Hot Coffee

Hot CoffeeZnane też jako: Amazing Coffee, Awesome Coffee, Wonderful Coffee, Kkeutnaejuneun Keopi,

Gatunek: obyczajowy

Premiera: 2010

Obsada: Yoon Hae Young, Jo Yeon Woo, Moon Hee Kyung

.

„Hot Coffee” to historia o Oh Jong, samotnej matce w średnim wieku, która posiada trójkę dzieci, każdy z innego ojca. Aby ich utrzymać, pracuje w supermarkecie, ale potrzebuje jeszcze dodatkowego zajęcia. Dostaje dorywczą posadę w lokalnej kawiarni prowadzonej przez Ji Sook. Nawet jeśli zakłamuje swój wiek i tak nie wygląda na studentkę, ale wkrótce zjednuje sobie Ji Sook, jej koleżanki i klientów swoim pogodnym usposobieniem oraz naturalnym talentem do parzenia kawy. Jej urokiem pada także biznesmen Choi Chang, syn Ji Sook, który był kolegą z klasy Oh Jong.

Czy widzicie coś interesującego w tym streszczeniu fabuły? Teoretycznie romans i motyw kawy mogłyby zwrócić uwagę, bo zresztą kultura kawiarniana jest w Korei bardzo silna, ale prawda jest taka, że „Hot Coffee” to w najlepszym przypadku nudnawa pozycja, która moim zdaniem nie miała większego powodu, aby w ogóle powstać. Jaki teoretycznie ma sens, jaki jest cel tego Drama Special? Pokazać, że samotna matka z trojgiem dzieci to nie obiekt jakiegoś polowania czarownic, ale normalna kobieta? Czy to nie oczywiste?

„Hot Coffee” to przeciętna historia przystrojona tym bardziej przeciętną reżyserią i przeciętnym aktorstwem. Nie ma o czym pisać. Niby jest to ponowne spotkanie i romans niezrozumiałej przez nikogo matki oraz jej przystojnego kolegi, którego pewnie byłoby stać na kogoś „lepszego”, ale więcej czasu zostało poświęcone nauce parzenia kawy i jakimś przypadkowym klientom kawiarni, którzy nie mają żadnego wpływu na ogólny tor fabuły. Wcale się nie dziwię, że scenarzystka „Hot Coffee” wciąż nie dostała szansy napisania pełnoprawnej dramy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.