Different CriesZnane też jako: We All Cry Differently, Dareuge Unda, 다르게 운다

Gatunek: obyczajowy

Premiera: 2014

Obsada: Kim So Hyun, Kim Hee Jung, Son Seung Won

.

Zawsze narzekam, że antologia KBS Drama Special mogłaby być platformą dla innych, rzadszych gatunków filmowych, które są zbyt ryzykowne, aby wyprodukować całą dramę. Z otwartymi ramionami witam wszelkie jednoodcinkowe thrillery i horrory, ale „Different Cries” jest właśnie typową obyczajówką… W tym tkwi cała magia, ponieważ tytuł ten zdobył nagrodę Top Excellence w scenopisarskim konkursie KBSu i zasłużenie, ponieważ naprawdę zdołał mnie wciągnąć pomimo średnio lubianego przeze mnie gatunku.

„Different Cries” jest o rozbitej rodzinie i jej członkach, którzy żyją obok siebie. Matka głównej bohaterki (Kim Hee Jung) rozwiodła się z mężem z powodu jego długów i alkoholizmu i od 10 lat wychowuje sama dzieci bez żadnego kontaktu z ich ojcem. Ryu Ji Hye (Kim So Hyun) jest licealistką, która wkłada całą energię w naukę, ale wszystko jej przeszkadza, głównie matka, która skąpi jej pieniędzy i starszy brat Ji Han (Son Seung Won), który zadaje się z młodocianymi gangami i ma ciągle konflikt z prawem. Główna bohaterka dostaje szansę wyjechania na wymianę do Wielkiej Brytanii, ale wszystko sprzeciwia się przeciwko niej – najpierw potrzebuje zgody ojca, którego nie pamięta, aby wyrobić paszport, a potem napaść jej brata na kogoś połyka wszystkie pieniądze przeznaczone na jej wyjazd. Ji Hye w końcu wybucha, ale kiedy dochodzi do nich wiadomość o śmierci ojca, dostrzega wreszcie, że jej rodzina również przeżywa te same problemy, co ona, tylko w inny sposób.

Tytuł „Different Cries” lub „We All Cry Differently” w oczywisty sposób odnosi się do konkluzji tego Drama Special, ale przez cały czas scenariusz operuje motywem robienia hałasu i siedzenia cicho, co odnosi się do różnych postaw rodzeństwa Ji Hye i Ji Hana oraz metaforą głośnej cykady, która doprowadza główną bohaterkę do białej gorączki i cicho siedzących karaluchów, które jej nie przeszkadzają i uważa, że to właśnie decyduje o ich przetrwaniu.

Dzięki temu pomimo prostej fabuły „Different Cries” upstrzone jest godnymi cytowania linijkami, choć tak naprawdę nie to przesądziło o tym, że tytuł niespodziewanie mi się spodobał. Myślę, że przyczyniło się do tego wiele czynników – poruszająca historia, tak nieoryginalna, ale zarazem zawierająca wątki, które pewnie każdy z nas przeżył na własnej skórze, znakomite występy aktorów, w tym jedna z najlepszych ról Kim So Hyun w ogóle zaraz obok dramy „Who Are You – School 2015” oraz reżyseria PD Lee Eung Boka („Dicovery of Romance”, „Descendants of the Sun”). Coś jest w pracy kamery i oświetleniu, co sprawia, że „Different Cries” sprawia bardziej filmowe niż telewizyjne wrażenie…

Sięgnęłam po ten tytuł tylko z racji dostania przez Kim So Hyun nagrody za swoją rolę, ale była to dobra decyzja. Postawiłabym „Different Cries” obok „Yeon Woo’s Summer” jako jedne z najlepszych obyczajowych Drama Special, jakie widziałam.

Zdobyte nagrody

2014 KBS Drama Awards:

  • One-Act Special Award dla Kim So Hyun

0 komentarzy dotyczących “Different Cries

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: