Hot CoffeeZnane też jako: Amazing Coffee, Awesome Coffee, Wonderful Coffee, Kkeutnaejuneun Keopi,

Gatunek: obyczajowy

Premiera: 2010

Obsada: Yoon Hae Young, Jo Yeon Woo, Moon Hee Kyung

.

„Hot Coffee” to historia o Oh Jong, samotnej matce w średnim wieku, która posiada trójkę dzieci, każdy z innego ojca. Aby ich utrzymać, pracuje w supermarkecie, ale potrzebuje jeszcze dodatkowego zajęcia. Dostaje dorywczą posadę w lokalnej kawiarni prowadzonej przez Ji Sook. Nawet jeśli zakłamuje swój wiek i tak nie wygląda na studentkę, ale wkrótce zjednuje sobie Ji Sook, jej koleżanki i klientów swoim pogodnym usposobieniem oraz naturalnym talentem do parzenia kawy. Jej urokiem pada także biznesmen Choi Chang, syn Ji Sook, który był kolegą z klasy Oh Jong.

Czy widzicie coś interesującego w tym streszczeniu fabuły? Teoretycznie romans i motyw kawy mogłyby zwrócić uwagę, bo zresztą kultura kawiarniana jest w Korei bardzo silna, ale prawda jest taka, że „Hot Coffee” to w najlepszym przypadku nudnawa pozycja, która moim zdaniem nie miała większego powodu, aby w ogóle powstać. Jaki teoretycznie ma sens, jaki jest cel tego Drama Special? Pokazać, że samotna matka z trojgiem dzieci to nie obiekt jakiegoś polowania czarownic, ale normalna kobieta? Czy to nie oczywiste?

„Hot Coffee” to przeciętna historia przystrojona tym bardziej przeciętną reżyserią i przeciętnym aktorstwem. Nie ma o czym pisać. Niby jest to ponowne spotkanie i romans niezrozumiałej przez nikogo matki oraz jej przystojnego kolegi, którego pewnie byłoby stać na kogoś „lepszego”, ale więcej czasu zostało poświęcone nauce parzenia kawy i jakimś przypadkowym klientom kawiarni, którzy nie mają żadnego wpływu na ogólny tor fabuły. Wcale się nie dziwię, że scenarzystka „Hot Coffee” wciąż nie dostała szansy napisania pełnoprawnej dramy…

0 komentarzy dotyczących “Hot Coffee

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: