„Manhole” bijące rekord niepopularności

Już 24 sierpnia pojawił się artykuł (patrz: źródło), który wskazał na to, że 2% oglądalności emitowanej właśnie dramy „Manhole” plasuje ją w Top 3 najgorszych wyników wszech czasów zaraz po „Foolish Love” (KBS 2000, 1,8%, ale przynajmniej jest to uznana przez krytykę drama No Hee Kyung…), sageuku produkcji północnokoreańskiej „Sa Yook Shin” (KBS 2007, 1.9%) i słynnej weekendowej porażce „My Heart Twinkle Twinkle” (SBS 2015, 2%).  To prawdziwy rollercoaster procentów oglądalności, szczególnie że KBS miał w tym roku dwa hity – „Chief Kim” i „Third-Rate My Way”, nie mówiąc o jak zawsze dobrze sobie radzących dramach weekendowych i codziennych. Powód takiego obrotu spraw? Można sobie gdybać, ale nie ma tak naprawdę żadnego definitywnego.

„Manhole” zdaje się po prostu nie przypadło do gustu widzom. Już od momentu premiery krytykowana była fabuła, humor oraz typ głównego bohatera, ale mi to wszystko się podoba, ponieważ widzę niszową komedię, która niekoniecznie poddaje się dramowym stereotypom, będąc jednocześnie bardzo koreańską w typie prezentowanego humoru. Brak zainteresowania jest chyba lepszy niż silna krytyka, co nie?

Publikowałam wcześniej dwa zestawienia dram z najgorszą oglądalnością w historii – znalezione oraz zaktualizowane przeze mnie w zeszłym roku. Nie spodziewałam się, że tak szybko będzie można coś do niego dodać… Patrząc na notowania Nielsen Korea, „Manhole” tak właściwie stało się już najmniej oglądaną dramą telewizji publicznej w historii przez 1,4% oglądalności ósmego odcinka, ale wydaje mi się, że nikt o tym nie pisze. Myślicie, że może upaść jeszcze niżej?

Źródło:

  •  ‘맨홀’, 韓드라마 역대 최저 시청률 3위…출구없는 맨홀되나 (@edaily)
Reklamy