tvN od kilku lat zapowiadał swoją własną galę nagród a’la stacje telewizji publicznej, ale dopiero teraz na dziesięciolecie istnienia wreszcie jakąś zorganizował, która miała być uświęceniem tej specjalnej okazji oraz wszystkich programów tvNu, które ukształtowały i wpłynęły na wielki sukces stacji.

Gala nagród tvN10 Awards była częścią większej imprezy, tvN10 Festival, która trwała przez cały ten weekend z kulminacją właśnie w postaci rozdania nagród przepełnionego celebrytami. Myślę, że chciałabym tego doświadczyć na własnej skórze… Nawet nie tyle gali, ale całego towarzyszącego temu konwentu, gdyż tvN ma ogromny wpływ na współczesną koreańską popkulturę… Kształtują ją przecież np. seria „Answer”, „Misaeng”, „Signal” czy variety shows w reżyserii Na PD, a uniwersalność tego (w końcu ile zagranicznych fanów mają programy tvNu?) jest fascynująca.

Gala razem z czerwonym dywanem trwała prawie 6 godzin (!!!), ale nie żałuję czasu przeznaczonego na obejrzenie jej na żywo, gdyż dostarczyła mi rozrywki jak żadna inna, przywiodła wiele wspomnień i ogólnie zaimponowała mi designem – oprawą wizualną, oprawą muzyczną, klimatem wielkiej imprezy.

Pierwszy raz w życiu widziałam tyle gości na raz… Na czerwonym dywanie prowadzonym przez komiczki Jang Do Yeon i Park Na Rae celebryci przychodzili całymi obsadami swoich programów. Bardzo miło było widzieć, że tylu ludzi znalazło czas w swoich grafikach, aby pojawić się na tej jednorazowej imprezie, co zresztą zostało podkreślone – nieplanowana jest kolejna gala w przyszłym roku, tvN10 Awards było specjalnym wydarzeniem na dziesięciolecie stacji. Właściwie jedynymi rzucającymi się w oczy nieobecnymi byli Park Bo Geom (z powodu zdjęć do „Moonlight Drawn by Clouds”) i główna obsada „Answer 1994”, które najwyraźniej wyleciało widzom z pamięci w porównaniu do sentymentalnego, bo pierwszego „1997” i zeszłorocznego „1988”.

MC gali był silny duet Shin Dong Yeoba (SNL Korea) i Kang Ho Donga (Journey to the West), którzy kompletnie nie pasują do siebie stylem, ale gdzie znaleźć bardziej poważanych weteranów? Nie było żadnych żenujących gagów prowadzącego, a Shin Dong Yeob jak zawsze był na tyle elastyczny, że pomagał gubiącym się celebrytom. Pierwszym z nich był nieco zestresowany Ryu Jun Yeol, który zaprezentował pierwsze trzy dramy z dziesięciu, które otrzymały nagrodę Bonsang – „Misaeng”, „Dear My Friends” i „Rude Miss Young Ae”. Myślę, że tak wiele nagrodzonych programów (10 dram i 10 variety shows) ma swoje uzasadnienie w idei dziękowania za wszystkie dotychczasowe sukcesy tvNu, choć oczywiście chciałoby się wyróżnić ich więcej, skoro historia tej stacji jest nimi usiana… Nagrody zostały wręczone obecnym na gali obsadom i ekipom.

Następna nagroda była jedną z wielu o osobliwych nazwach… Made in tvN Award miało być wyróżnieniem dla aktorów i uczestników variety shows, którzy właśnie dzięki tvNowi zyskali rozgłos i dalszą sławę. W kategorii variety shows nagrody wręczył aktor Park Sung Woong (She Is Wow / Hidden Identity), natomiast w kategorii dramowej odwrotnie Cha Seung Won i Lee Seo Jin, którzy obaj są gwiazdami programu „Three Times a Meal”, ale jeszcze nigdy nie mieli okazji do wspólnej współpracy, a założę się, że wielu chciałoby ich razem zobaczyć na ekranie. Przy tak silnych nominacjach męskich jestem pozytywnie zaskoczona wygraną Seo In Guka za „Answer 1997”, ale przecież udowodnił, że nie był tylko przemijającym trendem, szczególnie przez tegoroczny sukces z dramą „38 Task Force”. Natomiast nie do końca rozumiem wyróżnienie Son Ho Juna z „Three Times a Meal”…

Pierwsze trzy Bonsangi dla variety shows zaprezentowała Goo Hye Sun, której obecność miała być niespodzianką dla jej męża Ahn Jae Hyuna, który w końcu brał udział w nagrodzonym „Journey to the West” i nie omieszkano podokuczać im trochę z tego powodu, choć był to uroczy moment. Zaraz po tym miał miejsce zapowiadany przez media wielki występ PSY z Napal Baji i starym hitem Celebrity, przy którym wszyscy tańczyli. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom, przyzwyczajona do sztywności na innych koreańskich galach, ale z drugiej strony to przecież PSY, a nie jakiś występ kpopowych idoli… Dla tych zabrakło miejsca na tvN10 Awards.

Go Kyung Pyo i Yura z Girl’s Day wręczyli nagrodę, której tytuł jest niezłym punem – Slave Award (노예상, 노예 – niewolnik, ale tutaj jako skrót od 력하는 능인 czyli nagroda dla tych, którzy się dużo poświęcają dla variety shows). Zwycięzcami zostali uczestnicy koreańskiego SNLu – Kwon Hyuk Soo i Lee Se Young.

Po tym ich kolega z programu Jung Sang Hun miał zaprezentować Scene Stealer Award, ale jako również aktor musicalowy wyśpiewał nominacje pod nutę This Is The Moment z „Jekyll and Hyde”. Z kolei Ha Seok Jin i Park Ha Sun z obecnie popularnej dramy „Drinking Alone” wręczyli nagrody Trendy Actor dla Hyeri i Ryu Jun Yeola z „Answer 1988”.

Lee Sung Min przedstawił kolejne cztery dramy nagrodzone Bonsangami, a wśród nich pojawiło się „Nine” – jeden z najstarszych wspomnianych dzisiaj hitów tvNu obok ciągnącego się już 15 sezonów „Rude Miss Young Ae” i „Answer 1997”.

Tuż przed ogłoszenie Best Kiss Award pobawiono się w znane ze stadionów „kiss camera”, choć akurat wyszło to średnio przy zawstydzeniu wielu ludzi, dlatego skończyło się na parze MC. Sama nagroda została wręczona w nieco inny sposób, ponieważ najpierw w formie odliczania pokazano kolejne miejsca sześciu najpopularniejszych nominacji z szerszego pola do głosowania internautów (przed galą można było głosować na niektóre kategorie) wraz z scenami z dram, a dopiero potem nagrodzono finałową parę Seo In Guka i Eunji, co w sumie było zaskoczeniem, bo osobiście stawiałabym na Erica i Seo Hyun Jin.

tvN10 Awards niby dotyczyły wszystkich programów w historii tej stacji, jednak naturalnym jest, że zwycięzcy byli w większości z najnowszych produkcji, które wciąż są dość świeże w pamięci. Poza tym tvN dopiero od 2-3 lat stało się poważnym konkurentem dla telewizji publicznej… Nie zapomniano jednak o tych kilku osobach, które są z tvNem najdłuższej i osobliwie nazwane Perfect Attendance Award (taka sama nazwa w języku koreańskim przy szkolnej nagrodzie za frekwencję) powędrowały do Kim Hyun Sook w kategorii dramowej za 14 sezonów „Rude Miss Young Ae” (w tym roku premiera 15-tego!) i Lee Young Ja, która od 2007 wciąż prowadzi talk show „Taxi”. Doceniono je jeszcze bardziej, dając nagrody do wręczenia ich bliskim znajomym, odpowiednio Ra Mi Ran, która też gra w „Rude Miss Young Ae” i prywatnej przyjaciółce Lee Young Ja, aktorce Song Yoon Ah, która gra we właśnie emitowanym „The K2”.

Tuż przed końcem pierwszej połowy gali i dłuższą przerwą na reklamę główna obsada nadchodzącej dramy „Entourage” – Jo Jin Woong, Seo Kang Jun, Lee Kwang Soo, Park Jung Min i Lee Dong Hwi – nawet nie wiem czy improwizując, czy odgrywając scenkę przy jednoczesnej promocji swojego serialu, wręczyli Two Star Award czyli nagrodę dla aktora, który zdobył sukces zarówno w dramie tvN, jak i variety show.

Po przerwie została przedstawiona krótka historia tvNu w materiale filmowym. Osobiście mi szkoda, że nie można było zobaczyć więcej takich ciekawostek…

Jeon Hyun Moo wręczył nagrodę tvN Asia Award (czyli chodzi o zagraniczną popularność) nieobecnemu Park Bo Geomowi, ale połączono się z nim przez wideorozmowę na żywo w trakcie gali, kiedy on był w przerwie między zdjęciami do „Moonlight Drawn by Clouds”. Ciekawy pomysł i oczywiście nie obyło się bez zmuszenia Hyeri do wzięcia telefonu. Krótko po tym Yoo Se Yoon ogłosił kolejne Bonsangi dla variety shows, wśród których znalazł się kompletnie nieznany dla współczesnego zagranicznego widza, stary program komediowy „Rollercoaster”, a nagroda dla „Comedy Big League” musiała się skończyć przydługim skeczem w styl typowych koreańskich kabaretów, które wcale mnie nie bawią.

Tak Je Hun i Lee Sang Min, piosenkarze w variety shows, w bardzo nudny, ale za to kontrastujący sposób ogłosili zwycięzców nagród dla komediantów czyli dla ludzi z wąskiego grona „SNL Korea” i „Comedy Big League”.

Na PD i Jung Yi Rang z „SNL Korea” wręczyli nagrody (pocieszenia) wszystkich reżyserów tvNu. Wreszcie ktoś docenił Lee Je Huna, bo może „Signal” jest obecne na wszystkich tegorocznych galach dramowych, ale w kółko wygrywają (i słusznie) Kim Hye Soo oraz Jo Jin Woong, a on do tej pory nie zdobył jeszcze ani jednej nominacji…

Eun Ji Won ogłosił ostatnie dramy wyróżnione Bonsangiem – wszystkie trzy „Answery”. Wręczenie nagrody dla obsady każdej części zostało poprzedzone występami z soundtrackiem, tak więc przy „Answer 1997” można było usłyszeć po raz pierwszy od lat duet Eunji i Seo In Guka – All For Love, przy „Answer 1994” OST zaśpiewali Dohee i Kim Sung Kyun, który zaczął tak fałszować, że wszystkich rozbawił, a na koniec przy „Answer 1988” na scenę wszedł sam Lee Moon Se, który jest oryginalnym wykonawcą piosenki Girl, która w wykonaniu Oh Hyuka z zespołu hyukoh była hitowym soundtrackiem tej dramy. Oprócz tego zaśpiewał również swój inny wielki hit, Sunset Glow.

Special Acting Award dla Sung Dong Ila wręczyły jego dramowe córki – Eunji z A Pink i Hyeri z Girl’s Day. Szkoda tylko, że nie doceniono również dramowej mamy Lee Il Hwa poza jedną marną nominacją do Scene Stealer Award…

Druga para z „Oh Hae Young Again”, Kim Ji Seok i Ye Ji Won, wręczyła nagrody dla „króla i królowej komedii romantycznych” swoim kolegom z planu, Erikowi i Seo Hyun Jin. tvN słynie z tego gatunku i wreszcie można było zobaczyć jakieś bardziej różnorodne nominacje w tej kategorii w porównaniu do innych, ale chyba nagrodzono najnowszy hitowy rom-com stacji, bo historycznie zdobył największą oglądalność w tym gatunku…

Jo Se Ho ogłosił ostatnie Bonsangi w kategorii variety shows – „The Genius”, „Problematic Men”, „Teacher Baek” i nieistniejące już „Martian Virus”. Zrobił przy tym kilka błędów, ale wydało mi się, że reakcja na niego była nienormalnie zimna…

Sung Dong Il wraz z Seolhyun z AOA ręczyli Variety Icon Award. Skoro mamy nagrody dla aktorów i komików, brakuje jeszcze dla variety performers, co nie? Przy okazji wspomniano, że być może Seolhyun stanie się „czwarta córką” aktora w potencjalnym nowym „Answerze”, mam nadzieję, że nikt się nie skłoni ku temu pomysłowi. Natomiast nagrodę dostali czterej „flower grandpas” z programu „Grandpas Over Flowers” – Lee Soon Jae, Park Geun Hyung, Shin Goo i Baek Il Seob. Jak na kilkudziesięcioletnie kariery byli bardzo awkward przy odbieraniu kolejnej nagrody w życiu… Ci sami prezenterzy wręczyli jeszcze nagrodę dla MC prowadzącemu gali Shin Dong Yeobowi, którego Kang Ho Dong przeniósł na rękach jak pannę młodą.

Zostały już najważniejsze nagrody czyli wyróżnienia dla najlepszych aktorów i aż cztery Daesangi. Kim Sang Joong i Park So Dam wręczyli trofea przewidywalnie Kim Hye Soo i Lee Sung Minowi, chociaż sama prezenterka szczerze wyraziła nadzieję, że dostanie je Jo Jin Woong. Obaj byli właściwie jedynymi pretendentami, skoro „Misaeng” i „Signal” są najbardziej utytułowanymi dramami tvNu (i obie są tego samego reżysera, Kim Won Seoka!) i tym razem to Jo Jin Woong został doceniony bardziej, dostając aktorskiego Daesanga, chyba za te wszystkie wcześniejsze gale, po których internauci zawsze wyrażali żale nad brakiem nagród dla niego. Natomiast jeśli chodzi o aktorki… Jaką konkurencję ma w ogóle Kim Hye Soo? Chyba tylko Jeon Do Yeon z „The Good Wife”, ale niestety ta drama nie zmieściła się w kręgu nominowanych, będąc emitowaną w momencie organizowania ich.

„Flower grandpas” weszli na scenę przy muzyce z „Avengersów”, aby wręczyć Daesangi wspomnianemu Jo Jin Woongowi i ich własnemu Lee Seo Jinowi, który jest zwycięzcą życia – zarabia na marudzeniu w telewizji… Ostatnie Daesangi dla programów wręczyli MC gali… i zwykła obywatelka, reprezentując widzów tvNu. Nie powiem, ciekawy pomysł. Daesang powędrował do „Three Times a Meal: Fishing Village”, chyba dla rekompensaty za brak jakiejkolwiek nagrody dla Cha Seung Wona oraz do dramy „Answer 1988”, która szczyci się największą oglądalnością w historii tvNu, ale chyba bardziej wypadałoby potraktować wszystkie trzy cześci jako całość (skoro i tak na scenę weszli wszyscy aktorzy z trzech „Answerów”) lub dać główne nagrody odpowiednio Na PD i reżyserowi Shin Won Ho, skoro tvN tyle im zawdzięcza…

