Because I Love You

Because I Love YouZnane też jako: Saranghagi Ddaemune, 사랑하기 때문에

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komediodramat, fantasy

Reżyseria: Joo Ji Hong

Premiera: 2017

Obsada: Cha Tae Hyun, Kim Yoo Jung, Seo Hyun Jin, Lim Joo Hwan, Kim Yoon Hye, Jang Do Yoon, Sung Dong Il, Oh Nara, Bae Sung Woo, Kim Sa Hee, Sunwoo Yong Nyeo, Park Geun Hyung

.

Premiera „Because I Love You” została przeniesiona z listopada na pierwszy tydzień stycznia i w sumie nie wiem, co lepsze – podnoszenie na duchu podczas jesiennej pluchy czy używane każdego roku hasło reklamowe „pierwsza komedia X roku”? Jako ensemble movie „Because I Love You” idealnie wpisuje się w tradycję świąteczno-noworocznych produkcji o wielu wątkach romantycznych, jednak nie odbiło się szerszym echem. Czy to wina tego idiotycznego „skandalu” z Kim Yoo Jung? Czy po prostu ludzie zdążyli o nim zapomnieć z powodu opóźnienia? Sukces tego filmu brałam za pewnik, a okazało się, że najzwyczajniej w świecie po prostu nie był taki dobry…

Rozpoczynamy wypadkiem samochodowym muzyka Jin Yi Hyunga (Cha Tae Hyun) w drodze, aby się oświadczyć. Zaraz potem budzi się w ciele licealistki Kim Mal Hee (Kim Yoon Hye). Nie pamięta swojego prawdziwego imienia i jego wspomnienia są w strzępkach, ale wie z pewnością, że nie znajduje się w swoim ciele. Zwierza się koleżance z klasy, która każe mówić na siebie Scully (Kim Yoo Jung). Ona postanawia rozwiązać sprawę tego dziwnego ducha, choć tak naprawdę tylko udaje, myśląc, że Mal Hee odbiło z powodu stresu. Wkrótce jednak Yi Hyung opuszcza jej ciało i przenosi się przypadkowo do innego, tym razem detektywa Parka (Sung Dong Il), który się rozwodzi. Odkrywa, że może zmienić ciało, kiedy tylko rozwiąże sprawy sercowe ludzi, których posiadł, dlatego kolejno wciela się w wychowawcę Scully, Ahn Yeo Dona (Bae Sung Woo), babcię w domu opieki (Sunwoo Yong Nyeo) i wreszcie własnego kolegę Chan Younga (Lim Joo Hwan), dzięki czemu przypomina sobie swoje poprzednie życie oraz ukochaną Hyun Kyung (Seo Hyun Jin).

„Because I Love You” jest filmem wyprodukowanym pod Cha Tae Hyuna przez jego własnego brata, dlatego też jego gatunkiem jest właśnie „film Cha Tae Hyuna”. Oznacza to przede wszystkim komedię, ale też trochę dramatu, trochę romansu, generalnie film dla całej rodziny, ale niestety muszę przyznać, że ta formuła zużyła się już przy „Slow Video” z 2014 roku. „Because I Love You” podąża śladem jednego z większych hitów aktora, „Hello Ghost”, dosłownie przewracając na drugą stronę użyty tam motyw kolejnych posiadań przez duchy głównego bohatera. Tutaj to główny bohater wciela się w różne postacie, będąc totalnie zagubionym i musząc szybko odnaleźć kim teraz jest, aby funkcjonować. Umożliwiło to w „Hello Ghost” wielki popis aktorski Cha Tae Hyuna, ale tutaj to inni aktorzy muszą go naśladować, co jest już o wiele mniej spójne.

Trudno uciec wrażeniu, że „Because I Love You” jest wykalkulowanym filmem. Sprawdzona formuła, kilka historyjek, które muszą wzruszająco skończyć się pewnego rodzaju pojednaniem, gdyż główny bohater odkrywa, że samo całowanie nie starcza, aby się wydostać, odgrywanie pewnego takiego kupidyna i na koniec mamy osobisty wątek. Obiecujący duet z Kim Yoo Jung na niewiele się zdał, kiedy po prostu nie może jej być przy wędrującym duchu głównego bohatera przez cały czas. Po prostu nie znajdzie się w tym filmie niczego nowego, a jeszcze powtarzane próby wzruszenia widza dają kompletnie odwrotny rezultat.

Zdobyte nagrody

2017 Golden Cinematography Awards:

  • Cinematography Gold Award

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.