The Red Teacher

The Red TeacherZnane też jako: Bbalgan Seonsaengnim,

Gatunek: komediodramat

Premiera: 2016

Obsada: Lee Dong Hwi, Jung So Min, Lee Chae Eun, Jo Young Jin, Park Se Wan, Lee Min Young, Jeon Soo Ji, Lee Jae Gyun

.

Wygląda na to, że KBS musiał być bardzo pewny tego projektu, który nie tylko zainaugurował tegoroczną, niestety dość krótką serię Drama Special, ale też został wydany jako webdrama. Ta pewność brała się z interesującego pomysłu na fabułę czy Lee Dong Hwi w głównej roli, który po „Answer 1988” znowu przeniósł się w lata 80.? Myślę, że po części z obydwu tych źródeł.

Trochę szkoda, że answerowy Dong Ryong tym razem też nie miał wątku romantycznego, ale Lee Dong Hwi wciela się tutaj w nauczyciela Tae Nama, który pracuje w żeńskiej szkole. Jest powszechnie nielubiany przez uczennice, nazywany przez nich „zboczeńcem”, natomiast on sam nie robi nic, aby pozbyć się tych uprzedzeń, bo jest zwyczajnie bardzo nieprzyjemnym, pretensjonalnym typem, który w życiu nie miał dziewczyny.

Pewnego dnia w ręce Tae Nama dostaje się zakazana książka z opowiadaniem erotycznym, którą czyta z wypiekami na twarzy, ale potem wyrzuca, kiedy się opamiętuje. Książkę znajduje mieszkająca obok niego uczennica Soon Deok (Jung So Min), pyskata, inteligentna dziewczyna, która ma z nim na pieńku, a powszechnie znana jest jako „córka komunisty”. Rozpowszechnia książkę wśród swoich koleżanek, które nawet nie wiedzą, skąd się biorą dzieci, a potem pisze kolejne części na ich życzenie. Tae Nam po cichu czyta je, ale wkrótce rozpoczyna się w szkole śledztwo dotyczące dystrybucji zakazanej literatury.

„The Red Teacher” pokazuje inny obraz lat 80. w Korei niż nostalgiczne „Answer 1988”. Oczywiście nie mogło zabraknąć humoru i niewinnej niewiedzy, ale recenzowane Drama Special w pierwszej kolejności pokazuje tragikomiczne ekscesy, do jakich dochodzi pod twardymi rządami i cenzurą, bawiąc się dwoma skojarzeniami, jakie przynosi kolor czerwony. Jest to też odcinek o dość oryginalnym bohaterze, który w ogóle nie stara się być sympatyczny i próbuje ukryć swoje lęki agresywnym zachowaniem. Nie zadane zostaje pytanie o to, co czyni człowieka dobrym nauczycielem, ale bardziej chodziło tu o wizerunki, ignorancję i prawdziwe twarze, zarówno w przypadku Tae Nama, jak i drzącej z nim koty Soon Deok.

Lee Dong Hwi i Jung So Min fantastycznie wcielili się w swoje role, choć z jego strony trochę robi się to nienowe (w sensie odgrywanie nerda)… Jednakże byłam pod wrażeniem Jung So Min jako silnej dziewczyny, też to niby nic nowego w jej wykonaniu, ale takie role nigdy się nie nudzą… W ogóle tegoroczna seria KBS Drama Special wydała mi się nadzwyczaj interesująca, szkoda tylko, że na razie jedynie „The Red Teacher” jest dostępne z napisami.

Zdobyte nagrody

2016 KBS Drama Awards:

  • One-Act Special Award dla Lee Dong Hwi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.