Zatem ostatecznie wyniki rozdania tvN10 Awards spotkały się z pewną krytyką – dlaczego Siwan nic nie dostał? Dlaczego skupiono się głównie na najnowszych produkcjach, skoro miało to być uczczenie całego dziesięciolecia? Dlaczego w ogóle nie nominowano niektórych tytułów, które swoimi skromnymi sukcesami utarły drogę dla innych (seria „Flower Boy…”, seria „I Need Romance”, seria „Let’s Eat”)? Ja jednak nie narzekam wcale na tę galę, ponieważ po raz pierwszy od dawna obejrzałam jakąś z zaskakująco przyjemnością, a nie wyczekując tylko, kiedy to wszystko się skończy… Nagrody powędrowały do przewidywalnych nazwisk, ale klimat tego wszystkiego był naprawdę imprezowo-festynowy i aż pomyślałam sobie przez chwilę, że fajnie byłoby tam być na miejscu lub jakie after party musi się szykować z tyloma ludźmi spotykającymi się po dłuższym czasie!

1

Lista zwycięzców:

Drama Contents Daesang:

Answer 1988

Variety Contents Daesang:

Three Times a Meal: Fishing Village

Acting Daesang:

JO JIN WOONG (Signal)

Variety Daesang:

LEE SEO JIN (Grandpas Over Flowers / Three Times a Meal)

Drama Contents Bonsang:

Answer 1988
Answer 1994
Answer 1997
Dear My Friends
Misaeng
Nine
Oh Hae Young Again
Oh My Ghostess
Rude Miss Young Ae
Signal

Variety Contents Bonsang:

Comedy Big League
The Genius
Journey to the West
Martian Virus
seria (…) Over Flowers
Problematic Men
Rollercoaster
SNL Korea
Teacher Baek
Three Times a Meal

Najlepszy aktor:

Eric (Oh Hae Young Again)
Jo Jin Woong (Signal)
Lee Je Hun (Signal)
LEE SUNG MIN (Misaeng)
Sung Dong Il (seria Answer)

Najlepsza aktorka:

Choi Ji Woo (Twenty Again)
Go Hyun Jung (Dear My Friends)
Kim Hye Ja (Dear My Friends)
KIM HYE SOO (Signal)
Seo Hyun Jin (Oh Hae Young Again)

Special Acting Award:

SUNG DONG IL (seria Answer)

Najlepszy MC:

Jeon Hyun Moo (Problematic Men)
Kim Gura (Martian Virus)
Kim Sung Joo (Martian Virus)
Lee Kyung Kyu (Martian Virus)
Lee Young Ja (Taxi)
SHIN DONG YEOB (SNL Korea)

Variety Icon:

Baek Jong Won (Teacher Baek)
Cha Seung Won & Yoo Hae Jin (Three Times a Meal: Fishing Village)
„FLOWER GRANDPAS” (Grandpas Over Flowers)
Lee Seo Jin (Grandpas Over Flowers / Three Times a Meal)
obsada (Journey to the West)

Comedy Award:

Wykonawczyni:
AHN YOUNG MI (SNL Korea)
Jang Do Yeon (Comedy Big League)
Jung Yi Rang (SNL Korea)
Lee Guk Joo (Comedy Big League)
Park Na Rae (Comedy Big League)

Wykonawca:
Jang Dong Min (Comedy Big League)
Jung Sang Hun (SNL Korea)
Lee Jin Ho (Comedy Big League)
Yang Se Chan (Comedy Big League)
YANG SE HYUNG (Comedy Big League)
Yoo Se Yoon (SNL Korea)

PD’s Choice Award:

Drama:
LEE JE HUN (Signal)

Variety:
JUNG SANG HUN (SNL Korea / Youth Over Flowers)

tvN Asia Award:

PARK BO GEOM (Answer 1988)

tvN Trendy Actor Award:

Aktorka:
HYERI (Answer 1988)

Aktor:
RYU JUN YEOL (Answer 1988)

Roco Queen & King:

Aktorka:
Jung Yumi (I Need Romance 2)
Park Bo Young (Oh My Ghostess)
Park Shin Hye (Flower Boy Next Door)
SEO HYUN JIN (Oh Hae Young Again)
Yoo In Na (Queen In Hyun’s Man)

Aktor:
Doojoon (Let’s Eat / Let’s Eat 2)
ERIC (Oh Hae Young Again)
Jo Jung Seok (Oh My Ghostess)
Park Seo Joon (Witch’s Romance)
Sung Joon (I Need Romance 3)

Best Kiss Award:

Eric & Seo Hyun Jin (Oh Hae Young Again)
Jo In Sung & Go Hyun Jung (Dear My Friends)
Jo Jung Seok & Park Bo Young (Oh My Ghostess)
Jung Woo & Go Ara (Answer 1994)
Kim Ji Seok & Ye Ji Won (Oh Hae Young Again)
Park Bo Geom & Hyeri (Answer 1988)
SEO IN GUK & EUNJI (Answer 1997)

Best Chemistry Award:

PARK BO YOUNG & KIM SEUL KI (Oh My Ghostess)

Scene Stealer Award:

Aktorka:
Kim Mi Kyung (Oh Hae Young Again)
Kim Sun Young (Answer 1988)
Lee Il Hwa (Answer 1988)
RA MI RAN (Answer 1988)
Ryu Hye Young (Answer 1988)
Ye Ji Won (Oh Hae Young Again)

Aktor:
Byun Yo Han (Misaeng)
Jang Hyun Sung (Signal)
Kang Ha Neul (Misaeng)
Kim Ji Seok (Oh Hae Young Again)
KIM SUNG KYUN (Answer 1988)
Lee Dong Hwi (Answer 1988)

Made in tvN Award (drama):

Aktorka:
Eunji (Answer 1997)
Go Ara (Answer 1994)
Hyeri (Answer 1988)
Kang Sora (Misaeng)
Kim Hyun Sook (Rude Miss Young Ae)
SEO HYUN JIN (Oh Hae Young Again)

Aktor:
Jung Woo (Answer 1994)
Park Bo Geom (Answer 1988)
Ryu Jun Yeol (Answer 1988)
Seo Kang Jun (Cheese in the Trap)
SEO IN GUK (Answer 1997)
Siwan (Misaeng)

Made in tvN Award (variety):

Wykonawczyni:
Jung Ga Eun (Rollercoaster)
Jung Yi Rang (SNL Korea)
KIM SEUL KI (SNL Korea)
Lee Se Young (SNL Korea)
Park Na Rae (Comedy Big League)

Wykonawca:
Hong Jin Ho (The Genius)
Jung Sang Hun (SNL Korea)
Kim Min Kyo (SNL Korea)
Kwon Hyuk Soo (SNL Korea)
Lee Sang Jun (Comedy Big League)
SON HO JUN (Three Times a Meal: Fishing Village)

Two Star Award:

Choi Ji Woo (Twenty Again / Grandpas Over Flowers)
Go Kyung Pyo (Answer 1988 / SNL Korea)
JO JUNG SEOK (Oh My Ghostess / Youth Over Flowers)
Kim Ji Seok (Oh Hae Young Again / Problematic Men)
Shin Goo (Dear My Friends / Grandpas Over Flowers)
Yoon Yeo Jung (Dear My Friends / Noonas Over Flowers)

Perfect Attendance Award:

Drama:
KIM HYUN SOOK (Rude Miss Young Ae)

Variety:
LEE YOUNG JA (Taxi)

Slave Award:

Jang Do Yeon (Comedy Big League)
Jo Se Ho (Let’s Go)
Kim Kwang Kyu (Three Times a Meal)
KWON HYUK SOO (SNL Korea)
LEE SE YOUNG (Comedy Big League)

Zdjęcia z czerwonego dywanu:

2 komentarze dotyczące “tvN10 Awards

  1. Yaa też bym chciała tam być!

    Polubienie

  2. Super relacja :) Dzięki wielkie za opisanie tego wydarzenia ^^

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: