Znane też jako: Widaehan Gye Chun Bin, 위대한 계춘빈
Gatunek: komedia romantyczna
Premiera: 2010
Obsada: Jung Kyung Ho, Jung Yumi, Min Ji Ah, Ahn Seo Hyun, Jo Hee Bong
.
„The Great Gye Choon Bin” jest wspaniałym debiutem scenarzystki Yoon Nan Joong, która później napisała dramy „Flower Boy Ramyun Shop”, „The Queen of Office” i „Ho Goo’s Love”. Widząc taki zestaw tytułów, od razu mam przed oczami obraz typowej komedii romantycznej, która wzbija się ponad przeciętność dzięki swoim ekscentrycznym bohaterom. „The Great Gye Choon Bin” jest najdziwniejsze z nich wszystkich, ale za to podobało mi się najbardziej. Dwoje bardzo lubianych przez mnie aktorów z pewnością się do tego przyczyniło.
Tytułowa Gye Choon Bin (Jung Yumi) jest nauczycielką, która nie postrzega świata tak jak inni ani też nie przystaje do ich norm. Ma zwyczaj przemalowywać różne napisy, aby nabrały innego znaczenia oraz od zawsze była zakochana w Wang Ki Namie (Jung Kyung Ho), który dowiaduje się o tym dopiero niedawno, choć „wszyscy w sąsiedztwie wiedzą”. On pracuje jako terapeuta, który wysnuwa swoje tezy na podstawie rysunków pacjentów. Od dawna jest w związku z zamężną pani kurator Na Yeon, która nigdy nie bierze ich rozstań na poważnie, bo przecież on nie może bez niej żyć… Okazuje się jednak, że potrafi, a wszystko dzięki Choon Bin, z którą zaczyna spędzać coraz więcej czasu i opiekować się wspólnie nad zbuntowaną dziewczynką Sae Rom.
Udział Jung Yumi w tej produkcji musiał być niespodzianką, gdyż jej filmowa kariera nie obfituje w wiele dram, a głównie niezależne produkcje. „The Great Gye Choon Bin” zdecydowanie posiada klimat indie filmu, chociaż nie wiem, na ile jest to zasługa reżyserii i scenariuszu, a na ile jej występu z Jung Kyung Ho (zagrali jeszcze razem w filmie „Manhole” z 2014). Ki Nam ubiera się niemal jak postać z kreskówki, natomiast Gye Choon zawsze mówi najmniej spodziewane rzeczy, także jej reakcje na sytuacje wydają się naturalne dla niej, ale mimo wszystko nie do końca „normalne”. Główny bohater podejrzewa, że ma schizofrenię, ale jego wywód poparty rzekomymi dowodami nie ma większego sensu, gdyż nie o tym jest „The Great Gye Choon Bin”. Główna bohaterka wymyka się wszelkim normom i to jest właśnie jej urok.
Historia przedstawiona w tym Drama Special zaskakuje w taki bardzo low-key sposób. Tu nie chodzi o żadną intrygę. Co prawda motyw wandalizmu jest chwilową tajemnicą, ale jego zadaniem jest raczej wyrobić opinię o bohaterce, która później ulegnie weryfikacji. „The Great Gye Choon Bin” za pomocą niecodziennych środków opowiada raczej o relacjach międzyludzkich. „Po prostu”. Jest to bardzo fajny, być może poruszający sposób na spędzenie godziny…
Zdobyte nagrody
2010 KBS Drama Awards:
- One-Act Special Award dla Jung Yumi