Spy Trader Kim Chul Soo’s Recent Condition

Spy Trader Kim Chul Soo's Recent ConditionZnane też jako: The State of Korean Trader Kim Chul Soo, Nampa Teureideo Gimcheolsussiui Geunhwang,

Gatunek: szpiegowski

Premiera: 2010

Obsada: Oh Man Seok, Seo Hyun Chul, Qri (T-ara), Lee Dae Yeon, Uhm Tae Goo

.

Odczuwam już uczucie deja vu, ale muszę przyznać, że wciąż podoba mi się to, co widzę… „Spy Trader Kim Chul Soo’s Recent Condition” można porównać do innych projektów reżysera Park Hyun Seoka – „Texas Hit”, „Perfect Spy”, „Spy”. Znowu mamy do czynienia z tymi samymi aktorami drugoplanowymi, bardzo przyziemnym obrazem koreańskiego półświatka oraz pewną taką egzotycznością wyjątkową tylko dla Korei, chociaż tym razem nie był to efekt współpracy ze scenarzystą Han Sang Woonem, ale kimś innym. Przez to właśnie recenzowane Drama Special nie dorównuje wymienionym tytułom, ale wciąż była to dla mnie intrygująca produkcja.

„Spy Trader Kim Chul Soo’s Recent Condition” nie jest szpiegowskim kinem akcji, niemniej traktuje o północnokoreańskich szpiegach osadzonych w Korei Południowej. Główny bohater grany przez Oh Man Seoka jest właśnie jednym z nich – przyjął tożsamość maklera Kim Chul Soo. Pewnego dnia otrzymuje przesyłkę ze swoimi zdjęciami i wpada w panikę na myśl, że ktoś może go śledzić. Robi się podejrzliwy szczególnie w przypadku Lee Kyung (Qri), która pracuje w kawiarni, do której codziennie uczęszcza. W końcu jego towarzysz Park (Seo Hyun Chul) dostaje cynka, że polityk, za którego rządów wysłano ich na misję, zostaje zabity, a że ukradł całkiem sporo pieniędzy, ktoś zostanie zesłany, aby to właśnie od podobnych im szpiegów zebrać wszystkie jego długi.

Trzeba przyznać, że kiepski z Chul Soo szpieg, zupełnie niefilmowy… Główny bohater robi się paranoidalny, ale pragnie tylko przeżyć oraz wykorzystać odłożone pieniądze w celu uratowania ojca, dlatego w małej rólce chińskiego agenta mamy po raz kolejny Uhm Tae Goo, który za opłatą może mu załatwić kontakt. Mamy w „Spy Trader Kim Chul Soo’s Recent Condition” odrobinę wyścigu z czasem oraz podejrzenia czy może któryś ze znanych bohaterów nie działa przeciw głównemu, ale koniec końców nie jest to Drama Special o super-agentach, ale zwykłych ludziach, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu i ukrywania tożsamości.

Oh Man Seok jest bardzo przekonujący jako taki zwykły Kim – człowiek sukcesu w oczach towarzyszy, ale tak naprawdę lekkie popychadło w pracy pomimo całkiem dobrych wyników. Brakuje mu charyzmy i rzutuje to na to, że tak naprawdę nie ma tu aktora, który zdominowałby ekran lub zwyczajnie zapadłby w pamięć. Może Lee Dae Yeon jako wysłannik z Północy? Muszę również z przykrością stwierdzić, że jak nie spodziewałam się wiele po występie Qri z girlsbandu T-ara, tak tutaj kompletnie mnie rozczarowała, szczególnie w jednej scenie konfrontacji z głównym bohaterem – drewno!

Wychodzi na to, że tematycznie „Spy Trader Kim Chul Soo’s Recent Condition” jest dość ciekawym odcinkiem w antologii KBS Drama Special, ale na pewno niewartym większych pochwał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.