Emitowane dramy – pierwsze wrażenia

emitowane-dramy

Na tej stronie będę się dzieliła swoimi pierwszymi wrażeniami dot. obecnie emitowanych dram. Nigdy nie jestem ze wszystkimi na bieżąco, więc nie liczcie na stopniowe przedstawienie jak się drama zmienia z odcinka na odcinek, bo od tego teoretycznie są recenzje. Dramy codzienne zostały oczywiście pominięte.

Ostatnia aktualizacja: 12 października

*dodano pierwsze wrażenia dot. „Witch’s Court”, „20th Century Boy and Girl”, „Because This Is My First Life”, „Mad Dog” i „While You Were Sleeping”
*dodano do ramówki „The Package”
*usunięto z ramówki „Age of Youth 2”

 

Obecna ramówka koreańskich dram:

poniedziałek-wtorek:

„Witch’s Court” (KBS) – 16 odc.
Premiera:
9 października
Gatunek: prawniczy
Obsada: Jung Ryeo Won, Yoon Hyun Min, Jeon Kwang Ryul
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Stęskniłam się za Jung Ryeo Won, moją ulubioną koreańską aktorką, a ta drama być może będzie powrotem do znakomitego dla niej 2012 roku, kiedy to ona była gwiazdą. Temat molestowań i gwałtów jest bardzo śliski i muszę przyznać, że jestem trochę pod wrażeniem tego, jak bardzo paradoksalny jest przy tym wybór głównej bohaterki, która nie jest ani biała, ani czarna. Całe szczęście, że „Witch’s Court” nie próbuje na razie za bardzo wzruszać, tylko jest twardą dramą prawniczą. Pomimo ich zasypu w tym roku, tę jak na razie ogląda mi się bardzo dobrze, może dlatego, że to klasyczny przedstawiciel gatunku, a nie drama o zemście lub ogólnokrajowej korupcji… Mam nadzieję, że KBS będzie miało swój kolejny, chociażby umiarkowany hit.

.

„Temperature of Love” (SBS) – 40 półgodzinnych odc.
Premiera:
18 września
Gatunek: romans
Obsada: Seo Hyun Jin, Yang Se Jong, Kim Jae Wook, Jo Bo Ah
Pierwsze wrażenia (po 8 odc.): Ociągałam się nieźle z nadrobieniem premiery, ale wiedziałam, że drama będzie mi się podobać, no przecież ta obsada… Niektórzy narzekają, że Seo Hyun Jin znowu gra tę samą rolę, ale dla mnie to po prostu część jej osobistego uroku. Z sukcesem tworzy chemię z Yang Se Jongiem pomimo bardziej braterskiej relacji w poprzednim „Romantic Doctor, Teacher Kim” i jestem ubawiona ich wymianą zdań, która niekoniecznie jest śmieszna, bo to nie komedia romantyczna, ale z pewnością intryguje, bo nie są to gadki-szmatki o niczym, przynajmniej tyle charakteryzuje scenarzystkę Ha Myung Hee. Wizualnie i technicznie wszystko na najwyższym poziomie, aż cieszy to oko.

.

„20th Century Boy and Girl” (MBC) – 32 półgodzinnych odc.
Premiera:
9 października
Gatunek: komedia romantyczna
Obsada: Han Ye Seul, Kim Ji Seok, Lee Sang Woo, Ryu Hyun Kyung, Lee Sang Hee
Pierwsze wrażenia (po 4 odc.): Ani to na tyle sentymentalne, co seria „Answer”, ani na tyle „nowoczesne”, co „I Need Romance”. Obiektywnie rzecz biorąc, „20th Century Boy and Girl” jest dobrym, nieofensywnym serialem. Aktorzy świetnie wpasowują się w swoje role, ale po prostu nie podszedł mi pomysł, aby główną bohaterką była celebrytka cierpiąca z powodu skandalu, bo to nieoryginalne, a poza tym chciałabym zobaczyć wreszcie Han Ye Seul w czymś przyziemnym, mimo że zaskakująco odgrywana przez nią bohaterka jest bardzo „zwyczajna” jak na aktorkę. Oczywiście dam jeszcze tej dramie szansę, ale jest nisko na mojej liście priorytetów. Być może będzie bardziej ekscytująca, jeśli połknąć ją w całości.

.

„Because This Is My First Life” (tvN) – 16 odc.
Premiera:
9 października
Gatunek: komedia romantyczna
Obsada: Lee Min Ki, Jung So Min, Esom, Park Byung Eun, Kim Ga Eun, Kim Min Seok
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Zdecydowanie brakowało takiego powrotu do skromnych, nieco ekscentrycznych, ale jakże ekscytujących komedii romantycznych niedyktowanych fantasy, losem wszechświata i przeznaczeniem. Tym bardziej się cieszę, że to jest długo wyczekiwany powrót Lee Min Ki – ktoś jeszcze pamięta jak łamał serca w „Dal Ja’s Spring” czy to za stara drama dla was? W każdym razie „Because This Is My First Life” to zapdejtowany rodzaj rom-comu, z jakich kiedyś słynął tvN. Uwspółcześniony, ponieważ przyjemne chick flicks raczej rzadko mają obecnie prawo bytu, ale przy bardzo przyziemnych problemach głównych bohaterów zostały wplecione klasyczne kontrakty między nimi, z których wiadomo, co wyniknie. Jestem podekscytowana przyszłością pary Lee Min Ki i Jung So Min!

_______________________

środa-czwartek:


„Mad Dog” (KBS) – 16 odc.
Premiera:
11 października
Gatunek: kryminalny
Obsada: Yoo Ji Tae, Woo Do Hwan, Ryu Hwa Young, Hong Soo Hyun
Pierwsze wrażenia (po 1 odc.): Miałam wielkie problemy z dokończeniem pierwszego odcinka i to czy w ogóle obejrzę „Mad Dog” będzie najpewniej zależało od recenzji innych. Nie jest to zła drama, ale jej atmosfera przypomniała mi „A Man’s Story” z 2009… innymi słowy sprawia wrażenie typowej produkcji KBSu, która być może załapie się na miano niedocenianej. Osobiście nie jestem w najmniejszym stopniu zainteresowana oszustwami ubezpieczeniowymi i sposób ich podania nie zmienił mojego zdania. Co więcej, mam jeszcze jedno deja vu  po filmie „Split” z Yoo Ji Tae – kiedy spodziewasz się wiele, a dostajesz jakiś przeciętny caper.

.

„While You Were Sleeping” (SBS) – 32 półgodzinnych odc.
Premiera:
27 września

Gatunek: komedia romantyczna, fantasy, prawniczy
Obsada: Lee Jong Seok, Suzy, Lee Sang Yeob, Go Sung Hee, Jung Hae In
Pierwsze wrażenia (po 4 odc.): W pewnym momencie zaczynam odczuwać takie podobieństwo do wszystkiego, co obecnie wychodzi… Mamy misz-masz wątków kryminalnych, fantasy, romansu, lżejszych momentów – nie tylko charakteryzują się tym dramy Park Hye Ryun, ale ogólnie większe produkcje SBSu, a także skończone niedawno „Reunited Worlds”, dlatego najzwyczajniej w świecie nie czuję żadnego podekscytowania „While You Were Sleeping”, choć jestem zdziwiona, że drama nie jest większym hitem. Plus za nieco bardziej skomplikowaną fabułę, ponieważ powiązania między bohaterami zaskakują. Drama jest bardzo „ładna”, nie spodziewałabym się mniej po czymś nakręconym przed premierą, ale wcale nie odczuwam głodu kolejnych odcinków… Po prostu nie jestem wielką fanką żadnego z aktorów, co może trochę wzburzyłoby we mnie podekscytowanie.

.

„Hospital Ship” (MBC) – 40 półgodzinnych odc.
Premiera:
30 sierpnia
Gatunek: medyczny
Obsada: Ha Ji Won, Kang Min Hyuk z CNBLUE, Lee Seo Won, Kim In Shik
Pierwsze wrażenia (po 4 odc.): W sumie nie spodziewałam się, że będę tak lubić „Hospital Ship”, ale to chyba ogólna tęsknota za dramami medycznymi, jednym z moich ulubionych gatunków… Wielka różnica wieku między Ha Ji Won a resztą jest do przełknięcia, skoro Lee Seo Won i Kim In Shik mają odbywać służbę wojskową, Kang Min Hyuk ma takie ciche momenty, w których nie sprawia wrażenia nastolatka i ogólnie jestem pod wrażeniem głównej aktorki, która często jest dla mnie hit or miss – w swoim poprzednim filmie robiła z siebie idiotkę, ale tutaj jak najbardziej mi się podoba w poważnej, konkretnej roli. Unosi na swoich barkach całą dramę. Nie spodziewałam się też po MBC tak dobrej strony technicznej, ale „Hospital Ship” może się pochwalić dobrymi zdjęciami (szalenie spodobało mi się to długie ujęcie wypadku samochodowego nad ranem!), muzyką i reżyserią, choć jedyną wadą może być montaż i żonglowanie między lżejszymi, a poważniejszymi momentami.

.

„Avengers Social Club” (tvN) – 16 odc.
Premiera: 11 października
Gatunek: revenge drama
Obsada: Lee Yo Won, Ra Mi Ran, Myung Se Bin, Jun z U-KISS
Pierwsze wrażenia: –

.

.

.

_______________________

piątek-sobota:

„The Package” (jTBC) – 12 odc.
Premiera:
13 pażdziernika
Gatunek: romans
Obsada: Lee Yeon Hee, Jung Yong Hwa z CNBLUE, Yoon Park
Pierwsze wrażenia:

.

.

.

.

„Go Back Couple” (KBS) – 16 odcinków
Premiera: 13 października
Gatunek: komedia romantyczna, fantasy
Obsada: Jang Nara, Son Ho Jun
Pierwsze wrażenia: –

.

.

.

.

„Borg Mom” (MBC) – 12 odc. (emisja tylko w piątki)
Premiera: 15 września
Gatunek: komedia, science-fiction
Obsada: Yang Dong Geun, Park Han Byul
Pierwsze wrażenia:

.

.

.

_______________________

sobota-niedziela:

„Revolutionary Love” (tvN) – 16 odcinków
Premiera: 14 października
Gatunek: komedia romantyczna
Obsada: Siwon z Super Junior, Kang Sora, Gong Myung
Pierwsze wrażenia: –

.

.

.

.

„Black” (OCN) – 16 odcinków
Premiera: 14 października
Gatunek: thriller, kryminalny, fantasy
Obsada: Song Seung Hun, Go Ara
Pierwsze wrażenia:

.

.

.

.

„My Golden Life” (KBS) – 50 odc.
Premiera:
2 września
Gatunek: familijny
Obsada: Park Shi Hoo, Shin Hye Sun, Lee Tae Hwan, Seo Eun Soo
Pierwsze wrażenia (po 1 odc.): Drama weekendowa jak każda inna KBSu, chociaż ta przynajmniej wzbudziła we mnie neutralne odczucia, co zazwyczaj skutkuje później tym, że wszystko się rozkręci i będzie fajna seria familijna (nie to co przy „All About My Mom” lub „The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop”…). Wierzę scenarzystce, widzę wielki potencjał roli Shin Hye Sun, która jest Candy, ale mimo wszystko ujmuje swoją pragmatycznością, ale jak zwykle mam zamiar maratonować dopiero większe ilości odcinków, jeśli w ogóle.

.

„Sister is Alive” (SBS) – 50 odc.
Premiera:
15 kwietnia
Gatunek: familijny
Obsada: Jang Seo Hee, Oh Yoon Ah, Kim Joo Hyun, Dasom z Sistar, Lee Ji Hun, Jo Yoon Woo
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Spodziewałam się po „You Are Too Much” szalonego makjangu – dostałam go ze strony „Sister is Alive”, które już w cold openingu trwającym dokładnie trzy minuty wzbudziło we mnie śmiech na widok tego dramatycznego nagromadzenia się wypadków oraz nerwowo wybałuszającej oczy Dasom w roli czarnego charakteru. Ole!

.

„Man Who Sets the Table” (MBC) – 50 odc.
Premiera:
2 września
Gatunek: familijny
Obsada: Sooyoung z SNSD, Ohn Joo Wan, Kim Gab Soo, Kim Mi Sook
Pierwsze wrażenia:

.

.

.

„Bad Thief, Good Thief” (MBC) – 50 odc.
Premiera:
13 maja
Gatunek: kryminalny, familijny
Obsada: Ji Hyun Woo, Seohyun z SNSD, Kim Ji Hun, Lim Joo Eun
Pierwsze wrażenia:

.

.

.

.

„Andante” (KBS) – 16 odc. (emisja tylko w niedziele)
Premiera: 24 września
Gatunek: szkolny
Obsada: Kai z EXO, Kim Jin Kyung, Baek Chul Min, Lee Ye Hyun
Pierwsze wrażenia: –

Reklamy

123 myśli nt. „Emitowane dramy – pierwsze wrażenia”

 1. Dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest Black. Fabuła leci z górki na pazurki, interesujący miks gatunków i filmowy klimat. Mam nadzieję, że Choi Ran nie zawiedzie i do końca będzie interesująco.

  Polubione przez 1 osoba

 2. No tak, Mad Dog rozkręca się tak powoli, że można przysnąć, ale czy oszustwa ubezpieczeniowe nie są tu tylko pretekstem do pokazania wziętego tematu wielkiej korupcji? Co oczywiście porusza zupełnie inne pokłady emocji niż cienka opowieść o polisach.

  Polubienie

 3. Man Who Sets the Table – niby nic nowego (zboczeniec w metrze, oblanie wrzątkiem „wrażliwych” części ciała), ale dwa odcinki niezłe, zabawne i relaksujące.
  My Golden Life – dobra obsada, ale jak na razie ani ziębi, ani grzeje – typowo, bez ekscytacji.
  Manhole bije rekordy ogladalności- niestety nie te, co powinna.
  W paśmie tygodniowym nadal najlepiej mi się oglada się lekarzy bez granic czasu i Yoonę.

  Polubienie

  1. Rzeczywiście „Man Who Sets the Table” dość niezłe. Historia wcale nie taka niewinna i beztroska, bo bez upiększania pokazuje problemy małżeństw w różnym wieku, męski egoizm, kobiecą bezwolność i obojętność oraz interesowne związki.

   Polubienie

 4. Sister is Alive – rzeczywiście szalony makjang <3 jestem po 30 odcinku i najlepiej bym oglądała dalej całą noc….także musiałam teraz skumulować wszystkie swoje siły i skończyć na dziś oglądanie :,(

  Polubienie

 5. W School 2017 chłopaki mają za duże mięśnie, a dziewczyny za duży biust jak na 18 lat, ale poza tym szkolne przyjaźnie, zdrady i kłamstwa całkiem prawdziwe.

  Polubienie

 6. Deserving of the Name -wieki plus za cast, za elementy humorystyczne, ale… czegoś mi brak – ogląda się bardzo przyjemnie, ale to na razie powtórka z rozrywki – plus – tańcząca Kim Ah i jeżdżacy po schodach i chlejący wodę Bidam

  Polubienie

 7. Dziękuję za otwarte i pozytywne podejście do Strongest Deliveryman, bo to dobra drama. Fabuła toczy się wolno i zapętla się zaskakująco (no bo kto to widział w klasowym społeczeństwie koreańskich produkcji, żeby bogacze od czasu do czasu pracowali w jadłodajni!). Bohaterowie są jacyś tacy normalni, co ogląda się z przyjemnością.

  Polubienie

 8. To też się podzielę moimi typami z ostatnich miesięcy :)
  Na plus, wyczekuję teraz głównie tłumaczeń tych dram:
  School 2017;
  Mystery queen;
  Fight For My Way;
  Neutralnie :
  Suspicious Partner główny dla mnie uroczy, główna mnie irytuje strasznie, ale myślę, że dotrwam do końca, głównie dla mordercy…
  Father is Strange wciągnęłam się w historie ojca, teraz zostało parę odcinków, także dokończę
  Lovers in Bloom jadę na yt, chociaż mniej interesujące dla mnie od Father is strange
  Manhole – co jest dla mnie zaskoczeniem, bo mam dość podróży w czasie; ale pierwszy powrót i zmiana rzeczywistości mnie rozwaliła :D (oczywiście tylko na yt widziałam spojler) także może zacznę oglądać
  Rozczarowanie:
  Man to man – nie jaram się głównym aż tak, żeby zdzierżyć główną
  Man Who Dies to Live – może dam szanse za jakiś czas, ale pierwszy odcinek mnie nie wciągnął i ten motyw zdradzanej żony…:/
  Bride of the Water God porzuciłam po 1 odcinku, niewiele spodziewałam się po pani, chociaż ją lubię, ale chciałam pana zobaczyć czy mi pasuje do wizji, i no tak wyszło:/ śmieją się że pan czuje oddech na plecach swojej dziewczyny :P i może prawda… :D
  jest też parę dram, które na razie odpuściłam, np My sassy girl
  Może zerknę na:
  Bad Thief, Good Thief, Save me, Strongest Deliveryman

  reszty nie ruszałam, bo raz: czekam na tłumaczenia starszych dram,które chce dokończyć, dwa zawsze zbyt mało czasu, trzy postanowiłam, że poszukam sobie właśnie jakiego szalonego makjangu – więc przy odpowiednim nastroju sięgnę może po Sister is Alive
  pozdrawiam :)

  Polubienie

 9. Pomimo naprawdę słabego warsztatu w „Man Who Dies to Live” bohaterowie od czasu do czasu rzucają błyskotliwymi, świetnymi ripostami i uwagami. Ale czy to nie za mało, aby oglądać tę dramę?

  Polubienie

  1. Można było myśleć, że Bride of Habek to bezmózgie intelektualne dno, a tu proszę, pada tutaj filozoficzne fundamentalne pytanie, skąd się biorą bogowie, czy się rodzą? Bo jeśli są wieczni, to nie mogą się brać ani rodzić. No kto by pomyślał!

   Polubienie

 10. Podzielam zdanie co do „Suspicious Partner”. Bez szału. Niby wszystko jest: wątek kryminalny, zabawne postaci, romans i Chang woo ji…, ale jakoś wszystko razem tutaj nie gra. Nie jestem tez zachwycona grą Changa Woo Ji tak ja Wy. Jak dla mnie jest jakiś taki teatralny z tym wzdychaniem i zagryzaniem dolnej wargi… choć to jest seksi :P Uroczy chłopak, ale talentu wielkiego dla mnie nie ma.

  Polubienie

 11. Ja też praktycznie nic nie oglądałam przez 2 miesiące.Obejrzałam tylko jeden odcinek circle, ale nie mogłam znieść montażu dźwiękowego.Dopiero 2 dni temu przypomniałam sobie o secret forest i łyknęłam 8 odcinków w 2 dni.Muszę przyznać, że wprost jestem zachwycona.Kompletnie czego innego się spodziewałam, ale scenariusz i reżyseria przewyższyły moje wszelkie oczekiwania.Nie tylko mamy niezłą zagadkę, ale czuję głębię w całej historii. Zapowiada się druga drama, którą będę mogła polecić spokojnie znajomym.

  Polubienie

 12. Seven Day Queen to naprawdę bardzo dobra drama o filmowej głębi i dopracowaniu szczegółów. Słodycz i pogodny nastrój miesza się tu z szaleństwem i patosem. Aż strach to oglądać, bo przecież nie może się ta historia dobrze skończyć, skoro sceną otwierającą jest droga królowej na szubienicę.

  Polubienie

 13. Lovers in Bloom – Im Soo Hyang jako samotna matka, wdowa i policjantka – to dla mnie coś nowego, do tego jest byłą bokserką i biega niczym Usain Bolt i ma na pieńku ze swoim nowym przełożnym.
  Nameless Women – po tym jak traci na rzecz bogaczy – narzeczongo, wolność, ojca i dziecko, Son Yeo Ri planuje i realizuje krok po kroku zemstę na niewiernym narzeczonym, kobiecie, która go jej ukradła i na jej rodzicach. Dowód na to jak nisko upadł Seo Ji Suk, który wygląda wprost staro i ma jakies dziwne plamy na twarzy.

  Polubienie

 14. Może zrecenzujesz Radiant Office? To taka trochę inna drama zaangażowana społecznie. Ciekawie byłoby poznać Twoją opinię na temat aktualności problemów tu przedstawionych, dotyczących pracy w państwie o wysokiej prosperity.

  Polubienie

 15. Po pierwszym odcinku My Sassy Girl mogę tylko powiedzieć, że „Arirang” – zyskał tu moc i nowe znaczenie. Księżniczka jest zarąbista.

  Polubienie

 16. W „Suspicious Partner” Ji Chang Wook gra z nieziemskim talentem, ale Nam Ji-Hyun też daje radę. Fabuła nie jest chyba jakoś szczególnie oryginalna, więc na razie oglądamy dobrych aktorów w standardowym miksie komedii, romansu i thrillera.

  Polubienie

 17. W „Mystery Queen” jest zagadka kryminalna, suspense, humor, ekscentryczni bohaterowie i jeszcze ekscentryczny humor, znaczy się wszystko jest. I fabuła też jest.

  Polubienie

 18. Na dodatek Man to Man ma oficjalne POLSKIE napisy – drama jest emitowana na Netfix, wkurza tylko uporczywa mania podawania imienia i nazwiska niezgodnie z tym, jak to się robi w tej części Azji… A drama – fajnie się oglądało te 2 odcinki – trochę sensacji, troche komedii, świetny „gwiazdor kina akcji” i jak zawsze świetna Kim Min Jung.

  Polubienie

  1. Naprawdę podobała Ci się Kim Min Jung? ie mogłam jej zdzierżyć. Całą dramę mam już za sobą i było mi ciężko głównie przez nią. Dla mnie jej gra jest sztuczna, amatorska, nijaka.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s