gali zostali Lee Hwi Jae (który dostał Daesanga na tegorocznych KBS Entertainment Awards) oraz aktorzy Lim Ji Yeon i Yoo Jun Sang. To naprawdę świetny rok dla niej!

Gala rozpoczęła się od skrótu czerwonego dywanu, którego MC była Lee Guk Joo, a oficjalnym otwarciem było powitanie Lee Deok Hwa oraz materiał filmowy z okazji 25-lecia SBSu.

Weteranka Choi Myung Gil wręczyła nagrody New Star Award i nastąpiła pierwsza wpadka, gdyż zabrakło trofea dla Gong Seung Yeon. Muszę stwierdzić, że miałam swoje typy i nie wszyscy zwycięzcy pokryli się z nimi, ale nie było raczej żadnych nieracjonalnych wyborów. Kto wiedział, że Byun Yo Han ma już trzydzieści lat?!

W ramach występów zwycięzców powyższej kategorii Hyungshik zaśpiewał OST do „All In”, Gong Seung Yeon OST do „You Who Came From The Stars”, a później do „Secret Garden” w duecie z Sungjae. Później on wykonał ten legendarny soundtrack do „Stairway to Heaven” z Lee Yeol Eum. Ona i Hyungshik zaśpiewali piosenkę z „Lovers in Paris” – co to za trójkąty?! Doszło nawet do duetu Hyunghika i Sungjae przy piosence z „Piano”…

Lee Kwang Soo i Jin Kyung wręczyli pierwsze poważniejsze nagrody aktorskie, Special Award, w kategorii dram długich. Kwang Soo ma nowy nickname – „Asia’s Princess” – po pomyłce Jin Kyung. Po raz pierwszy chyba specjalnie wydzielono dramy codzienne i rozdano w tej kategorii wyróżnienia bez nominacji. Nagle „The Return of Hwang Geum Bok” jest dramą dwóch kategorii?! Coś nie mogę przetrawić Jeon Mi Sun i Jung Eun Woo w różnych miejscach… Tak samo cieszę się w sumie z pierwszej w życiu znaczącej wygranej dla Park Han Byul, ale wciąż kiepsko gra.

W kategorii dram średnich nagrody wręczyli Ahn Gil Kang i Nam Gyu Ri. Jestem bardzo zadowolona ze zwycięzców, dla Yoo In Young to chyba pierwsza taka nagroda, ale z drugiej strony nie pogardziłabym też wygraną Seo Ji Hye… Miniseriami zajęli się Kim Yoo Jung i Ji Jin Hee. Nagroda dla Jung Woong Ina byłaby trzecią z rzędu w tej samej kategorii, ale dostał ją Namgoong Min, co po raz kolejny potwierdza, że opłaca się grać villainów. Zwycięstwo Lee Da Hee nad Yoon Jin Seo i Jang So Yeon zdziwiło mnie jednak…

Oczywiście nie mogło zabraknąć parodii… Bae Hae Sun niczym Shin Sung Rok w zeszłym roku połączyła te filmiki swoim skitem, a pierwszy narysował loveline pomiędzy Joo Wonem, a Jung Woong Inem z „Yongpal”, drugi był parodią „K-pop Star”, a trzecim łączono romantycznie Yoo Ah Ina z Yoon Kyun Sangiem.

Prowadzący gali ogłosili trzy najlepsze pary. Jakoś w tym roku nie miałam murowanych typów. Shin Se Kyung i Yoo Ah In? Chciałam, żeby wygrali Lim Ji Yeon i Hyungshik, ale najwyraźniej nie byli aż tak popularni. W tym samym czasie rozdawano również trofea dla par na gali KBSu.

Seo Ji Hye i przedstawiciel SBSu przedstawili zwycięzcę Producers’ Award, które pojawiło się znikąd. To chyba nie jest zeszłoroczne SBS Special Award ani PD Award od trzech stacji telewizyjnych? Prędzej to pierwsze.

