Opublikowałam już parę lat temu rezultat sondażu, w którym wybrano 50 najprzystojniejszych Koreańczyków i 50 najpiękniejszych Koreanek. Był on autorstwa bodajże telewizji Y-STAR, która przeprowadzała publiczną sondę, ale jego wyniki były co najmniej zaskakujące w wielu momentach, gdyż ankietowani musieli wybierać ulubieńców z podanego już zestawu. Ten ranking jest inny.

Zobaczyłam go w odcinku Entertainment Weekly, który podsumowywał 2015 rok. Poprzez internetową sondę od 30 kwietnia do 1 maja około 1000 osób z pięciu grup wiekowych miało wskazać swoje typy najprzystojniejszych aktorów. Taki rozstrzał wiekowy spowodował, że popularni obecnie aktorzy są przepleceni nazwiskami z przeszłości, których część kojarzę z paru starych filmów, jakie było mi dane obejrzeć. Tak więc pytanie brzmi, czy te dwa rankingi po 50 nazwisk to po prostu lista sentymentów, czy rzeczywiście lista najprzystojniejszych celebrytów?

Top 50 aktorek:

Pierwsze miejsce było dla mnie absolutnie do przewidzenia, ponieważ zdaje się, że od małego wciskane jest Koreańczykom do głowy, że piękność jest tylko jedna i na imię ma Kim Tae Hee. Wygrała ona rankingi w każdej grupie wiekowej.

U aktorów natomiast była nieco większa rywalizacja… Myśleliście, że znowu zwyciężył „boski” Won Bin? Cóż, ostatnim rzutem na taśmę czyli popularnością wśród 60-latków pierwsze miejsce zajął ktoś inny… Niemniej zgadzam się z Top 5.

Top 50 aktorów:

Reklamy

Written by Miica

Była studentka filologii koreańskiej, wielka fanka koreańskiego kina i dram.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.