Więcej informacji dotyczących amerykańskich remake’ów koreańskich dram

Dostałam cynka o tym już jakiś czas temu, ale trudno mi się było zabrać do napisania czegokolwiek… W każdym razie coraz większymi krokami zbliżają się nowe przełomy w historii koreańskich dram. Jak przez tyle lat powątpiewałam w te wszystkie pomysły na remake’i amerykańskich seriali wielosezonowych, w zeszłym roku wreszcie mogliśmy ujrzeć dwie takie dramy – „The Good Wife” i „Entourage”. Teraz szykują się działania w drugą stronę…

Wieści o amerykańskich adaptacjach koreańskich dram przyjmuję z jeszcze większym dystansem, ponieważ ile tych praw do zagranicznych materiałów skupują w Hollywood, aby potem leżały niewykorzystane latami? Od lat pojawiają się newsy np. o domniemanym remake’u „My Name is Kim Sam Soon” (przypominam, drama z 2005…), ale parę lat temu, nie pamiętam dokładnie czy to był 2014 czy który rok, wiadomości o prawdopodobnych amerykańskich remake’ach były masowe.

Pierwszym z nich, który rzeczywiście doszedł do skutku, był program rozrywkowy „Better Late Than Never” na podstawie „Grandpas Over Flowers”. Widziałam jakieś zapowiedzi na YouTube i byłam zdegustowana ignorancją jego uczestników, którzy po raz pierwszy wyruszyli do Azji – nie mój typ humoru. Jak na razie nie widać jeszcze żadnych seriali na podstawie k-dram, ale to już za niedługo, ponieważ to właśnie skłoniło mnie do skomentowania newsów – znamy już odtwórców głównych ról remake’ów „Good Doctor” i „God’s Gift – 14 Days”!

Po pierwsze „Good Doctor” – drama medyczna KBSu o lekarzu-geniuszu, który ma autyzm. Rolę Joo Wona w amerykańskich remake’u zagra Freddie Highmore znany z ról dziecięcych u boku Johnny’ego Deppa i serialu „Bates Motel”. Nie mam pojęcia czy amerykańska wersja również będzie zawierać wątek romantyczny, na razie plany sięgają zaledwie do odcinka pilotażowego, który nie wiadomo jak się przyjmie.

Remake „God’s Gift – 14 Days” pt. „Somewhere Between” od razu ma już zamówiony 10-odcinkowy sezon dla ABC. Nawet gdyby serial okazał się sukcesem, nie mam pojęcia, jak mogliby z tego wydusić więcej części… W każdym razie w roli matki (Lee Bo Young), która traci córkę, a potem niewytłumaczalnie przenosi się w bliską przeszłość, aby móc temu zapobiec, zobaczymy Paulę Patton. Naprawdę nie spodziewam się po tym wiele… W role Jo Seung Woo i Kim Tae Woo wcielą się odpowiednio Devon Sawa i J. R. Bourne, kompletnie ich nie znam, a cały serial zapowiada się na coś skromnego, bo tworzonego głównie w Kanadzie.

W 2015 ogłoszono też plany remake’u dramy „Resurrection” (KBS 2005). Z drugiej (koreańskiej) strony szykuje się adaptacja „Criminal Minds”, która już podobno zniknęła z planowanej ramówki KBSu, ale przechwycił ją tvN, co wzbudza we mnie nieco większą nadzieję. Co w ogóle myślicie o takim wzajemnym adaptowaniu koreańskich i amerykańskich seriali? Ogólna ich struktura jest tak bardzo różna, że zastanawiam się czy jest w tym wszystkim w ogóle jakiś sens, ale najwyraźniej kończą się pomysły scenarzystom i/lub producenci szukają jakiś sposobów, które mogą zwiększyć popularność serialu (poprzez np. zainteresowanie fanów oryginału)…

Reklamy