Na tym skończyła się pierwsza połowa, w końcu zostały tylko najważniejsze nagrody do rozdania… Druga rozpoczęła się wykonaniem OSTu do „Six Flying Dragons” w historycznych dekoracjach i ze specjalnym udziałem Yoon Kyun Sanga. Po tym weteran Kim Yong Gun jeszcze raz ogłosił zwycięzców Top 10 Stars, których poznaliśmy na początku gali. Muszę przyznać, że różnili się od tego, co zakładałam, ponieważ wcześniej SBS wypuściło listę nominowanych do nagrody popularności i było ich dokładnie dziesięcioro. Założyłam więc, że to również lista Top 10 Stars, ale w finałowym rozrachunku mieliśmy Moon Geun Young i Yoochuna zamiast Su Ae i Kim Rae Wona. Nagroda popularności również mnie zaskoczyła, gdyż zawsze jest dawana komuś z Top 10. Stawiałabym na Joo Wona, ale dostała ją Kim Hyun Joo. „I Have a Lover” nie ma nawet takiej wysokiej oglądalności, ale musi być naprawdę popularne w internecie i wśród Koreańczyków. Joo Won z kolei dostał chińską nagrodę popularności… Nie wierzę, że coś takiego istnieje.

Kolejnym zapychaczem były „nagrody” od babć z programu „Jagiya”, ale zauważyłam, że nie zostało wiele czasu do północy w Korei, więc trzeba było jeszcze przecierpieć gadanie Lee Guk Joo spacerującej wśród aktorów.

Shin Sung Rok, który przetransportował się z KBSu i Lee Yoo Bi w kolejnej potwornej sukni prezentowali pierwsze Excellence w kategorii dram długich i nagrodzili rodzeństwo z „Six Flying Dragons” grane przez Byun Yo Hana i Shin Se Kyung. Cieszę się!

Son Byung Ho i Choi Jung Yoon zajęli się kategorią dram średnich. Dla Joo Ji Huna to pierwsze Excellence w karierze. Z powodu opóźnień w gali i długiego gadania musieli na chwilę odwlec żeńską kategorię, gdyż zbliżała się już północ w Korei (w Polsce godz. 16). Nadrobiono to zaraz po nastaniu nowego roku i jak zawsze zaprezentowano nadchodzącą dramę, „Saimdang”. Choi Jung Won i Seo Ji Seok z „Witch’s Castle” zaprezentowali pozostałe Excellence w kategorii mini-serii.

Park Shin Hye i Lee Je Hun byli prezenterami pierwszych Top Excellence w kategorii dram długich. Nominacje były mocne, ale wiedziałam, że wygrał Yoo Ah In dokładnie w tym momencie, kiedy rozpromieniła się twarz Lee Je Huna, z którym grał w „Fashion King”.

Jang Hyun Sung i wyjątkowo spokojna jak na siebie Hwang Seok Jung wręczyli Top Excellence w kategorii dram średnich. Złamali regułę niedawania trofea więcej niż jednej nagrodzie, gdyż widząc  nominacje, byłam przekonana, że dadzą Yoo Jun Sangowi Top Excellence (jako prowadzącemu) i Jo Jae Hyunowi Daesanga. Chyba wychodzi jednak na to, że tego Daesanga dostanie Joo Won… Przed chwilą skończyła się gala KBSu, gdzie najważniejszą nagrodę dostał Kim Soo Hyun, więc gdyby naprawdę tak się stało, wszyscy zwycięzcy Daesangów w tym roku byliby populistycznymi wyborami, choć Ji Sung naprawdę zasługiwał na swojego od MBC. Natomiast widząc żeńskie kategorie miałam tylko jedno pytanie – CO TAKIEGO ZROBIŁA SU AE, ŻE NIE ZASŁUŻYŁA NA ANI JEDNĄ NOMINACJĘ?!

Aktorzy drugoplanowi Jung Woong In i Park Jun Geum rozdali Top Excellence dla aktorów z miniserii. Zwycięstwo Yoochuna (WTF!?) tym bardziej mnie przekonało o Daesangu dla Joo Wona. Dostał go z rąk Lee Young Ae zastępującej ciężarną Jeon Ji Hyun. Powiem szczerze, byłam przez chwilę tym niepocieszona, bo naturalnie wygrał z tego względu, że drama była największym hitem SBSu w tym roku. Kiedy jednak zaczął przemawiać, wspomniał właśnie o takich poglądach, krytyce, własnemu staraniu się i przestałam się gniewać. Podszedł do tego Daesanga jakby był ogromnym ciężarem.

