2016 MBC Drama Awards

Wreszcie nadszedł ten czas, którego nie mogłam się już doczekać od miesięcy! Dzisiaj nastąpiło rozdanie pierwszych nagród dramowych MBC, jutro natomiast w tym samym czasie odbędą się gale SBSu i KBSu. Nie, żebym byłam jakąś wielką fanką dram MBC, które radziło sobie w tym roku najgorzej, ale to właśnie sprawiało, że kwestia komu dać nagrody przy braku hitów była niezwykle interesująca…

Po pierwsze, ciekawiło mnie kto dostanie Daesanga. Od trzech lat jest on wręczany według głosowania widzów, co jest bezsensowne, ale w tym roku mogła się zdarzyć prawdziwa tragedia, bo pretendenci byli słabi… Chyba najbardziej zasługiwała na tę nagrodę weteranka Kim So Yeon, ale tym razem głosowanie naprawdę mogłoby zostać zaspamowane przez fanów Lee Jong Seoka, Seo In Guka lub, o zgrozo!, Jin Se Yeon.

Po drugie, MBC w zeszłym roku stworzyło wiele nowych kategorii, ciesząc się hossą, dlatego zastanawiałam się czy zrezygnują z nich w tym roku, co w sumie nie zdziwiłoby mnie, bo stacja ta słynie ze zmieniania zasad niemalże co roku. W sumie przy braku hitów nagrody mogłyby wreszcie powędrować do tych, którzy naprawdę na nie zasłużyli, a nie do tych, co zyskali największą oglądalność. To właśnie sprawiało, że w sumie wyniki nagród KBSu, który od lat był w ogonie, były satysfakcjonujące dla mnie. W przypadku MBC szykowałam się jednak na najgorsze… Jak śledzę to od tylu lat, chyba tylko zeszłoroczna gala przypadła mi do gustu…

MC zostali Kim Guk Jin z „Radio Star” i UEE, która pokazała się z zupełnie nowej strony w „Marriage Contract”. Dostanie zatem Excellence czy od razu Top Excellence? I tak nic już nie będzie bardziej kontrowersyjne niż wygrana Suzy za „Gu Family Book” trzy lata temu… Gala rozpoczęła się od pogawędki prowadzących, a spodziewałam się jakiegoś występu Twice, które są wszędzie… Powitano obecne pary (ta kategoria jest chyba najbardziej zacięta…), a także przedstawiono wreszcie oficjalnych nominowanych do Daesanga, na których widzowie mogli głosować w trakcie trwania gali. Bez niespodzianek, byli to aktorzy z dram, które były nominowane w kategorii Drama Roku.

Yoon Hyun Min i Kyung Soo Jin wręczyli nagrody dla najlepszych nowych aktorów, które nie były jak w zeszłym roku podzielone na kategorie, więc jak przypuszczałam, MBC znowu wprowadziło jakieś zmiany na czas oglądalnościowej bessy. 201612302156776213_586659dc69d07Zwycięzcy byli dla mnie absolutnie przewidywalni i cieszę się, że Ryu Jun  Yeol coś dostał, bo liczyłam na to po cichu.

Następny był materiał filmowy wychwalający MBC jako „królestwo dram”, co w obecnym świetle jest śmieszne, ale co by nie mówić, dekady temu to właśnie tam wyświetlane były największe hity… „Dae Jang Geum”, anyone?

Zeszłoroczni zwycięzcy Yang Han Yeol i Kal So Won ogłosili zwycięzców kategorii dziecięcej. Nie miałam żadnych typów, pewnie wygrają dzieciaki z dram familijnych. Dlaczego tylko nie było podziału na płcie?

Nagroda za najlepszy scenariusz przewidywalnie powędrowała do „W”, a zamiast Song Jae Jung, nagrodę odebrał Kim Ui Sung grający ojca Han Hyo Joo i czarny charakter. Poza tym wykrakałam i usłyszałam po raz kolejny TT od Twice na gali… Zazwyczaj na takich jest miejsce na dwa, trzy występy. Dlaczego na każdej, jaką widziałam w tym miesiącu musiał być ten sam girlsband?!

Lee Shi Eon i Go Woo Ri z nieistniejącego już girlsbandu Rainbow zajęli się kategorią najlepszej pary, co mnie szczerze zdziwiło, bo zazwyczaj był to czas, kiedy aktorzy z nadchodzących dram mieli okazję do promowania ich i oczywiście siebie jako pary. 201612302336546768357_20161230234919_01Nagroda powędrowała nie do Seo In Guka i Nam Ji Hyun, nie do prawdziwej pary Lee Sang Woo i Kim So Yeon, ale do Han Hyo Joo i Lee Jong Seoka, który byli oczywistymi faworytami, póki nie przyszło „Shopping King Louie”.

Para z „Weightlifting Fairy Kim Bok Joo”, Nam Joo Hyuk i Lee Sung Kyung, wręczyła Golden Acting Award dla dram specjalnych czyli znowu mamy powrót do starych kategorii. Nagrodzeni w zeszłym roku Kim Ho Jin i Oh Hyun Kyung zajęli się kategorią dram długich (weekendowych i codziennych), przez co on wręczył nagrodę swojej własnej żonie, Kim Ji Ho. articlePrezenterami ostatniej kategorii była dziwna para Seo In Guka i Hwang Seok Jung. Nagroda dla Kim Ui Sunga była wręcz wymagana, ale w kategorii żeńskiej stawiałabym bardziej na Yoo Da In, która przemknęła mi na czerwonym dywanie. Na tym skończyła się pierwsza połowa. Nie rozdano jeszcze nagród popularności i PD Award, których spodziewałabym się właśnie w niej i chyba Top 10 MBC Drama Stars było jednorazowym wyskokiem w zeszłym roku.

Druga połowa zaczęła się od występu B1A4, których piosenek już od dawna przestałam przesłuchiwać, więc było to moje pierwsze spotkanie z Lie. Nie byłoby bardziej odpowiednim zrobić koncert piosenek z OST?

Choi Tae Jun i aktorka dziecięca Jung Da Bin, oboje z „The Flower in Prison”, wręczyli pierwsze Excellence w kategorii dram specjalnych. Teraz powiedzcie mi, jaki sens ma nominowanie Jin Se Yeon do Daesanga?! 128198_154296_2016Dostała Excellence, a przecież taka ważna nominacja to automatyczne pojawienie się wśród pretendentów do Top Excellence! Czy oznacza to, że pojawi się również w nominacjach do tej nagrody?! W życiu o czymś takim nie słyszałam! Z drugiej strony cieszę się, że poprzestano na niższym Excellence dla niej, bo z reakcji internautów wynika, że nie popisała się w „The Flower in Prison”. Seo Ha Jun natomiast też jest dziwnym wyborem… Z tego co słyszałam, jest dobrym aktorem, ale myślałam, że Korea jeszcze nie zapomniała o jego skandalu…

Excellence w kategorii dram długich wręczali Jung Kyung Ho i Baek Jin Hee z nadchodzącej dramy „Missing 9”. Może dlatego, że nie jest to komedia romantyczna, nie mogli wręczyć nagrody dla najlepszej pary? Myślałam poza tym,  że Jeon So Min ma zagwarantowane Excellence w tej kategorii, bo MBC ją lubi, ale nagrody dostała para z „Blow Breeze”.

Jinyoung i Baro z B1A4 (naprawdę brakuje aktorów na tej gali) mieli do wręczenia ostatnie Excellence w kategorii miniserii. 2016123023345045778-540x600Powtórzyła się sytuacja, co z Jin Se Yeon – Seo In Guk dostał nagrodę już na tym etapie, co pozwala podważyć wartość nominacji do Daesanga. Z kolei jestem pozytywnie zaskoczona zwycięstwem Lee Sung Kyung. „Weightlifting Fairy Kim Bok Joo” to w tym momencie jedyna drama, jaką oglądam z największą przyjemnością i po prostu odstresowuję się przy niej.

Zeszłoroczny laureat Jung Jin Young i Jin Se Yeon zaczęli wręczanie Top Excellence znowu od dram specjalnych. Wiedząc już, jaka drama jest przypisana do jakiej kategorii, wypisałam sobie wcześniej nominowanych, podkreśliłam zwycięzców i wcale się w tym nie pomyliłam… Takie to przewidywalne w tym roku. Song Chang Ui (zeszłoroczny zwycięzca) i Lee El ogłosili zwycięstwo Kim So Yeon i Lee Sang Woo w kategorii dram długich, nie było innego wyboru, a para z „W” dostała swoje z rąk Siwana i Yoony z nadchodzącej dramy „The King Loves”. Widząc zwycięstwa samych par z tych samych dram, jest to najlepszy dowód na to, że nie liczą się sami aktorzy, a po prostu nieliczne hity, których obsadę trzeba później nagradzać całą. Zastanawia mnie tylko to, czym się MBC naraził Lee Jin Wook, że nie został nominowany? Swoim fatalnym aktorstwem w „Goodbye Mr. Black”…?

Kim Guk Jin i UEE ogłosili, że zostały tylko dwie nagrody – Daesang i Drama Roku. Co więc stało z nagrodami popularności i PD Award od producentów trzech stacji telewizyjnych? Będąc sarkastyczną, stwierdziłabym, że pewnie nikt w tym roku od MBC nie zasłużył na taką nagrodę lub to byłoby już za dużo dla Kim So Yeon, której drama, aż tak hitowa nie była… Na pocieszenie przynajmniej muszę stwierdzić, że jeszcze nigdy nie widziałam tak sensownej listy nominacji u MBC. To śmieszne, kiedy w przeszłości zdarzali się dwaj zwycięzcy przy trzech nominacjach.

Yoo Seung Ho i Kim So Hyun z nadchodzącej dramy „Ruler – Master of the Mask” ogłosili Dramę Roku, którą w głosowaniu internautów zostało „W”, bez niespodzianki. Na koniec Ji Sung, zeszłoroczny zwycięzca głównej nagrody za „Kill Me, Heal Me”, 201612310010778578_58667bf1c718dwręczył razem z przedstawicielem MBC Daesanga Lee Jong Seokowi. Każdy inny wybór niż Kim So Yeon byłby niedorzeczny, dlatego powiem szczerze – pisałam tę relację już z wyprzedzeniem, nudząc się przy długim gadaniu na gali i absolutnie stawiałam na nią, dlatego później musiałam edytować tekst. Już Han Hyo Joo bardziej zasługuje za to, co grała w „W” niż perfekcyjny Lee Jong Seok, który Top Excellence to powinien dostać dwa lata temu za „Pinocchio”, a nie za to… Już widzę, jak się sypią artykuły na koreańskich portalach… Głosowanie na Daesanga wreszcie zostało udowodnione jako bezsensowne, mam nadzieję, że jutro moje serce znajdzie pocieszenie podczas oglądania KBS i SBS Drama Awards.


Lista zwycięzców:

Daesang:

Han Hyo Joo (W)
Jin Se Yeon (The Flower in Prison)
Kim So Yeon (Happy Home)
LEE JONG SEOK (W)
Lee Seo Jin (Marriage Contract)
Seo In Guk (Shopping King Louie)
UEE (Marriage Contract)

Drama Roku:

The Flower in Prison
Happy Home
Marriage Contract
Shopping King Louie
W

Top Excellence:

Aktor w mini-serii:
Jung Kyung Ho (One More Happy Ending)
Kim Kang Woo (Goodbye Mr. Black)
LEE JONG SEOK (W)
Ryu Jun Yeol (Lucky Romance)

Aktorka w mini-serii:
HAN HYO JOO (W)
Hwang Jung Eum (Lucky Romance)
Jang Nara (One More Happy Ending)
Moon Chae Won (Goodbye Mr. Black)

Aktor w dramie specjalnej:
Go Soo (The Flower in Prison)
Joo Jin Mo (Woman With a Suitcase)
Kang Ji Hwan (Monster)
LEE SEO JIN (Marriage Contract)

Aktorka w dramie specjalnej:
Choi Ji Woo (Woman With a Suitcase)
Kim Mi Sook (The Flower in Prison)
Sung Yuri (Monster)
UEE (Marriage Contract)

Aktor w długiej dramie:
Jeon No Min (Start Again)
Kim Young Chul (Happy Home)
LEE SANG WOO (Happy Home)
Park Gun Hyung (Working Mom, Parenting Daddy)

Aktorka w długiej dramie:
Hong Eun Hee (Working Mom, Parenting Daddy)
KIM SO YEON (Happy Home)
Lee So Yeon (Beautiful You)
Won Mi Kyung (Happy Home)

Excellence:

Aktor w mini-serii:
Kwon Yul (One More Happy Ending)
Lee Jae Yoon (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Nam Joo Hyuk (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
SEO IN GUK (Shopping King Louie)
Yoon Sang Hyun (Shopping King Louie)

Aktorka w mini-serii:
Kyung Soo Jin (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Lee Chung Ah (Lucky Romance)
LEE SUNG KYUNG (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Nam Ji Hyun (Shopping King Louie)
Yoo In Young (Goodbye Mr. Black)

Aktor w dramie specjalnej:
Choi Tae Jun (The Flower in Prison)
Lee Joon (Woman With a Suitcase)
Park Ki Woong (Monster)
SEO HA JUN (The Flower in Prison)

Aktorka w dramie specjalnej:
Jeon Hye Bin (Woman With a Suitcase)
JIN SE YEON (The Flower in Prison)
Jo Bo Ah (Monster)
Kim Yoo Ri (Marriage Contract)

Aktor w długiej dramie:
Han Joo Wan (Blow Breeze)
Kim Jung Hun (Start Again)
SON HO JUN (Blow Breeze)
Song Won Geun (Tomorrow Victory)

Aktorka w długiej dramie:
Jeon So Min (Tomorrow Victory)
Kang Min Kyung (Best Couple)
LIM JI YEON (Blow Breeze)
Woo Hee Jin (Good Person)

Golden Acting Award:

Aktor w mini-serii:
Ahn Gil Kang (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Kim Kyu Chul (Shopping King Louie)
KIM UI SUNG (W)
Uhm Hyo Seob (Shopping King Louie)

Aktorka w mini-serii:
Jang Young Nam (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Kim Sun Young (Shopping King Louie)
LIM SE MI (Shopping King Louie)
Yoo Da In (One More Happy Ending)

Aktor w dramie specjalnej:
Jang Hyun Sung (Woman With a Suitcase)
Jin Tae Hyun (Monster)
Jung Bo Seok (Monster)
JUNG JOON HO (The Flower in Prison)

Aktorka w dramie specjalnej:
Jin Kyung (Woman With a Suitcase)
Kim Bo Yeon (Monster)
Lee El (Monster)
LEE HWI HYANG (Marriage Contract)

Aktor w długiej dramie:
Byun Hee Bong (Blow Breeze)
Choi Philip (Tomorrow Victory)
Han Ji Sang (Working Mom, Parenting Daddy)
LEE PIL MO (Happy Home)

Aktorka w długiej dramie:
Byun Jung Soo (Best Couple)
KIM JI HO (Happy Home)
Lim Soo Hyang (Blow Breeze)
Seo Yi Sook (Happy Home)

Najlepszy nowy aktor(ka):

Aktor:
Ahn Hyo Seob (Happy Home)
Jang In Seob (Happy Home)
Lee Shi Eon (W)
Lee Tae Hwan (W)
NAM JOO HYUK (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Park Sun Ho (Start Again)
RYU JUN YEOL
(Lucky Romance)

Aktorka:
Choi Yoon So (Happy Home)
JO BO AH (Monster)
Jung Yoo Jin (W)
Lee Yeol Eum (Monster)
NAM JI HYUN (Shopping King Louie)
Oh Jung Yeon (Working Mom, Parenting Daddy)
Park Min Ji (Start Again)

Najlepszy aktor(ka) dziecięcy:

GOO GUN MIN (Working Mom, Parenting Daddy)
JUNG DA BIN (The Flower in Prison)
Lee Na Yoon (Happy Home)
Lee Young Eun (Blow Breeze)
Shin Rin Ah (Marriage Contract)
Yoon Chan Young (Blow Breeze)

Najlepsza para:

Kim Ui Sung & Lee Shi Eon (W)
LEE JONG SEOK ♥ HAN HYO JOO (W)
Lee Pil Mo & Kim So Yeon (Happy Home)
Lee Sang Woo & Kim So Yeon (Happy Home)
Lee Seo Jin & UEE z After School (Marriage Contract)
Nam Joo Hyuk & Lee Sung Kyung (Weightlifting Fairy Kim Bok Joo)
Seo Ha Jun & Jin Se Yeon (The Flower in Prison)
Seo In Guk & Nam Ji Hyun (Shopping King Louie)

Najlepszy scenariusz:

SONG JAE JUNG (W)

Zdjęcia z czerwonego dywanu:


Poprzednie edycje MBC DRAMA AWARDS:

2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | ogólny spis podsumowań

1 Comment

  1. Też bardzo się cieszę z nagrody dla Lee Sung Kyung, jej nowa drama jest jedną z moich ulubionych, w moim top 10 dram 2016 roku ma pierwsze miejsce, chyba dlatego właśnie, że jest bardzo pozytywna i często wracam do poszczególnych odcinków… czekając niecierpliwie na kolejne… także to takie osłodzenie rozczarowania z braku 14 odcinka „Weightlifting Fairy Kim Bok Joo” w tym tygodniu :D Lee Sung Kyung życzę samych sukcesów, do tej pory miała całkiem różnorodne role i jestem ciekawa co wybierze w przyszłości, zdecydowanie będę ją obserwować

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.