Wielkie plany TV Chosun produkcji swoich własnych dram… który to już raz?

Media podają, że stacja kablowa TV Chosun planuje dołączyć do dramowej gry i do końca tego roku wyemitować jedną z rozważanych produkcji. Wśród wszystkich planowanych projektów największe na to szanse ma „Great Army Force” (tyt. dosłowny) w reżyserii PD Kim Jung Mina („The Princess’ Man”, „The Joseon Gunman”) czyli wszystko wskazuje na to, że sageuk.

W tym momencie pozwolę sobie zapytać, ilu z was w ogóle kojarzy taką stację jak TV Chosun? Kiedy byłam jeszcze blogowym niemowlęciem, ekscytowałam się niezmiernie pojawieniem się czterech nowych stacji kablowych w Korei na przełomie 2010 i 2011 (jTBC, TV Chosun, Channel A i MBN), ale szybko odpadły z serialowej rywalizacji po fatalnych wynikach oglądalności i tylko jTBC ostało się w produkcji dram. Pozostałe stacje raz po raz zapowiadały wielkie powroty, ale zazwyczaj na newsach się kończyło. Tylko TV Chosun właśnie próbował jeszcze coś zdziałać, zaskakująco osiągając umiarkowany „sukces” z „Bride of the Century”, w którym zagrali Lee Hong Ki z F.T.Island i Yang Jin Sung.

Oglądalność powyżej 1% zachęciła sztab TV Chosun do natychmiastowego wyprodukowania kolejnej serii, bardzo poważnej period dramy „Into the Flames” z Choi Soo Jongiem i Son Tae Young oraz „The Greatest Marriage” z Park Shi Yeon, Bae Soo Binem i No Min Woo, ale po tych dwóch tytułach zaprzestano produkcji dram w 2014. Rok później pojawiły się plany adaptacji komiksu „One and Only You” – komedii romantycznej o idolach. Skompletowano całą główną obsadę (Namgoong Min, Lee Yeol Eum, Eli i Kevin z U-KISS, Kangnam), ale w końcu projekt poszedł do kasacji, a Namgoong Min otworzył zupełnie nowy rozdział w karierze, wybierając drugą z rzędu rolę villaina w „Remember”.

Czego można się spodziewać po dwóch latach przy kolejnych zapowiedziach dramowych TV Chosun? Według mnie kompletnie niczego, bo zakładam negatywnie, że skończy się na samych newsach. Moim skromnym zdaniem budowanie wizerunku „królestwa dram” to bardzo długoterminowa inwestycja. Wystarczy spojrzeć na jTBC – stacja ta dopiero po siedmiu latach od debiutu doczekała się wreszcie dwóch komercyjnych hitów w tym roku w postaci „Strong Woman Do Bong Soon” i „Woman of Dignity”, kiedy poprzednie lata były wypełnione znakomicie przyjętymi przez krytykę serialami, ale niekoniecznie zyskownymi. Co w takim świetle próbują ugrać inne koreańskie telewizje kablowe, oferując takie banalne rom-comy jak np. „Panda and Hedgehog” od Channel A?!

Źródło:

  • TV조선, 2년 만에 드라마 부활 „올 하반기 선보인다” (@XSportsNews)

Reklamy