[Podsumowania roku] Dramy 2016 subiektywnie… Drama Best 2016, część II

Przyszedł wreszcie ten czas w roku, do którego przygotowuję się właściwie przez wiele miesięcy, a potem i tak nie nadążam z oglądaniem wszystkiego, aby mieć jak największe pole wyboru. W końcu tyle dram, tak mało czasu i tylko ja jedna… Przez cały rok w zakładce Drama Best 2016 mogliście się zapoznać z moją co jakiś czas aktualizowaną szeroką listą nominacji do czegoś, co można chyba nazwać pseudo-nagrodami mojego bloga i jeśli ktoś wcześniej łapał mnie za pojedyncze nazwiska i wybory, ciekawe co teraz powie, kiedy przeczyta zaraz pod spodem wąską listę zwycięzców z wyróżnieniami…

Przypominam, że do Drama Best 2016 kwalifikują się dramy, które miały premierę między grudniem 2015 a listopadem 2016, więc nie zobaczycie nigdzie wzmianki o np. „Goblin” (zresztą, zaraz w styczniu wyczyszczę zakładkę i zaktualizuję do Drama Best 2017). Wydaje mi się, że nie szalałam z nagrodami na wyrost, ale też tegoroczna edycja będzie bardzo spersonalizowana… Jakoś z tego co widziałam na innych stronach popularne są zgoła inne tytuły… No cóż, wybrałam po prostu to, co mi się podobało najbardziej! Oto zwycięzcy Drama Best 2015 bloga How Gee:

Kategoria dramowa

Najlepsza drama krótka (do 16 odc.):

1-najlepsza-drama-krotka

Żadna niespodzianka, skoro dałam tej dramie rzadką ocenę 10/10. Co tu dużo mówić, żadna inna drama w tym roku tak nie wciągała, nie zaskakiwała i nie zachwycała i to bez wątku romantycznego!

Honorowe wyróżnienie: Age of Youth (jTBC), Babysitter (KBS), Dear My Friends (tvN)

Najlepsza drama średnia (od 17 do 23 odc.)

2-najlepsza-drama-srednia

Problem jest taki – jak jeszcze jakieś 2-3 lata temu nie wiedziałam, co wybrać na najlepszą dramę krótką, bo wszystko było produkowane w średnim formacie, tak teraz jest odwrotnie. Wybrałam więc zaskakującą, choć nie bez wad dramę, która myślę, że czymś się zapisała w historii…

Honorowe wyróżnienie: Neighborhood Lawyer Jo Deul Ho (KBS), Romantic Doctor, Teacher Kim (SBS)

Najlepsza drama długa (od 24 odc.):

3-najlepsza-drama-dluga

Długość 24 odcinków z reguły zarezerwowana jest dla sageuków lub dram o zemście, które wypalają się w połowie, dlatego to tym bardziej niecodzienne, że powstała tak długa komedia romantyczna i do tego jeszcze trzyma równy poziom!

Honorowe wyróżnienie: Five Children (KBS)

.

Kategoria aktorska

Najlepszy aktor pierwszoplanowy:

4-najlepszy-aktor

Znakomita, trudna rola, którą odrzuciło wielu, a Jang Hyuk przypomniał po tylu innych dramach w ciągu ostatnich kilku lat, że jednak jest nie tylko mięśniakiem z ekscentrycznym śmiechem. Rola godna Daesanga, choć pewnie nawet nominacji nie dostanie.

Honorowe wyróżnienie: Han Seok Kyu (Romantic Doctor, Teacher Kim, SBS), Jo Jung Seok (Incarnation of Jealousy, SBS), Lee Sung Min (Memory, tvN), Park Shin Yang (Neighborhood Lawyer Jo Deul Ho, KBS)

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:

5-najlepsza-aktorka

To mój odważny wybór, ale nikt inny nie osiągnął takiego sukcesu, przechodząc od relatywnej anonimowości, do grania z wielkimi gwiazdami i bycia jedną z nich. Seo Hyun Jin wygrała wszystko swoim aktorstwem w „Oh Hae Young Again”, a potem to potwierdziła „Romantic Doctor, Teacher Kim”.

Honorowe wyróżnienie: Go Hyun Jung (Dear My Friends, tvN), Jeon Do Yeon (The Good Wife, tvN), Jo Yeo Jung (Babysitter, KBS), Kim Hye Soo (Signal, tvN)

Najlepszy aktor drugoplanowy:

6-najlepszy-aktor-drugoplanowy

Jedna z największych gwiazd w tym roku, który skradł show Lee Je Hunowi, dostał kilka ważnych nagród i awansował do ligi pierwszoplanowców w filmach. Zasłużenie.

Honorowe wyróżnienie: Heo Joon Ho (Beautiful Mind, KBS), Jin Goo (Descendants of the Sun, KBS), Park Sung Woong (Remember, SBS), Yoo Ji Tae (The Good Wife, tvN)

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

7-najlepsza-aktorka-drugoplanowa

Z początku chciałam wyróżnić Kim Hye Ja, potem Na Moon Hee, a na koniec dramy najbardziej imponowała mi Go Doo Shim, choć tak naprawdę cała obsada „Dear My Friends” była na dziesiątkę!

Honorowe wyróżnienie: Lee Mi Sook (Incarnation of Jealousy, SBS), Park Ji Young (Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo, SBS / Incarnation of Jealousy, SBS), Ye Ji Won (Page Turner, KBS / Oh Hae Young Again, tvN / My Wife’s Having an Affair This Week, jTBC), Yeom Jung Ah (Mirror of the Witch, jTBC)

.

Kategoria techniczna

Najlepsza reżyseria:

8-najlepsza-rezyseria

W tym momencie wychodzi mój największy bias – zawsze stawiam na piedestale PD Kim Yong Soo.

Honorowe wyróżnienie: Age of Youth (jTBC), Signal (tvN)

Najlepszy scenariusz:

9-najlepszy-scenariusz

Park Kyung Soo nie napisał niczego w tym roku, ale Kim Eun Hee udowodniła, że się absolutnie nie wypaliła, a „3 Days” było wpadką.

Honorowe wyróżnienie: Age of Youth (jTBC), Dear My Friends (tvN)

Najlepsze zdjęcia:

10-najlepsze-zdjecia

Nieodłączny element bardzo „wizualnej” reżyserii Kim Yong Soo.

Honorowe wyróżnienie: Descendants of the Sun (KBS), Signal (tvN)

Najlepsza muzyka:

11-najlepsza-muzyka

Z reguły idę w stronę epickiej muzyki instrumentalnej, ale „Entourage” dało nam bardzo modną składankę moich ulubionych artystów hip-hopowych!

Honorowe wyróżnienie: Age of Youth (jTBC), Cheese in the Trap (tvN), Shopping King Louie (MBC)

.

Pozostałe kategorie:

Najbardziej przeceniona drama:

12-najbardziej-przeceniona-drama

No po prostu tego nie czułam… Zwykły standard, a nie coś dobrego, tylko Namgoong Min robił jakiekolwiek wrażenie.

(Nie)honorowe wyróżnienie: Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo (SBS)

Najbardziej niedoceniona drama:

13-najbardziej-niedoceniona-drama

Skrócenie z powodu niskiej oglądalności spotkało się z oburzeniem nie tylko zatwardziałych fanów, ale mediów ogólnie, które obiektywnie twierdziły, że jest to bardzo dobra produkcja…

Honorowe wyróżnienie: Memory (tvN)

Największe rozczarowanie:

14-najwieksze-rozczarowanie

Taka obsada, a taka żenada fabularna, artystyczna i aktorska…

(Nie)honorowe wyróżnienie: Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo (SBS), Jackpot (SBS)

Przełomowa rola:

15-przelomowa-rola

Rola na tyle przełomowa, że porównywana do kultowej Kim Sam Soon i zasługująca na miano najlepszej aktorki roku!

Honorowe wyróżnienie: Seo Kang Jun (Cheese in the Trap, tvN / Entourage, tvN)

Żenująca rola:

16-zenujaca-rola

Żenujący wybór Jung Il Woo, który aktorem jest dobrym, ale może mi się tylko wydawało, bo ciągle wybiera słabe, populistyczne dramy, natomiast Ahn Jae Hyun był w niezrozumiały przeze mnie sposób chwalony.

(Nie)honorowe wyróżnienie: Lee Jin Wook (Goodbye Mr. Black, MBC), Kim Bum (Mrs. Cop 2, SBS)

Najlepsza rola idola:

17-najlepsza-rola-idola

Tutaj wyjawia się mój bias… Zaskakująco dużo było dobrych idoli-aktorów w tym roku, ale myślę, że zagranie prawnika z sukcesem jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, kiedy sam kpopowy wizerunek sprawia, że nie biorą cię na poważnie…

Honorowe wyróżnienie: Key z SHINee (Drinking Solo, tvN), Minah z Girl’s Day (Beautiful Gong Shim, SBS), Nana z After School (The Good Wife, tvN), UEE z After School (Marriage Contract, MBC)

Najgorsza rola idola:

18-najgorsza-rola-idola

Już przy „Answer 1988” nie mogłam uwierzyć, że tak się chwali Hyeri… Całe szczęście, że jej bańka szybko pękła, bo nigdy nie była dobrą aktorką.

(Nie)honorowe wyróżnienie: Seulong (Mrs. Cop 2, SBS), Baekhyun z EXO (Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo, SBS)

Najlepszy czarny charakter:

19-najlepszy-czarny-charakter

Czy najlepszy? Z pewnością najbardziej psychopatyczny!

Honorowe wyróżnienie: Kim Kang Woo (Goodbye Mr. Black, MBC), Kim Ui Sung (W, MBC), Yeom Jung Ah (Mirror of the Witch, jTBC)

Najlepszy występ komediowy:

20-najlepszy-wystep-komediowy

Takie podwójne wyróżnienie mogłoby zakrawać na miano najlepszego aktora, ale Namgoong Minowi brakuje dramatycznej głębi, natomiast w odgrywaniu ekstremów jest świetny!

Honorowe wyróżnienie: Jeon Ji Hyun (Legend of the Blue Sea, SBS), Ryu Jun Yeol (Lucky Romance, MBC), Ye Ji Won (Oh Hae Young Again, tvN)

Najbardziej zmarnowany talent:

21-najbardziej-zmarnowany-talent

Wybór jednej z najgorszych dram roku na powrót po trzech latach? I jeszcze granie w nim jak nastolatka, kiedy stać ją na wiele więcej?

(Nie)honorowe wyróżnienie: Kang Ha Neul (Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo, SBS), Park So Dam (Cinderella and Four Knights, tvN)

Najlepsza para:

22-najlepsza-para

Myślę, że wiele par było na podobnym poziomie gwiazdorskim i trudno wybierać spośród nich, dlatego idąc zeszłorocznym tropem, wybrałam tych dwoje, którzy byli po prostu uroczy i przyprawiali o uśmiech.

Honorowe wyróżnienie: Han Hyo Joo ♥ Lee Jong Seok (W, MBC), Kim Yoo Jung ♥ Park Bo Geom (Moonlight Drawn by Clouds, KBS), Park Shin Hye ♥ Kim Rae Won (Doctors, SBS), Seo Hyun Jin ♥ Eric (Oh Hae Young Again, tvN), Song Hye Kyo ♥ Song Joong Ki (Descendants of the Sun, KBS)

Najlepsza para alternatywna:

23-najlepsza-para-alternatywna

Są różne definicje pary „alternatywnej” – para drugoplanowa, hipotetyczna para z second leadem, ale Rain i Oh Yeon Seo rozbroili mnie… w sumie bromancem, skoro byli ahjussimi w innych ciałach! A teraz wyobraźcie ich sobie w alternatywnej rzeczywistości jako prawdziwą parę… chemia!

Honorowe wyróżnienie: Kim Ji Won ♥ Jin Goo (Descendants of the Sun, KBS), Park Shin Hye ♥ Yoon Kyun Sang (Doctors, SBS)

Najlepszy bromance:

24-najlepszy-bromance

Braterstwo broni, braterstwo fanów Red Velvet.

Honorowe wyróżnienie: Jo Jung Seok ♥ Go Kyung Pyo (Incarnation of Jealousy, SBS), Kang Ki Young ♥ Lee David (Let’s Fight, Ghost!, tvN)

Najlepszy womance:

25-najlepszy-womance

Dlaczego najlepszy? Bo dziewczyny mogły się nawet momentami nienawidzić, ale trzymały swoich pleców!

Honorowe wyróżnienie: Kim Hye Ja ♥ Na Moon Hee (Dear My Friends, tvN), Lee Mi Sook ♥ Park Ji Young (Incarnation of Jealousy, SBS)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.