artykuły o dramach

Wyśmiewane przed premierą dramy i zaskakujące sukcesy

Będąc wciąż w temacie recenzowanego dzisiaj „Shopping King Louie”, natknęłam się w internecie na koreański artykuł wymieniający przykłady innych dram, które wydawały się być przed premierą od razu niewypałem z powodu gatunku, fabuły lub rywali z innych stacji telewizyjnych, a niespodziewanie osiągnęły całkiem niezłą oglądalność.

Shopping King Louie
„Shopping King Louie” (MBC)

Oczywiście trudno nazwać „Shopping King Louie” zwycięzcą slotu przy dobrych wynikach „Incarnation of Jealousy”, ale drama podwoiła swoją oglądalność, a przykładów jest o cztery więcej. Po pierwsze mamy inną tegoroczną dramę, „Moonlight Drawn by Clouds”.

Moonlight Drawn by Clouds
„Moonlight Drawn by Clouds” (KBS)

Wiadomo, że Park Bo Geom jest popularny, ale dopiero ten tytuł na dobre ugruntował jego pozycję, niszcząc tzw. „klątwę Answera” czyli fakt, iż po wybiciu się na tych dramach tvNu jego nowe gwiazdy nie potrafią powtórzyć podobnego sukcesu w kolejnej dramie, oczywiście wyłączając z rozważań role filmowe. „Moonlight Drawn by Clouds” niespodziewanie przekroczyło 20% oglądalności jako trzecia drama w tym roku po „Descendants of the Sun” i „Doctors”, a rywalizowało przecież z o wiele bardziej nagłaśnianym i droższym „Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo”, które okazało się być klapą.

Następnie wymieniane są tytuły z Hwang Jung Eum, które rozdmuchały jej bańkę i niestety nie powtórzyła tego sukcesu po raz kolejny z rzędu w tegorocznym „Lucky Romance”. W końcu ile razy można grać podobną postać.

Mamy „Kill Me, Heal Me”, które ledwo zdążyło ze skompletowaniem obsady, a okazało się być bardziej interesującą dramą niż „Hyde, Jekyll and I” o wyższym profilu, z SBSu i z Hyun Binem w roli głównej…

"Kill Me, Heal Me" (MBC)
„Kill Me, Heal Me” (MBC)

„She Was Pretty”, w którym tym razem Hwang Jung Eum można przypisywać zasługi tylko sobie, a może widzowie po prostu zapragnęli zwykłego rom-coma w czasie, kiedy były też emitowane polityczne „Assembly” i thriller „The Village”…

"She Was Pretty" (MBC)
„She Was Pretty” (MBC)

…oraz „Secret” jako największą niespodziankę 2013 roku – znowu dramę kręconą w wielkim pośpiechu, która jednak długo zabierała widzów obstawianemu „The Heirs”.

"Secret" (KBS)
„Secret” (KBS)

Zauważyliście może, że wszystkie tytuły są spoza SBSu? Chyba istnieje takie przeświadczenie, nie tylko moje, że ta najbardziej komercyjna stacja z największym budżetem jest skazana na sukces, przyciągając tak wiele słynnych gwiazd do swoich seriali. Może dlatego tak bardzo boli, kiedy jakaś ich drama staje się oglądalnościowym niewypałem (jak „Please Come Back, Ahjussi”, „Entertainer”, „Moon Lovers”, „Wanted” i „Jackpot” tylko w tym roku…).

Przeglądając sobie listę osobiście zrecenzowanych dram, dorzuciłabym od siebie jeszcze kilka innych przykładów – „Answer 1997”, które na nowo napisało historię tvNu, „Nine” (tvN), „Oh Hae Young Again” (tvN), „The Queen of Office” (KBS) i „The Chaser” (chyba jedyna taka drama SBSu)… Nie jest tego dużo. Chyba o wiele częściej spotykamy się z przypadkami, które po prostu rozczarowują, pomimo (albo właśnie dzięki) medialnego szumu przed premierą.

Źródło:

  • 무시했다 다친다..기적의 역주행 드라마 5 (@OSEN)

0 komentarzy dotyczących “Wyśmiewane przed premierą dramy i zaskakujące sukcesy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: