Hip-hopowy trend w Korei – od „Show Me The Money” do… rapujących babć?!

Pierwsza wzmianka o tym programie rozbawiła mnie, ale nie w ten pozytywny sposób. Dzisiaj się dowiedziałam, że do „Hip-Hop Tribe” jednak doszło oraz jakie są szczegóły tego variety show… Ekhem…

Pamiętacie może uczestniczkę „Show Me The Money 4” w starszym wieku, która oczywiście odpadła w eliminacjach, ale miała swoje trzy minuty czasy antenowego? Cóż, jakiś czas temu zapowiedziano program hip-hopowy z udziałem babć podobnych do niej. Można się było złapać za głowę, co nie? Że niby po „Show Me The Money” i „Unpretty Rapstar” postanowiono zrobić znowu to samo, ale w innej grupie wiekowej? Do tego z babciami?! RAPUJĄCYMI BABCIAMI?!?!?!?!

„Hip-Hop Tribe” zapowiedziało bardzo imponującą grupę trenerów-raperów dla uczestniczek, ale wciąż uważałam, że komuś się w głowie poprzewracało, dopóki nie zauważyłam dzisiaj, że jest to program jTBC, a nie Mnetu… Poznałam też uczestniczki, które wcale nie są babciami-raperkami, ale w większości aktorkami:

W skład 8 uczestniczek programu wchodzą aktorki Kim Young Ok, Moon Hee Kyung, Yang Hee Kyung, Lee Kyung Jin i Lee Yong Nyeo, instruktorka fitness Yeom Jung In i śpiewaczka Kim Young Im. Media nazywają ich 할미넴 (czyt. halminem), co jest w języku koreańskim połączeniem słów „babcia” i „Eminem”. Program poprowadzą MC Shin Dong Yeop i San-E, a trenerami kobiet zostali MC Sniper, P-Type, Lil Boi, Cheetah, KittiB, Dindin, Hanhae i Jooheon z Monsta X.

To wręcz szokujące, kogo udało im się namówić do tak idiotycznie brzmiącego programu, ale właśnie przez to (i przez fakt, że produkuje go jTBC) narodziła się we mnie taka mała nadzieja, że być może „Hip-Hop Tribe” nie będzie kolejnym odcinaniem kuponów od survivalowego przepisu Mnetu, tylko czymś zabawnym i satyrycznym, bo naprawdę, moda na hip-hop tak się rozprzestrzeniła w Korei, że najwyraźniej każdemu się wydaje, że może być raperem… Och, gdyby to była satyra… „Hip-Hop Tribe” ma premierę 1 kwietnia, Prima Aprilis w końcu zobowiązuje.

Reklamy