Ogólnie pisałam to już w relacji z gali KBSu, ale pomimo rozczarowań (głównie jeśli chodzi o Top Excellence) SBS stopniowo coraz bardziej kradł moją uwagę, ponieważ konkurencyjna transmisja nie była tak… celebrycka. Z jednych nagród cieszyłam się bardzo, inne wprawiły mnie w zdumienie, ale ogólnie nie jest tak, że należałoby się spodziewać po SBSie jakiegoś uznania aktorskich talentów… Jest to po prostu gala popularności, tak więc cieszyłam się, kiedy Byun Yo Han czy Yoo Ah In dostali swoje nagrody, a resztą się nie przejmowałam.


Lista zwycięzców:

Daesang:

JOO WON (Yongpal)

Top Excellence:

Aktor w miniserii:
Joo Won (Yongpal)
Lee Jin Wook (The Time We Were Not In Love)
YOOCHUN z JYJ (The Girl Who Sees Smells)

Aktorka w miniserii:
Ha Ji Won (The Time We Were Not In Love)
Kim Hee Ae (Mrs. Cop)
KIM TAE HEE (Yongpal)

Aktor w średniej dramie:
Hyun Bin (Hyde, Jekyll and I)
JO JAE HYUN (Punch)
Kim Rae Won (Punch)
YOO JUN SANG (Heard It Through The Grapevine)

Aktorka w średniej dramie:
CHOI MYUNG GIL (Punch)
Han Ji Min (Hyde, Jekyll and I)
Kim Ah Joong (Punch)
Lee Jung Hyun (Family Outing)

Aktor w długiej dramie:
Chun Ho Jin (Six Flying Dragons)
Ji Jin Hee (I Have a Lover)
Kim Myung Min (Six Flying Dragons)
YOO AH IN (Six Flying Dragons)

Aktorka w długiej dramie:
Kim Hye Ri (The Mother and Daughter-in-Law)
KIM HYUN JOO (I Have a Lover)

Shim Hye Jin (The Return of Hwang Geum Bok)
Yoon Son Ha (Six Flying Dragons)

Excellence:

Aktor w miniserii:
HYUNGSHIK z ZE:A (High Society)
Kim Min Jong (Mrs. Cop)
Sung Joon (High Society)
Yeon Woo Jin (Divorce Lawyer in Love)

Aktorka w miniserii:
Jo Yeo Jung (Divorce Lawyer in Love)
MOON GEUN YOUNG (The Village)
Shin Eun Kyung (The Village)
UEE z After School (High Society)

Aktor średniej dramie:
JOO JI HUN (Mask)
Kim Seung Woo (Late Night Restaurant)
Sung Joon (Hyde, Jekyll and I)
Yeon Jung Hun (Mask)

Aktorka w średniej dramie:
GO AH SUNG (Heard It Through The Grapevine)
Shin Eun Jung (Hyde, Jekyll and I)
Yoo Ho Jung (Heard It Through The Grapevine)

Aktor w długiej dramie:
BYUN YO HAN (Six Flying Dragons)
Choi Jong Won (Six Flying Dragons)
Go Joo Won (Run, Jang Mi)
Lee Kyu Han (I Have a Lover)

Aktorka w długiej dramie:
Lee Young Ah (Run, Jang Mi)
Shim Yi Young (The Mother and Daughter-in-Law)
Shin Da Eun (The Return of Hwang Geum Bok)
SHIN SE KYUNG (Six Flying Dragons)

Special Acting Award:

Aktor w miniserii:
Jo Hyun Jae (Yongpal)
Jung Woong In (Yongpal)
NAMGOONG MIN (The Girl Who Sees Smells)
Son Ho Jun (Mrs. Cop)

Aktorka w miniserii:
Bae Hae Sun (Yongpal)
Jang So Yeon (The Village)
LEE DA HEE (Mrs. Cop)
Yoon Jin Seo (The Girl Who Sees Smells)

Aktor w średniej dramie:
JANG HYUN SUNG (Heard It Through The Grapevine)
Kim Eung Soo (Punch)
Lee Seung Jun (Hyde, Jekyll and I)
Ohn Joo Wan (Punch)

Aktorka w średniej dramie:
Baek Ji Yeon (Heard It Through The Grapevine)
Park Won Sook (Family Outing)
Seo Ji Hye (Punch)
YOO IN YOUNG (Mask)

Aktor w długiej dramie:
Bae Soo Bin (My Heart Twinkle Twinkle)
Jeon No Min (Six Flying Dragons)
Jung Eun Woo (The Return of Hwang Geum Bok)
PARK HYUK KWON (Six Flying Dragons)

Aktorka w długiej dramie:
PARK HAN BYUL (I Have a Lover)
Jung Yumi (Six Flying Dragons)
Yoon Son Ha (Enchanting Neighbor)
Baek Ji Won (I Have a Lover)

Aktor w dramie codziennej:
LEE HAN WI (The Mother and Daughter-in-Law)

Aktorka w dramie codziennej:
JEON MI SUN (The Return of Hwang Geum Bok)

Najlepsza para:

Hyun Bin & Han Ji Min (Hyde, Jekyll and I)
Hyungshik z ZE:A & Lim Ji Yeon (High Society)
JI JIN HEE ♥ KIM HYUN JOO (I Have a Lover)
Joo Ji Hun & Su Ae (Mask)
JOO WON ♥ KIM TAE HEE (Yongpal)
Kim Rae Won & Kim Ah Joong (Punch)
Lee Jin Wook & Ha Ji Won (The Time We Were Not In Love)
Lee Joon & Go Ah Sung (Heard It Through The Grapevine)
Sung Joon & UEE z After School (High Society)
YOO AH IN ♥ SHIN SE KYUNG (Six Flying Dragons)
Yoo Jun Sang & Yoo Ho Jung (Heard It Through The Grapevine)
Yoochun z JYJ & Shin Se Kyung (The Girl Who Sees Smells)

Nagroda popularności:

Ji Jin Hee (I Have a Lover)
Jo Jae Hyun (Punch)
Joo Ji Hun (Mask)
JOO WON (Yongpal)
KIM HYUN JOO (I Have a Lover)
Kim Rae Won (Punch)
Kim Tae Hee (Yongpal)
Shin Se Kyung (The Girl Who Sees Smells / Six Flying Dragons)
Su Ae (Mask)
Yoo Ah In (Six Flying Dragons)

Producer Award:

Jo Jae Hyun (Punch)
Joo Won (Yongpal)
KIM RAE WON (Punch)
Kim Hee Ae (Mrs. Cop)
Yoo Ah In (Six Flying Dragons)
Yoo Jun Sang (Heard It Through The Grapevine)

Lifetime Achievement:

LEE DEOK HWA

Top 10 Stars:

JI JIN HEE (I Have a Lover)
JO JAE HYUN (Punch)
JOO JI HUN (Mask)
JOO WON (Yongpal)
KIM HYUN JOO (I Have a Lover)
KIM TAE HEE (Yongpal)
MOON GEUN YOUNG (The Village)

SHIN SE KYUNG (The Girl Who Sees Smells / Six Flying Dragons)
YOO AH IN (Six Flying Dragons)
YOOCHUN z JYJ
(The Girl Who Sees Smells)

New Star Award:

BYUN YO HAN (Six Flying Dragons)
GO AH SUNG (Heard It Through The Grapevine)
GONG SEUNG YEON (Heard It Through The Grapevine / Six Flying Dragons)
HYUNGSHIK z ZE:A (High Society)
LEE ELLIYA (The Return of Hwang Geum Bok)

LEE YEOL EUM (Divorce Lawyer in Love / The Village)
LIM JI YEON (High Society)
SON HO JUN (Mrs. Cop)

SUNGJAE z BtoB (The Village)
YOON KYUN SANG (The Time We Were Not In Love / Six Flying Dragons)

Zdjęcia z czerwonego dywanu:


Poprzednie edycje SBS DRAMA AWARDS:

2011 | 2012 | 2013 | 2014 | ogólny spis podsumowań

1 Comment

  1. Czytałem na koreańskich stronach, że zakulisowo to nie Joo Won miał dostać Dae, tylko Kim Rae Won za Punch, ale 2 dni przed galą zapowiedział, że go nie bedzie i „na szybko” wybrali JW…

    Kto by się spodziewał, że JW prędzej dostanie Dae od SBS niż KBS – jego „matczynej” stacji, gdzie miał najwięcej hitów XD

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.